Pentru cei bolnavi de cancer in ultima faza inclusiv, de citit

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
135 comentarii 1 2 3 4 5 67 INAINTE ›
101 ioana_tito
101 ioana_tito [3c]
09-06-2012, 21:07

Membru din 09-06-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Buna seara,
Am urmarit cu mare interes discutiile dumneavoastra, si as avea si eu o intrebare pentru domnul 1Cenusareasa, ms intereseaza deasemenea unde pot gasi cesium si rubidium, dar si cate zile la rand se adminitreaza?SI sa inteleg ca trebuie luate multe alte minerale precum potasiu si calciu in acelasi timp?
Despre tipul d ecancer as dori sa va dau mai multe amanunte in privat daca se poate. Se poate? Pentru alte boli este bun trtamentul cu cesium si rubidium?
Am mare incredere in ce ati prezentat, si eu sunt adepta tratamentelor naturiste, am incercat sa inteleg cate ceva din ce am gasit pe internet si despre dmso si ceea ce ati mai spus.Multumesc mult pentru ajutorul pe care doriti sa ni-l oferiti, astept cu nerabdare sa imi spuneti daca va pot contacta.
Sunteti chiar o speranta reala pentru oamenii bolnavi mai ales daca ati vindecat atatia oameni.
102 ioana_tito
102 ioana_tito [3c]
09-06-2012, 21:17

Membru din 09-06-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Doamna lincuta, as dori si eu daca se poate cartea doctorului Breus despre care ati vorbit in cadrul altui subiect pe forum.Ca si dumneavoastra sustin foarte tare medicina natursta si mi-ar fi de un real folos sa pot intra in posesia acestei carti.daca doriti va pot furniza de asemenea o carte in format electronic pe care sunt sigura ca o veti gasi destul d einteresanta.Am citit comentariile dvs si am gasit deosebit de interesant faptul ca ati adus vorba si de Valeriu Popa, el insusi a vindecat o multime de oameni.detin si aceasta carte daca va intereseaza, putem sa facem schimb de alte informatii daca doriti, ma bucur ca gasesc si eu pe cineva deosebit de interesat de plante, asa ca dumneavoastra.va multumesc, va pot contacta in privat pentru a va lasa adresa mea de mail?Chiar imi doresc mult sa intru in posesia acelei carti de care ati povestit si poate imi mai dati sfaturi.O seara deosebita.
103 stevens
103 stevens [301c]
10-06-2012, 23:11

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Seda 15 am dat raspunsul la intrebarea ta pe o pagina anterioara !

Pt cine este interesat de alternativa naturala (dietetica) este si un link de urmarit mai in urma ! Nu demult a fost lansata si o carte a dr Pavel Chirila intitulata `Nu hrani cancerul` ! Fondurile adunate din vanzarea acestei carti sunt destinate infiintarii unui asezamant de ingrijiri pt bolnavii de cancer terminali daca am inteles eu bine !

Dr Raul, d-na Ilincuta cred ca a folosit gresit cuvantul aghiotant, din graba ! In mod sigur a vrut sa se refere la sensul de `camarad`, `partener` sau ceva asemanator ! Intr-adevar cum a spus si ea apoi d-nul Radicus este un domn si asta pt faptul ca el intelege perfect sensul mesajelor sau afirmatiilor facute de unii dintre noi si nu face rastalmaciri de genul..`proteinele au hormoni` ! Remember you !?
104 RaulDuke
104 RaulDuke [7763c]
11-06-2012, 01:03

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

daca vrei sa vezi rastalmaciri acolo unde sunt citate din tampenii pure, go ahead! io nu pot sa te opresc. la fel, nu pot sa te opresc sa iei apararea oamenilor care sunt atat de iresponsabili incat jignesc fara sa vrea pe cei ce nu se fac vinovat i de nimic decat de a sustine adevarul, si de o maniera cum nu se poate mai lipsita de pasiune.

adevarul e ca nu exista metoda "naturala" pentru vindecarea cancerului, breuss, margineanu, 1Cenusareasa si tot restul sunt fie sarlatani fie nebuni, una peste alta mincinosi. adevarul e ca oamenii trebuie sa moara prin ceva, si cancerul este una din modalitati. nimeni nu va schimba asta prea curand, asa cum de cand exista omenirea, foarte putine din modurile in care SE MOARE au fost abolite... aproape niciuna. asa e biologia, asa e viata. uneori tot ce putem evita este suferinta, dar despre asta toti acesti sarlatani si nebuni nu scot nicio vorba, pentru ca nu stiu nici macar in ce poate sa constea.

imbatati-va cu apa rece deci, dar nu pierdeti legatura cu aceste discutii in contradictoriu, pentru ca in eventualul moment in care cerul se va prabusi pe capul vostru si toata lumea, asa cum o credeati voi, se va intoarce cu josul in sus, sa stiti macar unde sa cautati o alta cale decat minciuna sau fantasmagoria pe care ati urmat-o prosteste!!! va urez numai bine la toti, in rest si sper ca intr-adevar Imparatia Cerurilor este a celor saraci cu duhul, cel putin!
105 Miss Jackson
105 Miss Jackson [37c]
11-06-2012, 11:01

Membru din 11-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 37

Nu am jignit pe nimeni, despre radicus chiar nu am nimic de argumentat, ati inteles gresit domnule radicus, nu am avut intentia sa va jignesc cu absolut nimic, iar daca am afirmat ca sunteti un domn, consider, cu acest lucru, ca v-am transmis tot ceea ce aveam sa va transmit, interpretarile dvs. ulterioare nu si-au mai avut catusi de putin sensul.

Insa tu indraznesti sa aduci vorba de jigniri, RaulDuke? Sa-ti reamintesc ca tu ai fost acela care m-a ofensat in toate modurile posible, folosind termeni precum: "psihotica", "ignoranta", "nevrotica", "iresponsabila", "mincinoasa", dar si altele (nu le reamintesc) iar din ultimul tau mesaj, pe care mi l-ai adresat atat de ironic, mai reiese ca sunt si "nesimtita". Frumos din partea ta! Toate lucrurile pe care le-ai afirmat despre mine, cu rautatea-ti specifica, sunt total neadevarate, iar tu stii f. bine asta. Tu esti cel care ar trebui sa iti ceri scuze mai intai! Dar sincer, nu prea ma astept la asa ceva... ar insemna sa fii chiar un domn... si din pacate este prea putin probabil sa primesc scuzele de rigoare din partea ta. Vezi? De aici reiese deosebirea dintre tine si radicus.

Iti propun ca pe viitor sa incerci mai intai sa vezi barna din ochiul tau si apoi sa zaresti paiul din ochii altora! Este doar un sfat, ca si cele pe care ti le-am mai dat, trebuie doar sa vrei sa il si iei in seama...

"Sau cum poti zice fratelui tau: Lasa-ma sa scot paiul din ochiul tau si cand acolo, tu ai o barna intr-al tau? Fatarnicule, scoate intai barna din ochiul tau, si atunci vei vedea deslusit sa scoti paiul din ochiul fratelui tau." - este doar un citat, dintr-o Carte... Celebra...

Faptul ca imi sustin teoriile si eficienta dovedita si experimentata a tratamentelor naturiste nu ma limiteaza deloc la a fi o persoana ignoranta. Imi pare rau daca tu crezi altfel; sa-ti reamintesc ca fiecare are liberatea de a gandi, de a gasi solutii si a-si trai viata asa cum considera ca este mai bine si mai sanatos pentru el? Mai cauta, vezi ce inseamna si cui se aplica cu adevarat termenul de "ignorant".

Iar domnul Stevens, aici de fata (uite, din fericire, un alt domn pe acest forum), nu mi-ar fi luat apararea daca nu ar fi fost convins chiar el insusi de cele spuse. Si sa nu indraznesti vreodata sa afirmi ca si dl. Stevens vorbeste din imaginatie... pentru ca, atunci ... s-ar putea sa devin chiar rea :D

Tu ai fost cel care a luat discutiile ideologice drept atacuri personale, nu am avut nicidecum intentia aceasta, eu chiar cred in eficacitatea probata a remediilor naturiste, si cu asta basta! Asta te rog eu pe tine, inca o data, respecta si opiniile, dar si modul de viata al altora! Nu mai contrazice la tot pasul...

Crede-ma ca nu mai aveam de gand sa postez nimic, cel putin nimic care sa vina in contact si contradictie cu persoana ta, pe acest forum (desi pot sa afirm ca ne-am fi putut chiar imprieteni, nu sunt o persoana ranchiunoasa), dar sigurul motiv pentru care o fac este pentru ca mi-ai incitat atentia cu o fraza, si anume ai spus tu: "Imparatia Cerurilor este a celor saraci cu duhul".

Am doar o intrebare, as vrea sa aflu daca tu stii intr-adevar sensul expresiei "saraci cu duhul"? Stii oare ce inseamna asta?

In rest, si eu va doresc toate cel bune tuturor!
106 RaulDuke
106 RaulDuke [7763c]
11-06-2012, 23:29

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Fiecare e liber sa-si traiasca viata asa cum crede, si eu si tu si oricine; nici ca medic nu imi propun sa fac schimbari in modul in care inclusiv proprii mei pacienti isi traiesc viata, deci cu siguranta ca practic mai mult respect asupra modului in care isi traiesc oamenii viata decat ai tu ocazia. Opiniile altora nu vad de ce le-asi respecta insa, atata timp cat nu sunt altceva decat aberatii nefondate si nu si le tin pentru ei...

scuze nu am de ce sa-mi cer, pentru ca nu am facut nimic neintentionat; spre deosebire de tine am un control mai bun a ceea ce spun si o mai mica tulburare in gandire; in cel mai rau caz respectivele afirmatii sunt "acuzatii" pentru care nu ai nicio aparare. iar cel mai amuzant lucru este momentul in care cineva acuzat ca spune minciuni se apara zicand CA NU :D in cazul tau insa, fiind si ignoranta asupra adevarului, de buna seama ca nici nu-ti dai seama cat de departe esti de adevar... lasa asta totusi sa fie problema ta si nu mai risca sa-i contaminezi si pe altii, te rog inca odata !

stiu foarte bine ce inseamna sarac cu duhul iar stevens nu vorbeste NUMAI din imaginatie; din pacate pentru el principalele surse din care se informeaza sunt site-uri, forumuri, blogguri si alte stiri de duzina scrise de semidocti si sarlatani, alti mincinosi sau nebuni, alde "dr." margineanu si multi altii. daca peste toate astea ar avea si o baza teoretica minimala dar solida, ar vedea repede ineptia din spatele tuturor acestor teorii si mai ales eroarea in discursul fiecaruia dintre sustinatorii lor. cat despre faptul ca noi 2 am fi putut sa ne imprietenim... regret, dar esti cum nu se poate in mai mare eroare: ti se pare tie ca scopul meu aici este sa-mi fac prieteni ? iarasi, spre deosebire de tine, eu AM o viata sociala si personala si inafara de a ma distra putin cu luari peste picior asupra tuturor neavenitilor de pe aici, ma ocup cu raspunsuri medicale date oamenilor care doresc un ajutor cat de cat avizat si nu baliverne. asta deci ne face sa NU avem niciun punct comun, deci chiar daca m-ar interesa, chiar daca as stii ca nu arati diametral opus ca persoana din poza ta, tot nu s-ar putea intampla.

ma bucur ca te-ai decis sa nu mai postezi! oamenii care intra pe aceasta sectiune a forumului nu au nevoie de lucrurile astea.
107 radicus
107 radicus [411c]
12-06-2012, 00:17

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Ilincuta, nu am facut interpretari ale limbajului si cuvintelor. `Aghiotant` este folosit in zilele noastre avand un sens negativ.
aghiotant, aghiotanţi s.m. (intl.) 1. hoţ începător 2. complice la o crimă
In fine, nu ma vaicaresc pentru niste cuvinte, ci doar am semnalat contradictiile de termeni din paragraful `dedicat` mie.
108 Miss Jackson
108 Miss Jackson [37c]
13-06-2012, 13:34

Membru din 11-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 37

Ce copil poti fi, Raul... am spus eu bine ca esti imatur... doar nu crezi ca ti-am cerut prietenia pe net acum. Hai, sa revenim cu picioarele pe pamant si sa nu interpretam acolo unde nu este cazul... asa sunteti voi, barbatii, in general, va grabiti sa talmaciti asa cum vi se pare voua ca va favorizeaza cel mai bine... Am spus ca ne-am fi putut imprieteni ca sa iti demonstrez ca am un suflet mult mai curat decat al tau, si am si reusit sa iti demonstrez asta prin raspunsul pe care l-ai dat ulterior.

Si DA, mentin in continuare afirmatia pe care am facut-o, si anume ca as fi in stare sa ma imprietenesc chiar si cu tine, dar si cu radicus de exemplu, prietenul tau (uite am folosit alt termen. Happy, radicus? :-) iar asta inseamna ca nu va port ranchiuna sau ca va dispretuiesc ca oameni in niciun fel, asta inseamna, si NIMIC MAI MULT, ok? Ti-am demonstrat inca o data diferenta dintre noi, ca oameni, asadar eu as putea sa fiu prietena cu tine, pe cand tu NU, vorbeam si vorbim la modul ipotetic oricum...

Vezi, te legi de felul in care arat si alte prostii din astea, nu are niciun fel de importanta cum arat eu, arat si eu asa cum m-a lasat Bunul Dumnezeu, nu dau explicatii nimanui si nici nu conteaza ce crezi tu sau altcineva despre felul cum arat. Eu am spus o data, crezi... bine, nu crezi... iarasi, la fel de bine. Nu este important ceea ce crezi pana la urma, nici felul cum arat nu este catusi de putin important in discutía noastra, pentru mine conteaza numai si numai parerea celor care ma iubesc cu adevarat, si cu asta am incheiat acest subiect! Deci, sa trecem peste probleme de aspect fizic... sunt deosebit de neinteresante, in viata aceasta Dumnezeu ne doreste buni si milostivi, asta conteaza cu adevarat, nu felul in care aratam fizic, cum iesim in poze, sau mai stiu eu ce, am dat doar un exemplu...

Si ca sa iti spun drept, eu de-abia mai razbat sa imi organizez timpul pentru mine insami si pentru activitatile zilnice, nici macar relatia cu prietenii din viata reala nu mai reusesc sa o intretin, decat f. rar, tot din lipsa timpului, dar sa mai caut prietenii si pe internet? Te rog mult, nu te amagi sau maguli inutil (il folosesc ca termen in conversatia noastra pt. ca am observat ca iti place atat de mult, deci nu te flata!!!) pentru ca NU iti doresc cu ardoare prietenia, draga Raul. Insa repet, ca sa ma fac si mai bine inteleasa, si cu asta inchei definitiv conversatia noastra: as putea oricand sa iti fiu prietena, dusman NICIODATA!!!!

De ce ai sufletul atat de plin de ura? :( Eu zic ca inca nu stii cu adevarat ceea ce inseamna "sarac cu duhul", sau poate ai doar o idee vaga, pacat ca tie nu iti este harazit sa fii sarac cu duhul...
109 Miss Jackson
109 Miss Jackson [37c]
13-06-2012, 13:41

Membru din 11-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 37

Radicus... despre tine nu stiu ce as putea sa mai spun... tu pari sa fii ceva mai bland...

Mi-ar placea ca tu sa-i demonstrezi prietenului tau, Raul, ca nu esti numai un domn, dar ca esti chiar si un om cu suflet, inteligent, care nu poarta deloc ranchiuna si nici nu este inversunat din cauza unor prostii... Nu este asa ca tu ai putea sa imi fii prieten?

As dori sa-mi raspunzi in mod pur prezumtiv (asa cum si eu am adresat intrebarea), fara interpretarile pe care le-a facut el, pentru ca este evident ca nu poate fi nicidecum vorba aici de a intretine o relatie de prietenie (amicitie de fapt), de orice natura ar fi ea: reala, virtuala, sau oricum altfel; nu este nici cazul, nici timp, temei, si altele asemenea, dar numai asa, as vrea sa vad ce spui tu...

Uite, de data asta ti-am dedicat un paragraf mai dragut, nu mai poti veni cu reclamatii :-)

Oricum, va las cu bine pe amandoi... no hard feelings, ok?
110 radicus
110 radicus [411c]
13-06-2012, 16:40

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Toti suntem inteligenti si avem suflet. Eu, Raul, tu, Cenusareasa, Stevens, Mr. Nick, oricine. Doar nu suntem psihopati fara sentimente.
Nu pot sa demonstrez ca am mai mult suflet decat Raul, nu poate fi cuantificat. Nu stiu ce diferente majore sunt intre mine si el. Poate ca eu o iau mai pe ocolite in timp ce el nu mai sta la povesti si lanseaza direct harponul, probabil stiind cum se termina orice discutie pe acest subiect.
Prieten iti este acela care te accepta si nu incearca sa te schimbe. Oricine poate sa-mi fie prieten, cu orice convingeri, atat timp cat nu incearca sa-mi modifice propriile convingeri - de la divinitate pana la tratamente medicale.
Mersi pentru paragraf!
111 RaulDuke
111 RaulDuke [7763c]
14-06-2012, 22:09

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Ilincuta C., devii si penibila:

"Am spus ca ne-am fi putut imprieteni ca sa iti demonstrez ca am un suflet mult mai curat decat al tau, si am si reusit sa iti demonstrez asta prin raspunsul pe care l-ai dat ulterior." - tu te imprietenesti cu oameni ca sa le arati ca esti superioara, sau ca ai "sufletul mai curat" ? ce caracter superb ai! sau poate ca nu stii ce sunt aceia prieteni...

"nu are niciun fel de importanta cum arat eu" - nici nu am zis asta! denaturezi pentru ca esti in off-side cu subiectul si cu logica in general; tot ce am zis este ca pui POZE la avatar cu persoane frumoase; si asta pentru ca VREI ca interlocutorii sa te asocieze cu persoane frumoase, pentru ca esti complexata de cum arati. aici nu mai are rost sa negi nimic, las-o asa, ca e epuizat subiectul!

"as putea oricand sa iti fiu prietena, dusman NICIODATA!!!! De ce ai sufletul atat de plin de ura? " - iarasi, te flatezi, foarte putin probabil ca ai putea sa-mi fii oricare din ele vreodata; nu esti o persoana nici pe departe suficient de interesanta. cu ura... iarasi, te flatezi; nu am sentimente atat de puternice, nici pe departe; pentru mine esti, rezultand din aceste discutii, cam ca un cos de gunoi rasturat pe langa care treci pe marginea drumului; iti atrage putin privirea, nu iti place, dar nu iti pasa prea tare si treci mai departe nederanjat.

toate astea plecand de la faptul ca in mod evident nu ai ce face si iti bagi nasul unde nu iti fierbe oala, mai precis in discutii despre cum se trateaza cancelur.
112 Miss Jackson
112 Miss Jackson [37c]
15-06-2012, 16:21

Membru din 11-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 37

RaulDuke, esti o persoana extrem de involuata, degradata si plina de sine, astfel incat nu gasesc de cuviinta sa ma mai ostenesc sa ma aplec spre nivelul tau infam ca sa iti pot intelege gandirea sau sa iti mai explic cum stau lucrurile. Te zbati intr-o mocirla din care nu vei fi capabil sa iesi vreodata, ramai cu bine acolo!

Invata totusi de la Radicus sa ai macar minimum de bun simt in a te exprima si a interactiona cu semenii tai; uite, pana si prietenul tau, Radicus, ti-a dat clasa. Chiar daca ai fi fost nascut si crescut in caverne, sau in padure, printre animalele salbatice, tot ai fi dobandit o oarecare finete si oaresce maniere in a interactiona cu oamenii; cu regret constat pentru a nu stiu cata oara ca nu esti altceva decat un biet troglodit!!! Imi este chiar mila de tine!

Si ca sa nu ma mai abat de la subiect, DA, CANCERUL SE VINDECA, fie ca vrei tu sa accepti sau nu, este o boala perfect vindecabila!!! Insa acest lucru nu poate fi inteles de catre oricine, ci numai de catre oamenii inteligenti.

Weekend splendid!
113 RaulDuke
113 RaulDuke [7763c]
15-06-2012, 20:52

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

da, mersi ca imi faci tu caracterizari, zana discutiilor de 2 lei de pe internet! stiu ca te zgarie ca am dreptate, dar accepta macar odata ca a te pune cu mine e ca si cum ai incerca sa te tragi singura afara de par, dintr-o mlastina, ceea ce nu m-ar mira sa incerci :D personal sunt cel putin mandru de maniera subtila in care te iau peste picior, suficient de subtila incat sa o intelegi si nu mai vulgara decat meriti; sincer cred ca nici Cyrano nu ar putea sa o faca mai bine...

despre cancer insa, nu am zis niciodata ca NU SE POATE VINDECA. desigur ca se poate. nu oricand si nu oricum, totusi, si in nici un caz cu "dieta naturala" sau toate porcariile pe care le sustii tu si alde tine.

hai pa !
114 stevens
114 stevens [301c]
15-06-2012, 23:16

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Ilinca cred ca te-ai intrebuintat mult prea mult cu don Raul, ca oricum nu intelege nimic ! Nu ai vazut la ce concluzie personala a ajuns referitor la cancer, si anume ca daca tot trebuie sa moara omul de ceva, de ce nu ar muri de cancer, cu alte cuvinte este o moarte naturala ! Wow !! Trist, foarte trist don Raul, dar mai ales neadevarat ! Neavand o explicatie cap -coada si logica asa cum a furnizat de bine de rau Cenusareasa sau altii (medici) apelati la statistica globala privind durata de viata sau alte nazbatii ! Numeni nu crede asa ceva desi practic nu are incotro ! Oncologia trebuie sa caute o cauza, un mod de depistare precoce si o terapie, nu sa faca statistici dupa ce integreaza majoritatea pacientilor in absolut !

Ca sa depasim etapa controverselor si jignirilor, oamenii trebuie sa ramana cu urmatoarea idee dupa parerea mea : orice zi in care se manaca strict vegetal este o zi castigata pt sanatate si pt cancer in special ! Cu cat adunati mai multe astfel de zile intr-un an cu atat indepartati riscul de a face cancer sau de a reactiva unul stabilizat ! Este ca si cum ati mari distanta intre masini in domeniul circulatiei, scade riscul de accident !
Nu-l credeti pe don Raul care spune ca dieta nu are nici o importanta in cancer (prevenire in special), el vrea doar sa fie imparatul chior in tara orbilor ! Ii convine aceasta pozitie ! :)

Sanatate tuturor !
115 RaulDuke
115 RaulDuke [7763c]
16-06-2012, 00:33

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

"Neavand o explicatie cap -coada si logica asa cum a furnizat de bine de rau Cenusareasa sau altii " - o explicatie pentru CE si care anume este aceea ?

"Nu ai vazut la ce concluzie personala a ajuns referitor la cancer, si anume ca daca tot trebuie sa moara omul de ceva, de ce nu ar muri de cancer, cu alte cuvinte este o moarte naturala " - da, amice, ma tem ca singura variant NATURALA pentru finalizarea vietii (i se mai zice si moarte) sunt BOLILE; unele dintre boli sunt cardiovasculare, altele sunt infectioase, si, din pacate, foarte multe sunt NEOLAZICE (le zicem cancer); care e problema ta ? vrei ca toata lumea sa "moara sanatoasa", impuscata, otravita, in accident de masina sau facand sky-diving ? sau cu pretinzi sa se termine viata ? ai rezolvat cumva problema aceasta ? esti inept daca nu te gandesti nici macar la asta!

"oamenii trebuie sa ramana cu urmatoarea idee dupa parerea mea : orice zi in care se manaca strict vegetal este o zi castigata pt sanatate si pt cancer in special ! " - e dragut sa ai pareri, dar cand nu esti decat un cu oarecare pasiuni tangentiale cu un subiect, e bine sa iti pastrezi ideile pentru tine si sa nu dai sfaturi catre populatia generala, ca e foarte probabil sa vorbesti prostii; intr-adevar dieta e importanta pentru sanatatea unei persoane, preventia multor bolin, inclusiv diverse forme de cancer; nu trebuie exagerat cu nimic niciodata, legumele si fructele proaspete trebuie consumate cu regularitate pentru atatea si atatea motive binecunoscute, trebuie sa facem sport, trebuie sa ne mentinem indicele de masa corporala sub limita supraponderalitatii, sa nu consumam alcool, sa nu fumam, etc; in NICI UN CAZ nu este recomandabil de catre nimeni cu capul pe umeri sa "nu punem gura niciodata pe carne" si CU SIGURANTA dieta nu are niciun impact dovedit in cazul oamenilor care deja au fost diagnosticati cu cancer.

nu conteaza cat de rau, urat, cinic, necioplit sau mai stiu eu cu va par eu sau chiar sunt eu; adevarul tot de partea mea este... chiar fara voia mea. eu doar imi dau silinta sa iau contact cu el, fata de voi care confundati visul si dorinta cu realitate si care va lasati dusi de nas de psihopati si mincinosi de genul calin margineanu sau 1Cenusareasa sau alti impostori. in asta consta aspectul vizat de Ilincuta cu "saraci cu duhul". este evident ca daca nici macar Imparatia Cerurilor nu este a voastra, sigur lumea reala NU ESTE ! mi-e mila de voi si de copiii vostri, daca veti face vreodata greseala sa ii faceti si sa-i cresteti dupa mintea voastra intr-o tara in care protectia sociala si a copilului nu functioneaza destul de bine incat sa-i protejeze asa cum ar avea nevoie de abuzurile voastre venite din ignoranta, macar ca nu din rea vointa!
116 Bicaz
116 Bicaz [29c]
16-06-2012, 02:29

Membru din 18-06-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 29

" dusi de nas de psihopati si mincinosi de genul calin margineanu sau 1Cenusareasa sau alti impostori. "

Ceilalti sint mincinosi ? Tu cum ai gasit adevarul ?
Sa nu spui ca la scoala, ca nu te cred ! La scoala se invata numai intr-un fel.
Si asta te plaseaza tare departe de adevar !

Si zii asa ! Tu esti cu . adevarul ! Cum se face ca tu gasesti "adevarul" numai in produse farmaceutice sintetice ? Nimic din ce a facut Bunul si induratorul Dzeu nu este bun !
Spune drept !
117 RaulDuke
117 RaulDuke [7763c]
16-06-2012, 14:28

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

intr-adevar, adevarul nu-l inveti NUMAI la scoala. in schimb daca nu faci scoala, nu ai nicio sansa! la scoala inveti intai sa scrii sa citesti, apoi inveti matematica si alte mijloace prin care inveti sa gandesti, apoi inveti despre stiinta si cum functioneaza lumea intreaga si care sunt limitarile a ceea ce stie omul si cum se poate merge mai departe. pentru voi deci, adevarul este ca si un zid plin de hieroglife inainte de Champolion: e chiar in fata voastra, dar va lipseste mijlocul de a-l citi si interpreta. "la scoala se invata numai intr-un singur fel" este propozitia preferata a celor fara scoala. insa nimeni nu e TRAS inapoi de scoala, pentru ca oricand se pot face si alte lucruri, se pot acumula si alte cunostinte in plus. insa ce se invata in scoala, in diverse niveluri, este singurul schelet pe care se pot depune restul informatiilor colaterale. iar scoala de medicina este singurul lucru la dispozitie pentru orice problema legata de boli, inclusiv cancer. e facuta DE OAMENI si PENTRU OAMENI.

iar bunul tau dumnezeu nu are nimic de a face cu asta si mesajele cu subiect religios sunt interzise pe forum, pe buna dreptate. "adevarul" nu e numai in "produse farmaceutice sintetice", tu nestiind nici macar ce sunt alea, ci este in munca pe care a depus-o si o depune intreaga umanitate pentru a progresa, chiar si cu cei mai marunti pasi, in ciuda mintilor anacronice ca ale voastre care vor sa nege toate acestea si sa duca lumea inapoi in evul mediu, cand, dupa mintea voastra ingusta, "ERA MAI PUTIN CANCER" ! sunteti stupizi !
118 Bicaz
118 Bicaz [29c]
16-06-2012, 18:01

Membru din 18-06-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 29

Tu incerci sa ma inveti ce este scoala ?
Si ce este un patent ?
Produsele gasite in natura nu se pot patenta. De asta medicamentele TREBUIE sa fie sintetice, pt a se putea patenta. Si , implicit, sa se poata controla preturile.
Nu e nimic legat de stiinta si. scoala ! Este o realitate trista in lumea de azi.
De unde stii tu ca nu as sti ? Comportarea ta de paun este puerila !
Toti stim ce ascunde pisica !
119 RaulDuke
119 RaulDuke [7763c]
16-06-2012, 18:16

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

asa, si daca "stim toti", atunci care mai e problema cu faptul ca "ascunde" ? vorbesti prostii, ca orice om care se plictiseste foarte tare si ajunge sa sufere de scenarita si sa se preocupe cu teoria conspiratiei. si, ca tot romanul care se pricepe la fotbal si medicina, ti-ai ales ca domeniu tratamentele din oncologie. ai multe de invatat despre istoria medicinei si a tratamentelor din cancer in general, ca sa cunosti si sa intelegi toate lucrurile care au fost incercate si eficienta lor. altfel risti si tu sa reinventezi mersul pe jos si apa calda, ba chiar roata, doar ca dupa parerea ta are colturi. e mai simplu sa constati ca a fost descoperita deja si ca nu arata asa cum crezi tu.

cand o sa demonstreze cineva ca ceaiul de cucuruz vindeca sau macar ajuta oricat de putin pe cineva cu cancer, nu se va mai pune problema de patent, vanzari, bani, etc. pacat insa ca nu e asa simplu.

trebuie sa-ti gasesti o activitate serioasa!
120 Bicaz
120 Bicaz [29c]
17-06-2012, 19:42

Membru din 18-06-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 29

"cand o sa demonstreze cineva ca ceaiul de cucuruz vindeca sau macar ajuta oricat de putin pe cineva cu cancer, "

Deci tu alegi arma cucuruzului !
Eu aleg CAESIUM !

Despre alcalinizare este vorba si lucreaza de fiecare data.
Nu a ajuns inca la medicina asa veste, dar este ceva ce depaseste orice imaginatie. dar si competenta profesionala. E complicat si e dincolo de microscop.
La fel cum MMS ( Sodium chloride ) bate orice microorganim, si face folosirea antibioticelor o gluma proasta .
In sabii sa ne taiem sau in Sodium chloride sa ne vindecam ?
Despre asta e vorba si nu duce totul la gradinarit !
Suzanne Somers , a facut si asta !
Ea s-a trata singura de cancer si este cel mai mare dusman al oncologiei.
Daca nu stii cine e, o sa zici ca joaca in divizia B !

Nu trebuie s a demonstreze nimeni nimanui cu cucuruzul. Ca nici medicina nu a demonstrat folosirea razelor ionizante ca la cancer ar aduce un beneficiu. Si uite ca sint folosite ! Nu iti cer s a demonstrezi cit ajuta la cancer, ca stiu bine ca nu ajuta ! Asta e meseria mea !
Nu mai trebuie demonstratie ca nu merge. Chiar si Marie Curie a murit de la radiatii.Multi mor chiar azi. Tot de la radiatii.
Unii zic ca si Hugo Chavez ar fi fost sum radiatii acasa ( politica ! )
Chiar ! De ce nimeni nu poate sa-l ajute pe Chavez ? ca bani are !
Moare sigur spre anul nou.
S-a dus in Cuba , la Moscova si, nu stiu cum ce face, ca tot chimio ii face. La fel ca la Dorohoi !
Nu e asa ca nu aveti nimic nou ? dar intrebarea este , cum s e face ca toti fac la fel si nimeni nu e mai avansat ? Cum de nimeni nu foloseste alta metoda ? NU CUMVA TEHNICA ESTE IMPUSA ?
raspunsul este DAAAAAAAAAAAAAA ! Cine a impus , FDA din america . Toti poarta aceiasi uniforma si bat pasul de defilare la fel. Uniformitatea asta este foarte suspicioasa . La mine e chiar rea. Cum de toti gindesc la fel ?
Toti medicii fac la fel oriunde in lume . Nici macar nu au voie sa faca altfel , ca e terminat.
E cum ai aduce nevestei doar faina de porumb si ii spui ca din ea sa faca piftie si rasol. Omleta cu jumari.
Si doua beri !
de ce Hugo Chavez moare ? Ca a fost de timpuriu, inca mai tine cuvintari de cite 6-8 ore ( deci este in conditie fizica relativ buna ). raspunsul eu cred ca este ca a cautat rezolvarea unde este putin ce poate fi rezolvat. Doar diagnosticul si poze.
De asta noi ne indoim ( de spate ! ) cind tu dai stiinta. La tine e doar simplu COMFORMISM. Trebuie sa te supui la niste reguli stricte .
De asta nu trebuie sa iti demonstram tie nimic.
Noi dioar spunem ca pH mare este solutia naturala cea mai simpla, netoxica.
C A E S I U M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Răspunde la topic
135 comentarii 1 2 3 4 5 67 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp