Glioblastom - un diagnostic cumplit

Secțiunea: Glioblastom
831 comentarii 1 2 3 4 ..... 78910111213 ..... 39 40 41 42 INAINTE ›
181 tramik
181 tramik [3c]
20-04-2011, 20:26

Membru din 20-04-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Buna ziua, stimate CALATOR as dori sa imi dati mai multe date despre clinica din MUNCHEN, am vrea sa mergem acolo cu un caz asemanator cu cel al sotului.Va multumesc anticipat
182 CALATOR
182 CALATOR [15c]
21-04-2011, 12:43

Membru din 25-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 15

Buna ziua, va dau adresa clinici GROSSHADERN KLINIC UNIVERSITI MUNCHEN, Marchionini STR.nr 15, prof Dr.TONN CRISTIAN, tel-00498970932391, facaO PROGRAMARE si vedeti care sunt propunerile lor, sa prezinte RMN-ul.Sotul meu a fost la control si din pacare se vede ceva pe PET/FET/CT dar spre fericirea noastra nu sa colorat in rosu, sper din suflet sa nu fie recidiva, pe 4 mai ne reantoarcem la Clinica pentru biopsie, momentan prof.nemti au oprit tratamentul cu Temodal, Sotul meu se simte excelent, conduce masina, merge cu bicicleta si nemti sunt incantati de starea lui, posibil sa fie de la Radioterapye sau Temodal, ei (dr.nemti) spun ca este atipic pt.glioblastom, si recidiva de obicei nu este in timpul tratamentului, el are si f.multe edeme de la Radioteraphy..Cat despre CYBERNAIF nu in toate cazurile este posibil, in cazul sotului meu nu a fost posibil la clinica din Munchen au si acest robot,.Turci de la Anadolu recomanda la toti cei care apeleaza la ei...!!!!!!!!!!!! nu credeti chiar tot..stiu ne agatam de orice fir de speranta!!!! eu sper sa revin cu vesti bune !!!!!!!!!!1va doresc la toti putere sa luptati cu acest terorist, putere sa munciti sa aveti resurse financiare si..SARBATORI LINISTITE!!!!!!!!!!!macar sa incercam de dragul dragilor nostri bolnavi si a copiilor !!!PASTE FERICIT!!!
183 tramik
183 tramik [3c]
21-04-2011, 17:30

Membru din 20-04-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

calator, multumesc din suflet pentru promtitudine, sanatate maxima
184 tramik
184 tramik [3c]
21-04-2011, 17:35

Membru din 20-04-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

calator, am putea lua legatura pe mail pentru cumanta mea, va rog.---------------*.va multumesc din suflet, ne-ati fi de mare ajutor


(*modificat de admin)
185 bodo64
185 bodo64 [7c]
08-05-2011, 17:03

Membru din 17-01-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 7

salut, nu am mai scris de mult pentru ca dupa ce tat s-a dus nu am mai putut
mi-au ramas temodal, dexametazona daca are cineva dintre voi nevoie ma puteti contacta si va dau detalii, concentratii cantitate etc
altfel, condoleante tuturor ce;lor carora glioblastomul le-a rapit pe cineva drag si mult curaj celor care au de luptat cu aceasta boala sinistra, despre care inca nu pot vb, am ciitit atit de mult si nu m-am dumirit iar acum am devenit incapabila sa mai caut vreo informmatie despre asta..
186 RaulDuke
186 RaulDuke [7763c]
10-05-2011, 11:59

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

bodo64, tu iti verifici inboxul si mesajele private ? pentru ca ti-am dat unul acum vo 2 zile si nu ai raspuns...
187 dellameloria
187 dellameloria [10c]
10-05-2011, 12:46

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 10

Ptr. Raul Duke.
Si eu, ca si tine, suntem aici ptr a incerca sa ajutam persoane disperate, bolnave de cancer.
Te-as ruga din suflet, cand si daca este cazul sa sugerezi faptul ca:.
Ma numesc Valentina Buda, lucrez ca mediator lingvistico-culturale la Institutul de Tumori Pascale din Napoli, un spital renumit in cercetarea si tratarea cancerului. Daca esti de acord poti recomanda pacientilor sa ma contacteze, eu oferindu-mi tot sprijinul, in cazul in care doresc sa ajunga aici.Precizez faptul ca ptr strainii comunitari se face o asigurare medicala ENI cu care nu se plateste interventia medicala si tratamentul post operator.
Ptr orice fel de informatii va stau la dispozitie de luni pana vineri, intre orele 10-15 -----------*

(*modificat de admin)
188 RaulDuke
188 RaulDuke [7763c]
10-05-2011, 14:48

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

adica in eventualitatea in care vor sa se trateze acolo ? sau pentru tratamente si interventii care nu se pot efectua aici ?
ok, cu siguranta! ar fi util daca mi-ai lasa si un mesaj privat, ca sa il am acolo la dispozitie, fara sa trebuiasca sa-l caut pream mult...
189 bodo64
189 bodo64 [7c]
10-05-2011, 16:07

Membru din 17-01-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 7

ptr raul duke

imi pare rau dar nu am primit sau nu stiu de la ce adresa ai scris, in orice caz imi verific mail-ul si imi pare chiar rau
----------* scrie-mi te rog aici banuiesc ca aveai nevoie de temodal astept neaparat sa imi scrii, eu st in Bucuresti dar miine plec din tara si nu stiu dac aimi pot verifica posta urmatoarele 5 zile, astfel incit te rog sa imi spui azi daca ai nevoie de temodal daca este urgent sau orice daca ai intrebari


(*modificat de admin)
190 rada22
190 rada22 [3c]
28-05-2011, 16:59

Membru din 28-05-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Salut.. Am dat de multe ori peste forum`ul asta, dar niciodata n-am avut puterea sa scriu ceva.. Parca nu vroiam sa accept ce-o sa fie.. Desi din familie eram singura persoana cu capul pe umeri care intelegea exact realitatea.
Tatal meu a fost diagnosticat cu tumoare cerebrala vara trecuta.. Ce ulterior s-a dovedit a fi glioblastom. De atunci a avut deja 3 operatii..Si de cateva zile a inceput sa il doara din nou mana dreapta, iar piciorul drept tot mai mult. E ingrozitor sa ma gandesc ce-o sa fie.. Nu degeaba stau si plang chiar in timp ce scriu mesajul. Mama mea a murit cand eram mica, tot de tumoare cerebrala, desi a ei era benigna. Pe tot parcursul copilariei m-am tot intrebat ce a avut Dumnezeu personal cu ea de a luat-o? Iar acum il ia si pe tata. Uneori ma gandesc ca e un afront personal. Stiu ca sunt absurda, dar cred ca lumea de pe forum`ul asta imi intelege disperarea. Auzi tot timpul de cazuri grave, dar niciodata nu te gandesti ca ti se poate intampla tie sau unor persoane dragi. Tata a fost tot timpul o persoana plina de viata, iar acum vad cum se chinuie sa traga de ultimele parti ale vietii. Si tot pentru noi, copiii. Cum a facut tot timpul. Iar noi nu putem face absolut nimic si imi vine sa innebunesc numai la gandul asta. Mult curaj tuturor care trec prin asa ceva. Caci numai cei in situatia asta inteleg cat de mult iti trebuie..
191 CALATOR
191 CALATOR [15c]
29-05-2011, 01:24

Membru din 25-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 15

Buna, nu v-am mai scris de multisor, am fost cu sotul meu la control la GROSHADERN-MUNCHEN, desi se simptea extraordinar la PET-FET-CT, a iesit RECIDIVA, nu au fost siguri dr.nemti si am facut punctie rezultatul dezastruos tot recidiva..dar la inceput.Acum sotul meu are un implant cu Radiotheraphy seep -adica are introduse direct pe tumora prin 2 sonde substanta radioactiva de 125 grei, in 30 raze-sedinte acasa a primit 60 gr., interventia a fost ok, el si-a revenit foarte bine, suntem acasa, lucreaza, conduce cand nu sunt prin preajma lui, dupa 25 zile ne intoarcem la clinica pentru extragerea sondelor, pe urma va continua tratamentul cu TEMODAL pana la un an.Deci mai exista speranta.Eu intre timp am trimis in Cuba dupa un tratament homeopat cu pastile pe baza de venin de scorpion albastru.Daca cineva doreste sa mearga la Clinica Grosshadern va sprijin cu mare drag.( punctia, biopsia si implantul cu subst.seep a costat 40.000 eur)am scris sa va faceti o idee.Eu imi doresc mult sa fie vindecat am un baietel de 9 ani!!!O sa revin cu vesti cu tratamentul din Cuba, si va tin la curent dupa extragerea sondelor.Va doresc multa sanatate si putere voua celor de langa dragii nostri chinuiti de aceasta boala groasnica!!1
192 RaulDuke
192 RaulDuke [7763c]
29-05-2011, 18:57

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

calator, ne pare foarte rau pentru vestile pe care ni le dai despre sotul tau.
iti dam tot suportul pe care ti-l putem da pe calea acestui forum, in perioadele care inevitabil vor urma!
193 hadan
193 hadan [5c]
30-05-2011, 22:49

Membru din 17-01-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 5

buna ma numesc cristian
am mai intrat pe aici in urma cu un an cand amicul meu a fost operat de glioblastom are deja un an si cateva luni de la operatie si e tot in picioare
inca o mai duce dar nu cred ca mult timp
am stiut ca orcine este diagnosticat cu gliobl nu mai are nici o sansa de suprav dureros dar adevarat nici o sansa doar ca o lungesc cu tatamentele doar doar se lungeste zilele dar nimeni nu sa vindecat de asa ceva NIMENI poate nu ma credeti dar este adevarat.prietenul meu de 40 de ani nu mai da de mancare celulelor canceroase adica nu mai maninca carne de la operatie adica hrana celulelor canceroase a eliminato.
asta este va dorewsc la toti multa sanatate
194 voinoiu
194 voinoiu [7c]
31-05-2011, 17:57

Membru din 31-05-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 7

Tatal meu are mare nevoie de TEMODAL de 250 si nu gasesc la mine in oras. daca ma puteti ajuta..as fi recunoscatoare. Nu pot sa vad atita suferinta pe chipul lui cind afla ca pastilele nu le gasesc. Il iubesc si nu pot sa stau cu miinile in sin degeaba, si nu am nici o putere.
195 RaulDuke
195 RaulDuke [7763c]
01-06-2011, 13:04

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

despre ce oras e vorba ? face iradiere ? spune-ne mai multe, te rog !
196 CALATOR
196 CALATOR [15c]
02-06-2011, 09:03

Membru din 25-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 15

Buna!
Va multumesc mult pentru sustinere!!!Doar ca eu incerc sa va transmit ca mai exista speranta!!nu exista in nici o boala ca nimeni sa nu fie vindecat, eu am cunoscut 3-4 persoane in Munchen, apartin de acelasi medic de familie ca si noi care de 4-4-5 ani traiesc si mulncesc Full cu gliom, intradevar spunem ca prelungim viata ! dar nu toti o prelungim? stie cineva cand este plecarea?! sotul meu se simpte foarte bine, cu acest implant, , radiotherapy seep" sunt sanse de disparitia tumorii 100%, doar ca este destul de costisitor.Am primit din Cuba picaturile de VIGATOX, cunosc 2 persoane care folosesc de 6 luni si tumora a regresat si la 1 a stopat, deci dau rezultate!Pai viata este o lupta continua...Nu spuneti...gata ! se moare!!! nuuuuuu!!! credeti in vindecare, transmitetile celor de langa voi suferinzi starea voastra pozitiva!!! incercati abso;ut totul!!! atat cat puteti, dar faceti tot cat puteti, credeti in D-zeu cu toata fiinta voastra, ceretii sf.Nectarie sa faca minuni, nu disperati!!!!!!!ce-i bolnavi vad in ochi nostri cand ne pierdem speranta, ei se agata de noi, hai sa dam din noi putere!!!! eu nu ma comport cu sotul meu ca si cu o persoana bolnava, programam vacantze, vizitam locuri noi sau locuri dragii noua, pe 1 oct am programat nunta cu baiatul mare...aaaaa !!!!!!! sa nu crede-ti ca eu nu cad!!! ba da, si eu spun nu mai pot, si eu am probleme cotidiene, si eu am, , prieteni" care atunci cand stiu ca nu sunt in tara ma sapa si inca cum?! dar , , , stiu ca intodeauna am si primesc puterea de a merge mai departe... alaturi de soul meu evident!!!!Va doresc numai ganduri bune!!!
197 voinoiu
197 voinoiu [7c]
02-06-2011, 14:09

Membru din 31-05-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 7

Suntem din Slobozia, jud. Ialomita. Tatal meu a fost operat pe 2 Martie anul acesta, de glioblastom parietal stinga, pe 6 Aprilie a fost internat la Fundeni unde a facut 23 de sedinte de radiere plus tratament cu temodal 31 de pastile (toate in acelasi timp), dar nu se vede nici o imbunatatire. Acum este internat la spitalul judetean de la noi din oras si este tratat cu medrol perfuzabil, vitamine, hidratante. Starea lui s-a inrautatit, nu mai poate merge. De duminica 29 mai este tintuit la pat, nu mai vrea sa manince pentru ca zice el ca nu trebuie sa se ingrase ca sa poata sta pe picioare. Mina stinga nu are prea mult control in ea, iar mina dreapta este cu semi pareza si picioarele la fel. Va multumesc ca ma ascultati, simt un real ajutor citind aceste mesaje pe care voi le scrieti, prin asta prind experienta, ajutor dar si deznadejde. MULTA SANATATE TUTUROR.
198 StrangeSoul
198 StrangeSoul [3c]
05-06-2011, 00:40

Membru din 05-06-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

http://www.scribd.com/doc/3673748/Tratamentul-total-al-cancerului

Poate ajuta. Si mama mea a fost operata anul trecut in august 2010 de glioblastom iar acum in mai 2011 i-a recidivat si s-a mai facut una pe partea stanga (ea fiind operata pe partea dreapta). Si colac peste pupaza, a facut si o hidrocefalie din cauza ca tumora de pe stanga apasa pe un ventricul impiedicand circulatia lichidului cefalo-rahidian. Suntem distrusi, nu stim ce sa mai facem.. Toata speranta ne este in bunul Dumnezeu. Doar EL ne poate ajuta. Doamne ajuta!!
199 StrangeSoul
199 StrangeSoul [3c]
05-06-2011, 00:45

Membru din 05-06-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Rugati-va la Sf Nectarie ! Minunile chiar exista iar el ne poate ajuta! Nu trebuie sa ne pierdem speranta si credinta, e tot ce ne-a ramas!
200 StrangeSoul
200 StrangeSoul [3c]
05-06-2011, 10:50

Membru din 05-06-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Calator, imi dai te rog si mie adresa ta de e-mail? Mersi mult!!
Răspunde la topic
831 comentarii 1 2 3 4 ..... 78910111213 ..... 39 40 41 42 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp