Ultimele comentarii pe forum

26241 com 1 2 3 4 ..... 252253254255256257258 ..... 260 261 262 263 INAINTE ›
SUBIECT COMENTARIU
cancer de san 00:00:00 de către blunast
Subiect: cancer de san
Tratamentele homeopatice se fac in acelasi timp cu cele clasice (chimio si radioterapie) sau dupa ce se termina curele?Toate aceste produse: Isorel,Culevit, Nicolit,Iscador ...cand se pot lua?Nu impiedica efectul chimioterapiei? Mi s-a spus, de exemplu, ca in timpul chimioterapiei nu trebuie sa ia vitamine.Voi cum ati facut?
cancer de san 00:00:00 de către blunast
Subiect: cancer de san
Pentru Maria77: Am 45 de ani.Ma bucur ca pot comunica astfel cu un medic, pentru ca sunt sigura ca ai incercat tot ce e mai bun pt mama ta si sigur experienta ta imi va fi folositoare.Am citit tot ce a scris fiecare mai sus.Sper ca mama ta este bine.
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Pentru blunast.Antiemeticele de care ti-am zis chiar au avut efect la mama mea.Eu sunt medic si am incercat si eu sa-i dau ce este mai bun.Cat despre gratuitate la aceste medicamente eu una nu am beneficiat de asa ceva.Iti doresc succes poate reusesti tu.Daca nu te deranjeaza poti sa-mi spui ce varsta ai?Eu am 30.
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Buna!Chiar nu este nimeni care sa aiba her 2 pozitiv?Sau sa stie despre acest medicament Herceptin?
cancer de san 00:00:00 de către blunast
Subiect: cancer de san
Eu va multumesc tuturor.E bine sa stii despre mai multe posibilitati:poate acum la inceput merg si antiemetice mai usoare, iar mai tarziu le vom folosi pe cele special produse pentru utilizarea in timpul chimioterapiei.stiu ca ar trebui sa fie gratuite si sper ca mama le va primi astfel, dar dupa cum spune BennyG :Asta e Romania! si trebuie sa fim pregatiti pentru orice.Acum ceva vreme priveam la tv reportaje despre faptul ca bolnavii de cancer nu-si puteau lua tratamentul pt ca nu-l gaseau in farmacii.M-a cutremurat si atunci, cand nu stiam ca in curand vom intra si noi in aceasta familie dependenta de gratuitatea tratamentului si de buna desfasurare a programului national oncologic, iar acum imi aduc aminte cu groaza.
Va rog sa-mi spuneti si mie,tratamentele homeopate se fac odata cu cele clasice sau dupa ce se termina acestea?In cele 3 saptamani dintre sedintele de chemoterapie se pot lua astfel de preparate?
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
nu este sfat de la o baba care a trecut printr-un spital.
poate vorbesc din propie experienta, este foarte bun ZOFRANUL, dar si foarte scump,nu toata lumea are noroc sa il gaseasca gratuit , dar si metoda care am spus-o mai devreme este foarte buna(este leacul unui medic oncolog), am folosit aceasta metoda si a dat raqndament.
ce aveti impotriva lor ca medicamente,sint la indemina si celor care au mai putini banii.
cancer de san 00:00:00 de către BennyG
Subiect: cancer de san
Cele mai bune tratamentre ptr simptomele de greatza cauzate de Chimioterapie sunt Zofran Si Kytril .... De 12 ani de zile fac chimioterapie si nu a dat nici unul vreun folos... Cory draga nu mai crede ce zice fiecare baba ce trece printr`un spital.... Aceste doua medicamente care le`am spus au fost special concepute ptr bolnavii de cancer care urmeaza tratamente cu Chimioterapie... Dar din pacate nici aceste medicamente nu fac fatza in cele mai multe cazuri! Adevarul e ca sunt foarte scumpe... Dar o persoana care e asigurata prin LEGE trebuie sa primeasca aceste tratamente gratuit... Daca nu se gasesc prin farmaciile spitalelor... Atunci e ghinionul pacientului din pacate... Asta E Romania!
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
o mamografie se poate face la institutul IOB FUNDENI, cu trimitere de la medicul de familie si o adeverinta de salariat. nu sint facute pe banii statului, orice angajat plateste asigurarii medicale si are tot dreptul sa faca gratuit in IOB.
un antiemetic foarte bun(ptr greata este ;combinatia 1 fiola de algocalmin+1 fiola de metoclopramid facute intramuscular, dau un mare randament.succes!
cancer de san 00:00:00 de către blunast
Subiect: cancer de san
Iti multumesc Maria pentru sfaturi si crede-ma, imi sunt de mare folos, mai ales ca inca nu m-am obisnuit cu gandul bolii mamei.Ma voi duce sa fac si eu o mamografie pentru ca, acum, exista o predispozitie genetica, nu?In SUA , luna octombrie este luna de lupta impotriva cancerului la san si se militeaza pentru mamografii gratuite, se strang fonduri pentru cercetarea bolii si gasirea unor noi metode de diagnosticare si tratament.Se face o intensa propaganda pentru ca femeile sa faca investigatii si mai ales mamografie.Mama a fost la doctorul de familie sau ginecolog destul de des in ultimii ani, ca si mine, de altfel.Nici unul nu a spus cat de important este sa te duci sa faci o mamografie, chiar si pe banii tai, nu neaparat ai statului.Ar trebui sa auzim despre asta cat mai des si poate atunci mai multe femei ar putea fi vindecate de boala descoperita in stadiu incipient.Am citit ca o tumoare se formeaza cam in 10 ani ( ca sa fie palpabila).Deci 10 ani,tumoarea a crescut in sanul mamei mele, in timp ce analizele ieseau bune si nici un medic nu s-a gandit ca ar fi bine sa-i recomande sa faca o mamografie.Cate orase din tara au aparatura: mamograful?Noi avem unul la Focsani in spital, care nu functioneaza de cel putin 3 ani, de cand a fost achizitionat si nu se prea stie de ce.Cui ar trebui sa-i pese?Probabil ma voi duce la Bucuresti sa fac mamografia ( sigur ca-ti cam trece cheful!), dar ma voi duce.
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
As vrea sa stiu daca a urmat cineva tratamentul cu herceptin.Se da in cazurile cu her 2 pozitiv.Astept raspuns.Multa sanatate!
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Pt.blunast
Buna!Pentru greata am folosit mai ieftin emeset fiole,osetron fiole(sunt si comprimate)sau zofran fiole si comprimate.La aceste antimetice am adaugat de fiecare data dexametazona injectabil care se face si in cazul scaderi leucocitelor.Sper sa te ajute sfaturile mele.Numai bine!
cancer de san 00:00:00 de către blunast
Subiect: cancer de san
buna! si mama mea a fost diagnosticata cu cancer la san stadiul T3 N1.Are 69 de ani , nu a fost niciodata grav bolnava,nu are boli cronice, nici macar tensiunea nu trecea de 130 cu 70,iar in familie nu avem nici un fel de istoric cu cancere.Nu-mi vine sa cred ca i s-a intamplat asa ceva.E o femeie plina de viata si vesela, dar acum putin derutata, cu toate incurajarile noastre.Am inceput chemoterapia cu Endoxan(6 zile x 2 fl.200mg) si Antifolan (1 fl).Mama a facut si Kytril injectabil, pentru evitarea starii de greata si voma.A facut numai doua injectii si nu simte ,deocamdata, nimic deosebit.Doar ca acele fiole de Kytril sunt f scumpe (91 RON pt. o injectie).Ati mai folosit si altceva pentru ameliorarea efectelor chemoterapiei? Sunt bune si pastilele? Dupa ce tratamentul va avea rezultate in stoparea evolutiei tumorii, va urma operatia si restul.Unde v-ati operat, cu ce medici si daca ati fost multumiti, recomandati-mi si mie pe cineva.Locuim la Focsani,iar la noi nu se poate face radioterapie, de aceea as vrea s-o operez pe mama la Bucuresti sau in alta parte, pentru mai multa siguranta si tratamentul ulterior.Eu sunt optimista si ea la fel.Sper sa nu se deprime pe parcurs.Tratamentele homeopate se fac odata cu cele clasice sau dupa ce se termina acestea?In cele 3 saptamani dintre sedintele de chemoterapie se pot lua astfel de preparate? Va rog sfatuiti-ma si pe mine, pt ca efectiv ma simt cam pierduta, desi am citit tot felul de articole si forumuri pe net.Multumesc.
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ptr. ISCADOR, te duci la un medic homeopat care sa-ti recomande doza necesara (sint 3 serii)modul de administrare si perioada.
Din pacate nu se gasesc in tara sint aduse din Germania, exista un medic in loc Masloc, care era unic distribuitor, dar o perioada nu a m-ai avut. cauta pe net.
cancer de san 00:00:00 de către machita_miruna
Subiect: cancer de san
unde se gaseste iscador?se gaseste la orice farmacie sau plafar ori trebuie sa ma duc cine stie unde dupa el?
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ISORELUL cu ISCADORUL au ca baza de tratament viscul, dar nu sint la fel.
difera concentratiile de visc care le au, in schimb ISCADORUL, este mai scump, ca baza de distributie in Germania si un tratament cu el are vreo 3-4 serii.cu cit seria creste cu atit creste si concentratia.
este de mai multe feluri, in functie de boala(de mar, par)
trebuie sa te adresezi unui medic homeopat care sa-ti spuna exact de ce ai nevoie.
si ISORELUL este foarte bun daca il gasesti si il suporti(sa nu ai vreo reactie alergica la visc)
multa sanatate!.
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Buna!acum am citit mesajul tau,dar din pacate nu prea am timp sa iti scriu mai multe acum.De Nicolit ai auzit?astept raspuns.Multa sanatate iti doresc!
cancer de san 00:00:00 de către BennyG
Subiect: cancer de san
In legatura cu Isorelul ... care mai nou se numeste ISCADOR , Eu am boala Hodgkin, diagnosticat in 1996, c`un an mai tarziu in ciuda tratamentelor chimio si radioterapie am facut metastaze osoase, Parintii mei au auzit atunci de injectiile din extract de vasc care atunci se numeau ISOREL, le`am facut si pe langa celelalte tratamente care le mai faceam naturiste , aceste injectii au avut un efect deosebit , dupa cateva luni eram in REMISIUNE completa, Problema e ca de atunci am mai facut cel putin 5 recidive... am facut chiar si transplantul Autolog si tot degeaba ptr ca mi`a recidivat chiar si dupa transplat... Acum sunt iar cu o recidiva la gat.... un ganglion de vreo 6-7 cm.... pe langa radioterapia care urmeaza sa o fac voi incepe si terapii naturiste printre care am in plan chiar si aceste injectii de vasc... Macar sa raman cu speranta daca nu si cu restu ... Eu zic ca merita incercat cu aceste injectii si in cazurile voastre de mai sus ... atat timp cat nu afecteaza negativ organismul, si nu are nici contra indicatii ... Daca va pot ajuta cu ceva informatii imi puteti scrie --------------------* ... sau daca ma puteti voi ajuta pe mine cu ceva in cazul bolii hodgkin .... astept sa`mi scrieti .... As vrea sa scap o data definitiv de boala asta si nu mai stiu ce sa mai incerc ... In rest va doresc multa sanatate!


(*modificat de admin)
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
Citostaticele le faci sa micsoreze tumora, sa o delimiteze si daca vreo celula sau mai multe au plecat aiurea sa le omoare, iar interventia sa nu favorizeze raspandirea lor. Interventia trebuie facuta cand aceste criterii sunt indeplinite, daca amani iti faci o defavoare. Daca vei continua cura de citostatice dupa interventie de la oncologul meu am inteles ca nu trebui sa treaca mai mult de 6-8 sapt. Daca mai ai intrebari.....
cancer de san 00:00:00 de către danya
Subiect: cancer de san
multumesc pt raspuns,cory,dar eu voiam sa stiu cat pot sa aman maxim operatia,nu sa o fac cat mai repede.de exemplu daca trec cam 2 luni de la ultima sedinta de citostatice pana la operatie pot aparea probleme?daca da ce fel de probleme?
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ptr. danya
operatia se poate face si la scurt timp, in functie de hemograma pe care o ai(daca este buna).
cu venele nu ai probleme din cauza asistentei, in timpul tratamentului cu citostatice, venele se screlozeaza, o sa-ti revii dupa un timp, incearca sa te masezi cu unguentul Lioton.ai grija dupa operatie mina cu partea operata sa incerci sa nu o folosesti ptr perfuzii.Sanatate multa!
cancer de san 00:00:00 de către danya
Subiect: cancer de san
buna ziua!am fost diagnosticata cu neoplasm mamar si mi-au fost recomandate 4 sedinte de citostatice pe care l-eam facut deja,iar acum urmeaza operatia.ultima sedinta de citostatice am avut-o pe 21 mai.as vrea sa stiu cat poate trece de la ultima sedinta de citostatice pana la operatie fara sa fie probleme.
mai am o problema cu venele care mi-au slabit foarte tare si daca stie cineva vreun remediu pentru intarirea si refacerea venelor.
in alta ordine de idei,din cauza unei asistente incompetente,in timpul citostaticelor s-a produs sclerozarea venei la mana dreapta.mi s-a spus ca nu mai am ce sa fac si nu mai pot folosi mana pentru perfuzii.chiar nu exista niciun remediu?aceeasi asistenta mi-a distrus si piciorul drept,formandu-se o necroza.din martie nu reusesc sa vindec piciorul,fiindca nu imi spune nimeni clar ce sa fac.pentru aceasta problema exista remediu?multumesc anticipat!
cancer de san 00:00:00 de către DOINNA
Subiect: cancer de san
Pt. cory
Va multumesc pentru raspuns, sincera sa fiu mi-as fi dorit ca altul sa fie raspunsul, asta este viata. Va doresc tuturor multa sanatate!
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ptr.Doina
se spune ca boala este ereditara, mama -tata-matusi, ca ar fi una din cauze.
cancer de san 00:00:00 de către DOINNA
Subiect: cancer de san
Buna seara, am mai scris acum catva timp in speranta ca voi gasi un remediu pentru mama mea care suferea de cancer. Din pacate pentru ea sfaturile pe care mi le-ati dat nu au mai fost de folos dar revin pentru ca am si eu o intrebare: am tot intrebat si eu, in stanga si dreapta, daca aceasta boala este ereditara si nimeni nu mi-a dat un raspuns concret.Ma gandesc ca poate stiti voi mai multe lucruri despre asta. Pun aceasta problema pentru ca am fost la un control si am fost diagnosticata cu displazie mamara dreapta si cu modificari difuze de mastoza fibro-microchistica. Daca stie cineva ceva astept raspuns pentru ca vreau sa stiu la ce sa ma astept. Va multumesc anticipat!
cancer de san 00:00:00 de către Waldan
Subiect: cancer de san
Mama a fost diagnosticata cancer la san faza 3b .A facut sase sedinte de citostatice dar doctorul a refuzat sa o opereze pentru ca avea niste pete rosii.A mai facut 3 cito dar fara nici un efect.La cluj doctorii au spus ca nu poate fi operata.Aceste pete rosii au crescut acum pana la umar si vad ca se intind in continuare.Acum face tratament hormonal dar se pare ca fara rezultate.Stie cineva ce sant aceste pete ??? .Mentionez ca starea ei este ff buna practic nu are decat niste mancarimi de la aceste pete.As dori daca cineva are ceva asemanator sa ma contacteze.
Va multumesc
cancer de san 00:00:00 de către lumidrula
Subiect: cancer de san
As avea o mare intrebare pentru dumneavoastra


sora mea este in mijlocul unor analize la sani.
din sanul drept ai curge o secretie galben maronie
din sanul stang ai curge ceva subtire , ca serul pentru injectii de culoare verde.
I s-au recoltat probe pentru analize dar abia peste 3 saptamani vin rezultatele.
Va rog , daca cineva s-a izbit de o asemenea problema sa-mi spuna despre ce este vorba , pentru-ca medicii nu au spus absolut nimic. Doar sa asteptam...

Multumiri anticipate.
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
ptr cory
Sincer nu am crezut ca exista persoane carora sa nu le cada parul.Cand am fost prin spital toate femeile aveau problema asta. Sucurile nu le-am suportat imi produceau o aciditate groaznica, dar legumele si fructele ca atare le pot manca fara probleme, nu am gasit o explicatie la chestia asta. Am terminat chimo (uraaa )peste doua sapt sunt programata la radioterapeut pentru masuratori ,discutii si incetutul curei. Mersi de informatii.
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ptr.lara-bv
am facut 6 cure cu chimio pe care le-am suportat bine.poate si din cauza ca nu mi-a cazut parul(am intrat in cei 10 % care nu le cade parul) si 35 de sedinte de chimio, pe care le-am suportat m-ai greu.
singura crema care am folosit-o a fost cea cu galbenele, care este foarte buna si a dat randament.Tot tratamentul la mine a durat 6 luni dupa care am inceput serviciul imediat dupa ultima cura de radio, dar oboseam f. repede.nu am avut arsuri, am baut timp de 6 luni sucuri proaspete facute in casa , in special sfecla, morcov, mar, gref, lamiie, portocala si m-au ajutat.(m-au invatat si pe mine alti)le poti amesteca dar sa le bei imediat.in timpul curei de radio m-ai poti avea greturi, dureri de cap, oboseala si sa-ti cada parul.
multa sanatate si curaj
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
ptr cory
Sincer nu mi s-a parut nici o clipa ca iti plingi de mila din tot ce ai scris, cred ca nu ti-a fost usor (mie nu imi este)dar singura solutie reala este sa ti capul sus si sa mergi inainte.
Ai zis ca ai facut radioterapie(urmeaza sa ma apuc de ea curind), la ce sa ma astept. Am citit ca se produc arsuri, obosela. Cit dureza arsurile? Ai folosit creme, au fost de vreun efect?
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ptr.lara-bv.
nu m-a suparat pro si contra, am crezut ca ai inteles ca imi pling de mila. M-am exprimat gresit nu dau sfaturi la nimeni, vorbesc din propia mea experienta pe care am avut-o cu aceasta boala.am citit despre Culevit, pare bun dar ma abtin sa-l folosesc atita timp cit am facut o cura de Iscador timp de 2 ani(tot imunostimulator)
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
prt.Cory
Nu stiu ce anume te-a suparat, faptul ca am spus pro si contra? Asta este realitatea studiile pe care le-am cititau fost publicate in reviste de specialitate din Europa si SUA intre 2000-2006 si au fost pro si contra. Nu dau sfaturi ,cel mult am spus ce ma facut eu. Medicina a avansat dar o gramada de lucruri nu se stiu, ori cine lucreaza in sistem iti poate confirma.
cancer de san 00:00:00 de către DOINNA
Subiect: cancer de san
ptr. Lara-bv.
nu este anemica, are analizele foarte bune, chiar prea bune pentru starea ei. oricum multumesc pentru sfat. paste fericit!
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ptr.Lara-bv
daca dau un sfat ,stiu prin ce am trecut eu in 2003-2004.am facut tot tratamentul adecvat acestei boli si trat. cu ISCADOR si sucuri proaspete. vad lucrurile in bine, nu mi-am plins de mila si lucrez in continuare, sint f. bine cu ajutorul lui dumnezeu care are grija de fiecare.
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
ptr Cory
Culevitul este un imunostimulator ce contine atat vit cat si aminoacizi in cantitati optime(spun ei). Produsul este prezentat ca anti tumoral. Am mai spus eu l-am folosit ca adjuvant si a mers, am facut 7 cure mai am una de citostatice si tocmai am terminat de aspirat trei camere, imi fac treburile zilnice, sunt ceva mai obosita ca inainte dar nu stau in pat si imi plang de mila. Daca vrei mai multe informatii despre culevit cauta pe net sigur gasesti, si pro si contra ca si in cazul iscador-ului important este cum vezi tu lucrurile. Eu l-am cumparat din Ungaria din farmacie ,dar gasesti si aici doar ca este aproape dublu ca pret.
ptr Doinna
Starea de epuizare si durerea de cap pot sa fie din cauza anemiei. Dupa ce a terminat radioterapia a facut un set de analize? Daca este anemia cauza atunci ar trebui sa vorbesti cu oncologul poate o interneaza, si in spital poate sa ii faca atat perfuzii cat si transfuzii.
Paste fericit.
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
raspuns ptr.doinna
nu ai precizat stadiul bolii, durerea de cap o poate avea si din cauza radioterapiei.incearca sa-i faci sucuri naturale din fructe si chiar legume (sfecla, morcovi) stoarse si baute imediat.
sa ti legatura cu medicul oncolog care o trateaza si sa ai speranta in dumnezeu ca se va faca bine.multa sanatate si un Paste fericit.
cancer de san 00:00:00 de către DOINNA
Subiect: cancer de san
sunt noua dar va doresc tuturor multa sanatate si putere sa treceti de aceasta boala. m-am hotarat sa scriu deoarece mama mea, are 47 ani, a facut la inceputul lunii 5 luni de cand sa operat de cancer mamar. i-au extirpat un san, a facut 3 sedinte de citostatice inainte, dupa operatie a mai facut 2 si dupa aceea 25 de sedinte de radioterapir. rugamintea mea este sa ma ajutati cu un sfat deoarece de o saptamana nu se mai poate ridica din pat, este extraordinar de slabita, chiar o hranesc eu pentru nu are putere nici sa manance si nici nu are pofta de mancare. in afara de aceste probleme o doare ingrozitor de rau capul,a incercat tot felul de medicamente si nu se amelioreaza situatia. sincera sa fiu, sunt disperata pentru ca nu am vazut-o niciodata asa si fara sa vreau magandesc la ce este mai rau. -----------------*. va multumesc mult! va doresc inca o data sanatate si un Paste cat mai linistit!


(*modificat de admin)
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ptr.danya
nu pierde timpul , daca ti sa propus sa te operezi .
histopatologia daca o faci in mai multe locuri nu o sa iasa niciodata la fel, am patit-o eu .am repetat-o de 4 ori.
ce este culevit, se(imunostimulator)se gaseste in farmacii?
important este sa scoti nodulul de la san, nu are ce cauta acolo si cit mai repede.
cind se recolteaza piesa se pune diagnosticul cel mai corect-precis.
oncologul iti prescrie tratamentul, de acum incolo de el depinzi daca vrei sa te faci bine.
nu ai voie sa faci depresii si nu ai nevoie de asa ceva mie asa mi sa spus si am reusit sa trec peste asta.
ai nevoie de sprijinul familiei si al prietenilor adevarati..
bafta multa la operatie si multa sanatate.
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
ptr.Danya
Diagnosticul pe care l-ai scris se poate pune doar dupa o interventie chirurgicala si analiza pieselor recoltate, de aceea ma indoiesc ca este foarte exact. In general se merge pe o serie de 4chimio, operatie, si inca o serie de chimio in functie de rezultatele histopatologice si imunohistochimie. Acum trebuie sa ai incredere in oncologul ta sa discuti cu el ce iti este neclar. Nu ai timp pentru o depresie, nu sta, ocupati timpul, incearca sa te comporti normal, si cei din jurul tau vor reactiona la fel. Curaj
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
ptr.maria77
ISCADOR M,(adica creste pe mar),exista si P (par),trebuie sa fi auzit de el, se aseamana cu isorelul, dar mare atentie sa nu fie alergica la visc.cauta pe net si il gasesti.
cancer de san 00:00:00 de către danya
Subiect: cancer de san
ms mult cory!!sanatate si mai vorbim!!!
cancer de san 00:00:00 de către cory
Subiect: cancer de san
raspuns ptr danya
si eu am fost operata si am urmat intreg tratamentul,chimio si radioterapie.urmeaza intii etapele astea ,dupa care poti adauga un tratament homeopat cu ISCADOR care este pe baza de visc si este asemanator cu isorelul.
multa sanatate, sa ai vointa multa si dorinta de a te vindeca.
cancer de san 00:00:00 de către danya
Subiect: cancer de san
pt maria77.diagnosticul mi l-a pus medicul oncolog.urmez un tratament naturist pe baza de aloe vera gel si echinaceea si minerale.multa sanatate si tie.
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Pentru danya. Acest diagnostic cine ti l-a pus?Eu zic sa astepti si rezultatul la biopsie si sa vezi si imunohistochimia.Poti sa mergi in paralelsi cu altceva .Cu ce te-ai gandit sa mai urmezi?Ceva naturist?Multa sanatate!Mai vorbim.
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Despre tratamentul cu isorel stiu de pe net ce am citit si eu.Poti sa citesti si tu daca te intereseaza.Mama are 55 ani,dar la noi ce este mai greu acum este faptul ca mama trece printro depresie ,relativ usoara momentan,sper sa nu se agraveze.Eu am inteles ca pe la targu mures ar face chiar oncologul acest tratament,dar nu stiu ce sa zic.Ai intrebat si tu de nicolit si ti-a zisca tot 2 ani dureaza si costa 900 pe luna?
Eu m-am gandit ca in ultima instanta sa aplelez si la acest ``tratament``.Ceea ce ma face sa cred ca ar fi totusi ceva diferit de toate``reclamele ``de pe net si din presaar fi faptul ca sunt date acele documente de la aboratorul de toxicalogie de la spitalul militar.Nici eu nu stiu ce sa fac.Mai vorbim.
cancer de san 00:00:00 de către danya
Subiect: cancer de san
am fost diagnosticata cu neoplasm mamar CCT4bN3M1 PLE ST IV. mi s-au recomandat 4 sedinte de citostatice,apoi urmeaza operatia,dupa care iar 4 sedinte de citostatice.nu stiu nimic despre acest diagnostic,am facut si biopsie dar inca nu am rezultatul.as vrea sa stiu exact ce inseamna acest diagnostic cu atatea initiale necunoscute.deja am facut o sedinta de citostatice.pot merge in paralel si cu altceva?va multumesc!
cancer de san 00:00:00 de către wahnerluft
Subiect: cancer de san
Buna! Mama mea are carcinom ductal invasiv cu metastase la plamani si probabil ficat, nu mai poate fi operata.A facut vineri prima tura de cito, pana acum nu le-a suportat prea rau, dar starea ei generala este proasta:slabiciune generala, probleme de respiratie la cel mai mic efort. As fi dorit sa aflu si eu ce s-ar mai putea incerca. La buc am sunat si eu, pt. Nicolit, dar nu sunt nici eu hotarata, cata vreme nu e avizat si legal ,cine stie ce substanta ne vinde producatorul.Ce stiti de tratamentul cu Isorel, il face medicul oncolog?
Eu sunt disperata, mama mea are doar 54 de ani, ne-a lovit necazul asta ca un traznet ,n-as vrea s-o pierd asa devreme; v-as fi recunoscatoare pt sfaturi. Numai bine, pe curand
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Buna!Da mama este operata din ianuarie.A facut 2 cure de citostatice si am incercat sa incepem simultan si radioterapia dar acum are leucocitele 2000 si asteptam sasi revina putin sa continuam.O sa intrerupem cam o luna citostaticele ca sa facem cel putin 15 sedinte de radioterapie si apoi sa reluam.A doua cura a suportat-o ceva mai bine zic eu,i-am administrat si dexametazona cred ca de acea a suportat ceva mai bine si am convins-o sa bea mai multe lichide.Noi suntem din Craiova.Am facut imunohistochimia tot la v.babes in buc.A iesit cam nasol si la ea.In primul rand ca nu are receptori hormonali si apoi are CerbB2 reactie membranara completa in peste 10% celule tumorale.Ni s-a spus ca poate se va incadra sa urmeze tratament cu herceptin daca ai auzit de el.Culevit-ul se gaseste in farmacii sau cum se poate procura?Ti l-au recomandat oncologii?Nu m-am mai interesat de isorel,dar am citit de Nicolit un ``medicament``se zice ``farmacologic``.Nu ar costa mult 900.000 lei pe luna timp de 2 ani administrat in picaturi.Am sunat la Buc. si am vorbit cu ``producatorul``Nu prea sunt hotarata daca sa il utilizeze mama sau nu pentru ca as vrea mai intai sa vorbesc cu cineva care l-a folosit.Mai astept putin sa ma mai interesez.Astept sa mai vorbim.Ma numesc Maria am 30 ani si sunt medic de profesie de aceea poate sunt mai reticenta la ``tratamentele ``astea despre care se scrie peste tot acum.La revedere!Multa sanatate!
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
Buna! Sunt din Brasov. am facut imunohistochimia la Cluj unde m-am operat si a fost repetata la Bucuresti la" Victor Babes", si nu a iesit prea bine. Am facut o cura cu Taxotere si mai am de facut inca trei, am tolerat foarte bine prima cura aproape nu mi-a venit sa cred comparativ cu primele 4. Radioterapea a zis ca o voi incepe dupa ce termin citostaticele, m-au prevenit ca voi fi foarte obosita dupa Taxotere dar sunt ok, acesta ar fi motivul pentru care nu au vrut sa le suprapuna. Am renuntat complect la carnea rosie,rar carne alba, incerc sa evit produse cu aditivi -e foarte dificil -, beau lichide multe, iau vit C 2g/zi si Culevit este un produs unguresc recomandat in cancer.Ai gasit Isorel?Cum suporta mama ta citostaticele? A fost operata?
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Buna!Din ce localitate esti?
Ai facut si imunohistochima?Cate cure ti-au zis sa faci?
Ai inceput si radoterapia?Cu ce altceva te tratezi in afara de citostatice?
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
Am fost operata de doua ori, prima oara au crezul ca este un fibroadenom benign si au scos putin, a doua oara au facut un sector larg si limfadenectomie. Am 29 de ani. La mine este stadiul 1 al bolii, dar din cauza virstei au luat masuri mai drastice. Am facut doxorubicina si cilofosfamida, in general se fac doua substanante, au mai multa eficienta. Greata la mine aparea dupa 4-5 ore, sa incerce sa se hidrateze f bine cu cate va zile inainte de perfurii, suporta mai usor. Sa ia antiemeticele pe care i le prescriu medicii, metoclopramidul este prea slab.
Curaj.
cancer de san 00:00:00 de către maria77
Subiect: cancer de san
Este un medicamen obtinut dain vasc care se foloseste de 20 ani in austria si germania si de curand si la noi.In ce stadiu este la tine boala?Ce varsta ai?Mama mea are 56.Abia maine incepe prima cura ,cu endoxan si doxorubicina.Esti operata?
cancer de san 00:00:00 de către Lara-bv
Subiect: cancer de san
Banuiesc ca este vorba de unul din multele medicamente naturiste care fac minuni. Nu am auzit .Am cancer la san, a facut curele (4) si mai am....
Daca cauti vei gasi o gramada de astfel de medicamente, important este daca le suporta sau o ajuta, perioada care urmeaza va fi f. grea.Pe mine cel mai mult m-au ajutat familia si prieteni.
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către ve_ro
...Sa vedeti ce minune!intre doua sedinte de citostatice(fiind diagnosticata cu neoplasm pulmonar),am fost la Sovata sa-mi oxigenez plamanii,si acolo am cunoscut o persoana care mi-a recomandat TAHITIAN NONI JUICE despre care am citit ca are multiple calitati terapeutice(ca si supliment nutritiv)respectiv de antioxidant,imunostimulator si antitumoral,precum si aceea de a atenua efectele negative ale citostaticelor.Ei bine,am cumparat o ladita cu 4 sticle de 1 litru si la urmatoarea sedinta de cito,nici tu greturi nici intoleranta la mirosuri,nici vome;nu stiu daca va avea efectele laudate,insa nu-i oare minunat ca pot manca orice (este permis )in timpul citostaticelor,ca nu ma mai simt sfarsita-caci numai cei care fac chimoterapie stiu ca efectiv poti sa mori de inanitie din cauza greturilor si vomelor?! Doamne ajuta!
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către rozemmy
Cu riscul de a ma repeta, pot numai sa spun ca va multumesc sincer. Dupa multe zile de framintari, avem deja o mica speranta si o idee de unde sa incepem. Probabil deja in cursul saptaminii viitoare. Sper ca totul sa decurga cit mai bine. Voi mai reveni pe parcurs, dar pana atunci vreau doar sa va multumesc pentru ajutor, amabilitate, incurajare intr-un moment in care aveam mare nevoie.
Va multumesc!
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către christa
In analiza de sange ies markerii tumorali in cazul in care exista o fromatiune maligna. Faptul ca anlizele au iesit bine este un semn bun. Da, medicul oncolog va poate spune cu siguranta care sunt pasii e urmat. Multa sanatate!
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către rozemmy
Va multumesc de tot. pt. sfat. Urmeaza atunci sa consultam in primul rind medicul oncolog . Presupun ca tot dinsul poate decide daca este necesara o operatie .Analiza de singe a fost buna, este oare acest lucru un semn bun, sau dintr-o analiza de singe nu reies astfel de modificari in organism?
Va multumesc incaodata.
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către christa
Cel mai bun sfat in legatura cu aspectul formatiunii si pasii care trebuie urmati vi-l poate da medicul oncolog. El se va uita la aspectul macroscopic si in unele cazuri poate spune daca este benign sau malign. Daca insa are dubii va va recomanda o biopsie.
Cancerul la piele este in general f agresiv si se extinde destul de repede. Probabil ca initial formatiunea matusii nu era maligna dar a devenit ulterior sau poate nici acum.
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către rozemmy
Va multumesc de tot pt. sfat si pt. incurajare. Stiu ca aveti perfecta dreptate si trebuie sa facem ceva cit mai repede. Ce as vrea sa va mai intreb, cine poate pune diagnosticul macroscopic, si daca din acest diagnostic reiese daca e benign sau malign? Si daca este cancer de piele, se extinde in cazul in care nu se trateaza?( va intreb asta din cauza ca si matusa in cauza o are de cel putin 20 de ani, insa numai acum s-a operat, si la intrebari insitente ne -a spus ca au depistat cancer de piele?)
Va multumesc de tot!
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către Lara-bv
Pentru a determina exact ce este, daca nu se poate pune diagnosticul macroscopic, se face biopsie, dar ati spus ca este mica si o interventie chirurgicala presupune anestezie locala ca si in cazul biopsie. In ultima perioada tot ce creste unde nu trebuie pentru siguranta se scoate, indiferent ca este benign sau malign. Cu cit este mai mica chiar daca este ceva se trateaza mai usor. Nu pierdeti timpul!! Mergeti la un dermatolog sau chirurg. Cea mai buna analiza se face din "bobita". Curaj !
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către rozemmy
Va multumesc pentru raspuns si pentru sfat. Problema este ca am fost deja la medicul de familie, si ne-a trimis la un endocrinolog, pt. ca presupune ca ar fii ceva pe baza hormonalasi ca are legatura cu tiroida.Sora mea avind in jur 68-70 kg. Ne-a cerut o serie de analize din care insa nu a reiesit nimic concret si nu suntem mai departe de unde am plecat.Din cauza asta as fi vrut sa va intreb ce doctor de specialite ar trebiui sa contactam, poate un chirurg sau nici numai stiu . Biopsia se paote face si fara a o opera sau trebuie primadata operata ? Nu sunt sigura ca este necesara o operatie !
Va multumesc de tot!
bobita in crestetul capului, care in ultimul timp a inceput sa creasca si sa o manince 00:00:00 de către yardley
Daca acceptati un sfat de la cineva care nu cunoaste medicina, dar care a avut multe probleme de sanatate, mergeti mai intai la medicul de familie. Spuneti-i si de matusa, a nu fie cevaereditar, si va va indruma el mai bine. Fara biopsie nu se poate sti natura. Ca analize medicale pt. cancer ar fi niste markeri tumorali (sunt mai multi, in functie de organul afectat) dar pe care medicii ii iau in consideratie numai impreuna cu biopsia. Va rog, mergeti la medic repede, macar sa va linistiti.
Cancer uterin - ultima faza? 28-01-2012, 23:07:21 de către gina light
as fi vrut mult sa stiu numele acelui dr de la bacau :(
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către monica47
Raluki, scuze pt. deranj .sunt in aceeasi situatie cu mama mea .are 66 ani..totul a inceput in februarie 2008...acum face radio si chimioterapie...inca nu se stie daca se va opera sau nu...dar este grav.Mama ta cum este? sper din tot sufletul sa fie bine..(cat de bine se poate in asa situatie) te rog scrie-mi. Va doresc snanatate si putere sufleteasca sa puteti luptacu boala asta necrutatoare. Daca poti sa ma contactezi ----...ar fi si mai bine..Va rog, daca stie cineva ceva metode naturiste sau orice ce ar stopa sau macar incetini evolutia acestei boli sa ma contacteze pe email sau pe forum. Va multumesc
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către Margot
Este cumplita aceasta boala. Nu stiu prieten sau familie care sa nu aibe macar un caz, o ruda care sa aibe sau sa fi avut cancer. Persoane din ce ce in ce mai tinere au aceasta boala. Pe seama ei si a disperarii oamenilor aflati in aceasta situatie profita o gramada de vanzatori de produse miraculoase. Pe de alta parte circula foarte multe istorii despre cazuri miraculoase. Sincer nu stiu ce sa cred sau ce sa spun despre aceste produse. Ele nu fac rau , dar nici nu vindeca ele, prin ele insele, in mod miraculos. Poate miracolul vine din sufletul si mintea bolnavului care, daca intr-adevar crede in aceste produse, reuseste sa lupte cu boala. Cred ca totul depinde de persoana in cauza si de vointa si puterea ei de lupta. Deci , parerea mea sincera este ca Dvs - raluki - trebuie sa alegeti unul dintre aceste tratamente, pe care insa sa i-l prezentati mamei ca fiind cel mai bun si cu rezultate si sa o determinati sa creada ca realmente se va vindeca.

Nu sunt medic, doar cunosc foarte multe cazuri. Si dintre acestia unii au obtinut ani buni in plus prin atitudine. Este foarte bine ca mama Dvs nu realizeaza gravitatea situatiei .

Sper sa nu va fi suparat cu nimic, este doar o parere...Multa sanatate si putere de lupta cu boala atat pentru Dvs cat si pentru mama Dvs!
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către olimpia22
Sicer nu vreau sa te dezamagesc dar un tratament miraculos care sa vindece metastazele mi.e greu sa cred ca exista! Un tratament care sa amelioreze metastaza si sa prelungeasca viata este posibil! intreaba si la medic cum evolueaza boala si cum raspunde organismul mamei tale la tratament! oricum sa nu renuntati important este ca ea sa.si doreasca! Sanatate!
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către raluki
as dori din suflet sa va dati cu parerea.am gasit pe net un trat MIRACULOS si sincera sa fiu nu am asa mare incredere in el.cu toate ca sunt disperata sa o ajut pe mama.se numeste REISH BALANCE si se spune ca vindeca metastazele.daca ,cautati google o sa vedeti niste povesti.costa cam 5 milioane de lei .as vrea sa aud si alte pareri ca parca suna reclama
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către olimpia22
Imi pare foarte rau sa aud de atatea persoane care sufera de aceasta boala cumplita! eu in noiembrie am suferit foarte mult cand am pierdut.o pe nana mea eram foarte apropiate! Sa incercati si prin metode naturiste gasiti multe tratamente pe internet si vedeti ca la Iasi s.a pus in functiune acceleratorul pe particule! din cate m.am informat acceleratorul de particule poate prelungi viata cu pana la 5 ani! Va urez sanatate si Dumnezeu sa va ajute!
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către raluki
buna fetelor sunt o mamica a unui baietel de 11 luni si de 3 zile ma confrunt cu o situatie disperata.va rog ajutatima-in urma cu 4 zile mama mea a facut un control gineco ptr o scurgere o leucoree.si i s-a descoperit o mare rana pe uter.i sa recoltat o biopsie. diagnosticul a fost clar cancer numai dupa un consult.eu sunt din bacau.mi sa spus ca bine ar fi sa fie un stadiu 3b. am trimiso urgent la cluj la inst.oncologic.acolo cand a vazuto medicu a trimiso urgent la raze.dr de la raze a spus ca este un cancer f avansat cam 3bsi f intins si adanc.imi cer scuze ca nu sunt prea coerenta. credetima ca sunt terminata
am inteles ca o sa faca si raze si chimio in acelasi timp ca e destul de grav.ma simt legata si de maini si de picioare ca nu pot fi langa ea imi e tare greu ca nu imi pot lasa nici baietelu.am sa merg sambata la ea sa ii duc tot ce ii trebuie ca o sa stea intro gazda.nu stiu ce trat naturiste sa ii duc si cu ce sa incep.incerc sa ma agat de o speranta dar iar imi vine in minte ca o sa o pierd.ea nu cred ca constientizeaza cat e de rau.va dog sfatuitima ce sa fac.sa trezit si puiutul meu si nu pot sa mai stau.pupici si multa sanatate.eu sunt din bacau-va rog sa ma ajuti daca aveti cazuri asemanatoare
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către olimpia22
condoleante! dumnezeu sa o ierte! sunt din bacau si vreau foarte mult sa te intreb care este numele acestei doctorite care a dat dovada de atata lipsa de profesionalism deoarece nana mea are cancer de endometru in ultima faza iar mama are cancer de col in faza incipienta! nu vreau ca mama sa ajunga pe mainile unui astfel de doctor! iti multumesc anticipat
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către ralucutzza
bunica mea are cam aceeasi problema dar nu a DECADAT INCA E PE MOARTE. A VOMAT NEGRU,A FACUT BLOCAJ RENAL ce pot face?? tot din cauza operatiei de fibrom dar de acum 25 de ani. acum i s-a declansat cancerul. iar bunica are 51. tu ai aflat ceva de atunci?
ce pot sa-i fac?
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către Patra
DIn pacate mama a decedat pe 5.04.2007,aveti dreptate,dar doamna doctor ginecolog vazand ca Papanicolau e modificat, atutomat trebuia sa nu o opereze, trebuia sa o trimita la oncolog, iar acespta trebuia sa o pregateasca prin tratament cu citostatice si cu raze. Cu o singura sedinta de raze ii oprea hemoragia..dar asta a fost destinul ei,o eroare si o lipsa de profesionalism la doctorita respectiva,acum nu mai putem spune nimic,decat "Dumnezeu sa o ierte" si sa ne urmam viata inainte fara ea.
Cancer uterin - ultima faza? 00:00:00 de către ovidius
Dr Dumitrescu Ioan
Medicul oncolog nu opereaza ci chirurgul . Sigur mama trebuie sa urmeze cura de citostatice asociata sau nu cu iradiere . Asta este situatia acum . Pentru a suporta cura de citostatice si iradiere apelati si la medicatia naturista . Doamne ajuta .
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 21-11-2009, 17:48:01 de către Loritta
Buna tuturor,

Postez pentru toti cei care cauta metode NATURALE (nu naturiste) de a trata cancerul.

------------*

Produsul despre care vreau sa va vorbesc se numeste Immunocal si este produs de compania Immunotec Research din Montreal, Canada.

-----------*

Este singurul produs disponibil pe piata mondiala care ridica nivelul de glutation in organismul uman si in continuare o sa va spun care este legatura dintre nivelul de glutation intracelular si preventia si tratarea cancerului.

La nivelul celulelor organismului nostru exista acest master-antioxidant care se numeste GLUTATION, responsabil de foarte multe procese chimice si de foarte multe boli si afectiuni ale organismului uman, inclusiv cancer si SIDA.

Studiile asupra acestui antioxidant prezent in organismul nostru au inceput in 1978 de care Dr. Gustavo Bounous, cercetator in domeniul imunologiei la Universitatea McGill din Montreal, Canada.
Dr. Gustavo Bounous si colaboratorii sai din cadrul departamentului de imunologie, au descoperit o sursa alimentara naturala care creste considerabil nivelul de glutation in tesuturile si organele animale, acesta fiind Immunocal.

Un alt medic care a studiat glutationul si efectele lui asupra sanatatii noastre este Dr. Dröge.
Dr. Dröge a fost primul care a descris efectul glutationului asupra raspunsului imun intr-un organism viu (1986) si totodata cel care a descoperit ca bolnavii infectati cu HIV aveau in organism niveluri extrem de scazute de cisteina si glutation (1988 / 1989). Intr-o serie de studii clinice, Dr. Dröge a investigat efectul suplimentarii cu cisteina asupra sistemului imunitar la oameni sanatosi, la pacientii cu HIV, precum si la pacientii cu cancer in stagii terminale. In prezent, , Dr. Dröge este angajat activ in proiectarea de studii clinice si organizeaza activitati de cercetare in colaborare cu colegii sai de la Universitatea McGill si alte institutii stiintifice de renume. Dr. Dröge a dedicat mai mult de 40 de ani cercetarilor fundamentale si clinice care stau la baza unor produse Immunotec concepute pentru a fi sigure si eficiente, produse precum Immunocal Platinum. Dr. Dröge este Senior Vice Presedinte al Departamentului de Cercetare si Dezvoltare al Companiei Immunotec.

Un alt medic, Dr. Patricia Kongshavn a primit diploma pentru merite deosebite in stiinte naturale la Universitatea din Cambridge si si-a completat doctoratul in imunologie la Universitatea McGill dupa ce a emigrat in Canada. Ea s-a alaturat ulterior Facultatii de Medicina din cadrul Universitatii McGill unde a lucrat in departamentele de fiziologie si medicina, devenind profesor titular in 1986. Cercetarile sale au fost finantate de catre sponsori independenti de la Consiliul Medical de Cercetare al Canadei, Institutul National al Cancerului din Canada si de la Institutul National de Sanatate din Statele Unite.
Cercetarile sale au fost in principal indreptate catre imbogatirea cunostintelor de baza ale sistemului imunitar, cu accent pe imunologie celulara, interactiunile parazit/gazda, precum si genetica rezistentei naturale. La mijlocul anilor 1970 a inceput colaborarea initiata de Dr. Gustavo Bounous pentru cercetare a influentei diferitelor proteine dietetice pe raspunsul imun. Impreuna au publicat primul lor articol referitor la aceste cercetari in 1978 si si-au continuat colaborarea pana in 1989, perioada in care au publicat impreuna 14 articole medicale. Munca lor a dus la descoperirea concentratului din proteine nedenaturate din zer care regleaza nivelul de glutation si promoveaza consilidarea activitatii imune. Acest lucru a condus in cele din urma la productia acestui produs nutritional bioactiv de foarte buna calitate, numit IMMUNOCAL.

Toti acesti medici, precum si alti medici si cercetatori renumiti au studiat de-a lungul timpului efectele glutationului asupra imunitatii organismului.

Glutationul, denumit si "proteina vietii", este o tri-peptida care contine aminoacizii cisteina, glicina si acid glutamic. Dintre acesti 3 componenti ai glutationului, cisteina este cel mai greu de introdus in organism, intrucat ea provine din consumul in cantitati mari al anumitor alimente neprocesate cum ar fi laptele neprocesat, oua crude, carne curda, lucru impractic in societatea moderna.

Glutationul are functie de coenzima in numeroase reactii de oxidoreducere. Acesta foloseste ca antioxidant, reactionand cu agentii oxidanti potential periculosi, oxidandu-i. Acest lucru este important in functionarea normala a proteinelor, hemoglobinei, lipidelor membranare. Nivelurile ridicate de glutation in sange sunt asociate cu longevitatea.

Ficatul este cel mai mare depozit de glutation, dar in concentratii mari glutationul se gaseste si in splina, rinichi, pancreas, cornee. Nivelul celular al glutationului este stimulat de acidul alfa lipoic, glutamina, colostru, seleniu si vitaminele C, B6 si B2. Eficienta vitaminelor C, E si a coenzimei Q10 depinde de nivelul de glutation din organism.

Efectele benefice ale glutationului sunt:
- antitumoral exceptional: reduce mutatiile ADN-ului determinate de substantele cancerigene, prin sustinerea fazelor I si II de detoxifiere enzimatica; inhiba absorbtia si favorizeaza eliminarea din organism a metalelor grele, fumului de tigara, pesticidelor, fungicidelor, hormonilor în exces, colorantilor alimentari, detergentilor, supradozelor medicamentoase
- reduce efectele toxice ale chimio si radioterapiei, expunerii la radiatii ionizante, explorarilor radiologice
- protejeaza împotriva efectului mutagen al radiatiilor ultraviolete
- previne aparitia si reduce evolutia hepatitelor, cirozelor si a cancerului hepatic prin puternica actiune detoxifianta (leaga poluantii toxici si carcinogenii din ficat si îi transforma din substante liposolubile în componente hidrosolubile pe care le elimina pe cale urinara)
- stimuleaza detoxifierea limfei prin eliminarea toxinelor pe cale biliara
- antioxidant intracelular: este unul dintre cei mai puternici si importanti antioxidanti ai organismului; este numit "antioxidantul miraculos"; stresul oxidativ produs prin deficit de glutation are un rol major în patogenia cancerului, astmului, bronsitei cronice, emfizemului, fibrozei chistice, mucoviscidozei pulmonare, autismului, deficitului de atentie si hiperactivitate, bolii Parkinson, maladiei Alzheimer, SLA, sclerozei multiple, schizofreniei, dischineziei tardive;
- protejeaza împotriva leziunilor si a emboliilor cerebrale, bolii Crohn, infectiei cu Helicobacter pylori, enterocolitei, pancreatitei (si a celei de etiologie alcoolica), infertilitatii masculine, etc.
- protejeaza împotriva leziunilor din sindromul de ischemie - reperfuzie
- imunomodulator- puternic antiviral în infectii cu virusul Herpes simplex 1, HIV, virusul Epstein Barr, virusurile hepatitice; sustine reactia de aparare împotriva infectiilor rezistente la tratamentul alopat
- adjuvant în tratamentul sindromului de oboseala cronica si al fibromialgiei
- benefic în tratamentul degenerescentei maculare; reduce riscul aparitiei cataractei (cristalinul are un mecanism propriu care faciliteaza captarea glutationului; aparitia si evolutia cataractei sunt favorizate de scaderea nivelului de glutation)
- reduce formarea placilor ateromatoase în hipercolesterolemie
- stabilizeaza si mentine nivelul glicemiei în diabetul non-insulinodependent, asigura protectie fata de afectiunile renale, cardiovasculare, cerebrale conexe diabetului
- protejeaza împotriva hipoacuziei produsa de traume sonore
- adjuvant în stari casectice (stare generala proasta, care se manifesta prin tulburarea functiilor organismului, scadere marcanta în greutate, anemie extrema, hipotermie, etc.)
- creste performantele atletice
- dermatoprotector (psoriazis, dermatita de contact)
- reduce dependenta de droguri si de alcool


Immunocal NU TREBUIE SA LIPSEASCA din tratamentul si dieta unui bolnav de cancer (si nu numai cancer). Acest produs detine 70 Brevete Medicale Internationale de tip "Method of Use" , precum si recunoastere medicala in Canada, SUA, Australia, in total 70 de tari care au recunoscut valoarea acestui produs. El este listat in Physicians"™ Desk Reference ("PDR" U.S.A.) si in Compendium of Pharmaceutical Specialties ("CPS" Canada). In SUA, Immunocal este subventionat de companiile nationale de asigurari MEDICARE si MEDICAID.
Immunocal este brevetat cu licenta medicala de tip "Methode of Use" si patentat ca si tratament impotriva cancerului si a virusului HIV.

--------*
• Competitia pentru precursorii glutationului dintre sistemul imunitar si muschii scheletici:
Patogeneza sindromului oboselii cronice
G. Bounous - fost profesor, Departamentul de Chirurgie din cadrul Universitatii McGill si colaborator al Consiliului de Cercetari Medicale din Canada
J. Molson - Campion la ciclism al Quebec-ului, Road and Time Trial


• Utilizarea unei proteine concentrate din zer în tratamentul pacienţilor cu cancer metastazat:
Faza I-II a studiului clinic
Renee S. Kennedy - Departamentul de Chirurgie, Universitatea Dalhousie, Halifax, Nova Scotia
George P. Konok - Departamentul de Chirurgie, Universitatea Dalhousie, Halifax, Nova Scotia
Gustavo Bounous - Departamentul de Chirurgie din cadrul Universitatii McGill
Sylvain Baruchel - Departamentul de Pediatrie si Oncologie, Universitatea McGill, Montreal, Quebec
Timothy D. G. Lee - Departamentul de Imunologie si Microbiologie, Universitatea Dalhousie, Halifax, Nova Scotia, Canada
• Proteinele din zer ca si supliment alimentar la persoane HIV seropozitive
Gustavo Bounous, Sylvain Baruchel, Julian Falutz, Phil Gold - Departamentele de Chirurgie si Medicina, Spitalul General din Montreal si Universitatea McGill, Montreal, Quebec


• Activitatea biologica a proteinelor nedenaturate dietetice din zer: rolul glutationului
Gustavo Bounous, Phil Gold - Departamentele de Chirurgie si Medicina, Spitalul General din Montreal si Universitatea McGill, Montreal, Quebec


• Proteinele din zer si rolul lor in prevenirea cancerului
Gustavo Bounous - -profesor de chirurgie din cadrul Universitatii McGill si colaborator al Consiliului de Cercetari Medicale din Canada
G. Batist - Director al Departamentului de Oncologie, Terapii Experimentale, Universitatea McGill
P. Gold - Presedinte al Departamentului de Medicin, Universitatea McGill si Medic Sef la Spitalul General din Montreal


• Proteinele dietetice din lapte inhiba dezvoltarea tumorilor maligne dimetilhidrazină-induse
Robert Papenburg - Departamentul de Chirurgie, Spitalul General Montreal, Quebec, Canada
Gustavo Bounous - Departamentul de Chirurgie si Medicina, Universitatea McGill
David Fleiszer - Departamentul de Chirurgie, Spitalul General Montreal, Quebec, Canada
Phil Gold - de Chirurgie si Medicina, Universitatea McGill


Immunocal reprezinta un mod natural de a stimula organismul sa lupte cu cancerul. Administrat in mod regulat, veti creste rezistenta organismului prin stimularea imunitatii, veti creste in mod natural nivelul de glutation in organism, acesta putand sa lupte natural cu boala. Immunocal poate fi administrat inclusiv in perioadele de chemoterapie, intrucat optimizarea nivelului de glutation in aceste perioade este extrem de importanta pentru mentinerea organismului puternic si rezistent in fata toxicitatii tratamentelor citostatice.

Cercetarile clinice au demonstrat niveluri extrem de scazute de glutation in organismul pacientilor cu cancer si infectie cu virusul HIV. Optimizarea nivelului de glutation va aduce reale benificii pentru organismul unui bolnav de cancer, si nu numai cancer, ci orice boala care survine in urma scaderii imunitatii organismului.


---------------*


Va salut pe toti !

(*modificat de administrator)
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 21-11-2009, 14:50:56 de către br_ioana
Buna ziua! sunt in aceeasi situatie...caut demult ceva pentru cancerul pulmonar...am gasit tot felul...dar nu ai cum sa le incerci pe toate.am incercat ceva si apoi nu a mai vrut sa ia.Noi cei marunti nu putem face nimic.Mor multi doctori de cancer si nici ei nu pot face nimic...poate doar cercetatori mai stiu cate ceva in plus,fata de restul,chiar si fata de medici.in mod public nu s-a gasit un leac.Ca o fi pe undeva ceva mai util dar nu avem acces,nu stiu.Stiu ca in ultima vreme se fac multe cercetari si au avansat destul,DAR acum 20 de ani tot asa spuneau ca sunt multe sperante...si iata ca dupa 20 ani,cu cateva exceptii,suntem in acelasi punct.(poate exagerez,dar cum sa nu exagerez cand omul de langa mine se stinge in fiecare zi). in Romania nu se face nimic.In Romania asteptam ca altii sa descopere ceva si sa ne dea si noua dupa.asa a fost mereu si asa va fi.cercetatorii de la noi se numara pe degete si ei cred ca spera sa plece.
Doar o minune salveaza un bolnav de cancer metastazat...
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 07-11-2009, 04:17:38 de către michael52
Dlor, vreau sa stiu daca mai face cineva tratament cu Nicolit.
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către iulia23
Draga Core,
Ai inteles complet gresit. Nu m-am gandit nici macar o clipa ca te-ai fi putut refei la mine cu "agatatul". Sincer chiar nu m-am gandit. Iar referitor la ce am spus cu sotia pe net, eu chiar asta cred: e foarte greu sa gasesti o relatie pe internet, avand si niste exemple pe langa mine....mi-am permis sa-ti spun parerea mea. Cat despre celelalte: nu merg la biserica, ma rog sporadic, nu pot posti sub nici o forma(am incercat) si daca nu merg deloc la biserica ....nici nu ma spovedesc si nici nu ma impartasesc. Sincera sa fiu .... nici nu vreau sa incept sa fac asta doar pentru ca am trecut prin anumite evenimente destul de aiurea....Mie inima imi spune ca oamenii ar trebui sa se nasca cu credinta in suflet...nu sa o invoce doar cand au probleme. Iti urez mult succes cu sotia, poate tu o sa fii exceptia care confirma regula. In rest cu ajutorul....nu stiu cum ramane. Daca crezi ca ma poti ajuta iti dau adresa mea de mail daca tu consideri ca aici nu imi poti da mai multe detalii ---
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către danyella
buna seara tuturor
de cateva luni tot stau pe internet si citesc povestile fiecaruia dintre voi si parca nu am avut curajul sa va scriu cu toate ca trec prin aceleasi suferinte ca si cele prin care treceti si voi
tatal meu a inceput sa aiba niste dureri in dreptul inimii care se transmiteau in spate acum un an. Am fost cu el la spital si pana in luna aprilie tot i se spunea ca analizele sunt bune si il puneau sa faca fel si fel de analize pana in luna august cand i s-a pus diagnosticul de carcinom slab diferentiat G3 in stomac si in trunchiul celiac, de-atunci nu-mi mai revin, am slabit vreo 6 kg, nu mai am chef de nimic, de viata, mai ales ca el nu stie nici in ziua de azi ca are cancer, i-am spus ca are o tumoare la stomac si intr-un final s-a hotarat sa se opereze dar din pacate medicii l-au deschis si l-au inchis la loc pt ca nu mai aveau ce face, am aflat ca tumoarea a plecat din pancreas si a ajuns in stomac. La fel, lui nu i-am spus nici acest lucru, i-am spus ca a scos tumoarea pt ca nu este un om puternic din punctul asta de vedere si ne-a fost frica sa nu-i fie si mai rau. Spuneti-mi ce sa fac pt ca simt ca nu mai pot imi vine sa plang toata ziua, el are dureri mari iar medicii nu i-au mai dat mult...si pt mine e prima oara cand fac acest lucru pe internet. multumesc mult de tot!!!
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către iulia23
esti f draguta, voi incerca sa stii, dar pe zi ce trece e tot mai rau, o vad cum se stinge si mi se rupe inima sincer.speranta moare ultima cum se spune, dar medicii dau verdictul cu zambetul pe buze si nu ii inteleg, numai Dumnezeu stie cand o va lua la El.vb pe mess sa imi zici cate ceva despre tratament.pupici pt toti si sanatate multa ca e cea mai importanta
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către rebela4u
Au fost cazuri in care medicul a trimis`o din spital pe pacienta sa moara acasa, e dur, dar adevarat ... si acea persoana traieste si in zi de azi (caz pe care il cunosc, de 3 ani) ... deci totul e posibil, nu te poti baza pe diagnosticul crud al medicilor ... k intr`o luna o sa moara ... dar cine sunt ei? Dumnezeu sa le stie pe toate? de ce nu v`au spus si data exacta sa fiti pregatiti atunci, daca tot le place sa dea verdicte. Iar daca chiar nu vrei sa vezi o persoana care se stinge sub ochii tai ... atunci incearca sa vezi o persoana care incearca orice, indiferent de cat au zis medicii k mai traieste. Incercarea moarte nu are ... e mai rau sa stai si sa astepti finalul pe care numai D`zeu il stie si nu medicii, decat sa sti k ai incercat orice si nu ai stat degeaba. Asta e parerea mea, merita incercat orice, e o viata de om in joc care poate nu mai are tarie sa lupte, voi trebuie sa o ajutati sa lupte. Si ve_ro ti`a dat niste variante pe care le puteti folosi ... dar grija mare, doar cu prescriptia unui medic care sa va indice dozele pt. k sunt f toxice si spanzul si marul lupului si trebuie avut atentie. Gasesti f multe detalii dak dai un search pe google. Va tin pumnii, stiu cum e, am trecut prin asta ... speranta si incredere in D`zeu!
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către iulia23
buna ve_vo.nu e chiar asa usor, e f greu fiind in situatia asta, stiind ca o pers draga se stinge sub ochii mei.ce rost mai are un tratament sau regim daca i s-a mai dat 1 luna de viata?doar credinta in Dumnezeu si sa i se indeplineasca toate dorintele, sa i se faca poftele si sa ii alinam durerea cumva
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către ve_ro
Daca este adevarata teoria unor vindecatori naturisti precum ca operatia nu elimina celulele canceroase din sange si limfa,atunci poate n-ar strica si un tratament naturist(de obicei cu spanz sau marul lupului),dar facut sub indrumarea unor persoane pricepute(Ene Fanica Voinea,Virginia Faur,Szilaghi,Pop,s.a-scuze daca le-am stalcit numele).Desigur ca nu trebuie sa omitem regimul alimentar-eu ma ghidez dupa retetele culinare pt.bolnavii de cancer recomandate de autorul D.D.Chiriac,miscarea in aer curat si gandirea pozitiva,credinta in Dumnezeu.Am auzit despre supravietuitori si de mai mult de 20 de ani,asa ca...important este sa speri.
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către iulia23
buna rebelo!! sa asa e stadiul 4, nu e grasa este chiar slaba, dar cica de aia s-a rupt ca i s-a intins la oase si se putea rupe oricand ceva, chiar daca s-ar opera nu are nici o sansa. t -----sunt.te pup ms
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către rebela4u
Buna, Iulia
Din cate ai spus mai sus, imi dau seama k e deja stadiu 4, sau poate ma insel, iar ruptura de sold a fost provocata de faptul ca e o persoana mai "grasa". Tot ce se mai poate face e sa incercati pe partea naturista ... spanz, Nicolit, care s`a dovedit ca tine cancerul in loc, si ar mai fi cateva, depinde f mult de starea de spirit al bolnavei ... Multa sanatate si sa fiti tari de acum incolo. Daca vrei sa pove mai multe id`ul meu e rebela4u. Bafta
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către iulia23
buna ziua,
am si eu un caz nefericit bunica mea are ruptura de sold si ni s-a spus la spital la bagdazar ca are metastaza la plamani si s-a intins la oase de aceea si-a rupt soldul, este imobilizata la pat, are dureri, ni s-au mai dat doar cateva luni, dar nu pot sa cred ca nu se mai poate face nimic doar sa vedem cum se stinge, ce ziceti?
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către sabo_laura
BUNA,TUTUROR
am biletul de iesire din spital al tatalui meu,ma uit la rezultatul ecografiei abdominale si nu intzeleg nimik.Poate stie cineva sa imi explice si mie ce inseamna acesti termeni:--chist RD de 42 mm CBP,si doua S accesorii de cate 10 mm"--TATAL MEU A FOST DIAGNOSTICAT CU NEOPLASM BRONHOPULMONAR CENTROHILAR STANG,iar azi s-a intors acasa de la a doua tura de citostatice.Daca stiti cumva ce rezultat e cel de la ecografie,daca stiti sa il cititzi,va rog sa imi raspundeti.....multzumesc tare,tare mult
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către rebela4u
Buna Laura ... imi pare f rau sa aud asta ... dar se pare k noi suntem prea mici sa putem face ceva in astfel de cazuri ... am ajuns la concluzia k doar un miracol, o minune te poate scapa de cancer. Totul depinde de cata vointa are persoana bolnava si cat timp si`o poate pastra. In cazul tatalui meu totul a decurs f lent ... 3 ani mai exact timp in care isi pierduse si ultima speranta, e drept poate se puteau face mai multe. Un sfat iti dau ... nu`l lasa sa faca biopsie ... o sa`l gate mult mai repede ... exista multe care se pot incerca ... dak vrei id meu e rebela4u ... intra si o sa`ti dau mai multe detalii ... pana atunci fruntea sus si nu va pierdeti speranta!
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către sabo_laura
buna ziua tuturor.de patru ore stau pe net si caut intruna ceva care sa il ajute pe tatal meu care a fost diagnosticat cu neoplasm bronho-pulmonar st......cam atata mi-a spus la spital,asta dupa ce doamna doctor i a spus in fatza tatalui meu ca are o tumoare f mare pe plamanul stang si ca va urma acele "cure" de citostatice.Bietul tata se tzine tare desi a imbatranit cu catziva ani in doar cateva zile.Are 59 de ani.mama plange intruna ca sa nu va mai zic de mine......ma simt atat de mica si de neputincioasa si nu am in fatza mea decat chipul tatalui meu,in urma cu cateva zile cand a inceput acele perfuzii.....ochii lui atat de tristi si de speriatzi.....doamne ,oricare dintre voi care stiti ceva care l-ar putea ajuta,va rog sa imi spuneti,va rog din suflet.Este primul meu mesaj scris vreodata pe net,daca nu e ok,imi cer scuze.
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către ve_ro
...Sa vedeti ce minune!intre doua sedinte de citostatice(fiind diagnosticata cu neoplasm pulmonar),am fost la Sovata sa-mi oxigenez plamanii,si acolo am cunoscut o persoana care mi-a recomandat TAHITIAN NONI JUICE despre care am citit ca are multiple calitati terapeutice(ca si supliment nutritiv)respectiv de antioxidant,imunostimulator si antitumoral,precum si aceea de a atenua efectele negative ale citostaticelor.Ei bine,am cumparat o ladita cu 4 sticle de 1 litru si la urmatoarea sedinta de cito,nici tu greturi nici intoleranta la mirosuri,nici vome;nu stiu daca va avea efectele laudate,insa nu-i oare minunat ca pot manca orice (este permis )in timpul citostaticelor,ca nu ma mai simt sfarsita-caci numai cei care fac chimoterapie stiu ca efectiv poti sa mori de inanitie din cauza greturilor si vomelor?! Doamne ajuta!
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către ovidius
Dr Dumitrescu Ioan
Am publicat si eu un caz pe site :
http://www.freewebs.com/starrchoice/
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către rebela4u
Imi pare rau sa aud asta ... cam asa e, nici noua nu ne`a mai dat nici o sansa medicii ... dar in schimb a inceput un tratament cu spanz ... si durerile pe care le avea i s`au redus, si daca nici tratamentul acesta nu o sa dea rezultate, am citit f mult despre nicolit, un medicament foarte "laudat" si care a dat f multe rezultate ... altceva nu mai e nimic de facut din pacate ... medicii i`au mai dat maxim un an ... acum D`zeu va sti cand ... dar pana atunci nu`ti pierde speranta, k nici eu nu mi`o pierd sau cel putin incerc. Multa bafta, si daca mai ai noutati astept raspuns ... Id`ul meu e rebela4u in caz k vrei sa mai vb. Pa pa si ms de raspuns
Ce se mai poate face (cancer pulmonar)? 00:00:00 de către daniela2001
si eu am un caz nefericit de cancer pulmonar in familie dar din pacate nu se mai poate face nimic.am ffff multi bani si am umblat peste tot si am incercat de toate dar nimeni nu ne da sanss ca se va face bine sau ca boala lui va stacna.
recent mi-au fost indepartati 3 lipomi 20-02-2009, 12:14:54 de către genoveva marin
natura lipomilor este genetica, mai precis mostenire genetica. Intrucat suntegi predispusi la a dezvolta tumori benigne, ca si mine de altfel, va recomand tinctura de tuia. Se tamponeaza zonele afectate de 2ori e zi si se asteapta 10 min. Locul nu se mai spala dupa aceea. Eu personal am optat pt tratament intern , o lingurita de 3 ori pe zi, tp de 3 sapt, o sapt pauza, dupa care se reia. Sunt nevoita pt ca sunt plina. acest tratament da rezultate si n caz de fibrom, acesta tot tumoare benigna este. N-am incercat inca, tineti-mi pumnii. Va doresc si voua multa sanatate.
recent mi-au fost indepartati 3 lipomi 00:00:00 de către midorin42
Cauzele aparitie lipoamelor nu sunt foarte clare, insa ele se pot exciza chirurgical fara probleme. Puteti apela atat la un medic dermatolog cat si la un chirurg.
recent mi-au fost indepartati 3 lipomi 00:00:00 de către roGan
Am si eu o mare problema! Sunt foarte stresat. Inca de la 17 ani mi-a aparut un lipom pe mana stanga pe antebrat. De atunci el nu a crescut foarte mult, dar a crescut... si alti lipomi mi-au aparut pe mana stanga, pe mana dreapta doar unul... CARE ESTE CAUZA ACESTOR LIPOMI? Precizez ca am doar 19 ani! Pot sa-i inlaturez pe toti???
recent mi-au fost indepartati 3 lipomi 00:00:00 de către midorin42
Lipoamele sunt tumori benigne de grasime care in rare cazuri se malignizeaza. De regula nu necesita un examen histopatologic, insa pentru linistea ta, in cazul in care iti vei mai scoate unul, roaga medicul sa-l trimita la anatomie patologica.
poate fi liposarcom? 03-02-2012, 21:08:39 de către RaulDuke
totusi nu este vorba despre cancer, asa cum e destinatia acestei sectiuni a forumului. trebuie sa te adresezi medicului de familie, ca si cu orice problema medicala nou aparuta. succes !
poate fi liposarcom? 03-02-2012, 18:19:43 de către gigikkos
bunaziua am 41 de ani si de cand ma stiu am un lipom micut cat o boaba de mazare sub urechia dreapta. de aproximativ 2 saptamani a inceput sa ma doara si sa creasca, cat o boaba de cireasa ce este de facut in cazul asta ?
poate fi liposarcom? 00:00:00 de către dragoth
ma si eu unu pe cap,pe partea stanga,si ma intreb daca se merita operatia,ca mi-au zis niste doctori ca e riscant....nervu arnold si restu..
poate fi liposarcom? 00:00:00 de către Dr. Adina Mester
Lipomul nu devine o problema decit atunci cind e foarte mare si incepe sa doara din cauza compresiei pe care o exercita asupra diferitalor formatiuni anatomice sau cind se infecteaza. Daca a inceput sa te doara este bine sa te operezi.Interventia este foarte usoara si se face cu anestezie locala.posibilitatea de a fi liposarcom este minima.Dupa interventie se va face oricum un examen anatomopatologic care te va linisti.
cancer testicular - simptome? 18-08-2012, 02:03:13 de către RaulDuke
alcalinizarea NU ARE NICIUN EFECT ! cine foloseste aceste porcarii risca mai degraba sa se strice la stomac. cu cancerul nu are nicio legatura.

oncologia este singurul lucru, nu doar cel mai bun, care ofera bolnavilor de cancer o sansa!
--------------------

26241 com 1 2 3 4 ..... 252253254255256257258 ..... 260 261 262 263 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp