Pentru cei bolnavi de cancer in ultima faza inclusiv, de citit

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
135 comentarii 1 2 34 5 6 7 INAINTE ›
41 RaulDuke
41 RaulDuke [7763c]
28-05-2012, 20:31

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

din pacate dovezile din viata reala indica faptul ca dieta de orice fel nici nu previne si cu siguranta nici nu vindeca nici o forma de cancer. imi pare rau. mi-as dori sa fie asa sincer, dar nu e ! cine nu mananca deloc carne risca sa aiba o carenta alimentara foarte serioasa. proteinele de grad III nu se gasesc in multe alte locuri decat in carne, iar proteinele sunt foarte importante si pentru imunitate si pentru mentinerea unui status metabolic bun si pentru functionarea creierului si nu numai, mai ales pentru bolnavii de cancer care de multe ori sufera de malnutritie in cadrul bolii. ca atare peste tot in lume la pacientii malnutriti si cu cancer in forme avansate se foloseste alimentatia hiperproteica, bogata in carne, iar asta e foarte util pentru ei. numai cu fructe si legume ar suferi mult mai tare si ar muri mult mai repede.

toate ideile pe care le ai tu au fost testate si s-a dovedit ca nu functioneaza. nu vad nici o utilitate in a incerca sa inventezi roata, dar daca tot tii mortis sa o faci, macar nu o inventa cu colturi !

prin ce mecanism daca mananci zilnic o roaba de anghinare sau mai stiu io ce, crezi ca o sa i se diminueze cuiva o suma e tumori de prin oase, ficat, plamani si eventual alte locuri ? este evident ca nu stii cum functioneaza cancerul si nici ce s-a intamplat cu toate incercarile de mii si mii de tipuri de tratament, de-a lungul istoriei. altfel nu ai mai sustine asta!
42 utilizator_127528
28-05-2012, 23:55

Membru din 04-08-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 17

bineeeeeeeeee,
uite chiar ca nu aveam de gand sa iti comunic dar prea ii dai inainte:

Profesor doctor Raymund Jakesz - UNUL DINTRE CEI MAI RENUMITI CHIRURGI ONCOLOGI AI LUMII, pentru prima oara in Romania - www.jakesz.com

PREZINTA METODE ALTERNATIVE DE VINDECARE

orice aparat mai greu dacat aerul nu poate zbura - iti suna cunoscut? :)(:

esti doar tu si sistemul romanesc opac impotriva tuturor.
Este si asta un SARLATAN? Injura-l si pe asta si intre timp cati o sa mai moara? (din pacientii tai)
Asta ca tema pentru tine.
Sa nu raspunzi pe forum pana nu studiezi problema.
NU AM NIMIC CU TINE SA STII, CHIAR IMI ESTI SIMPATIC, DOAR INTENTIONEZ SA-TI AJUT PACIENTII.
43 stevens
43 stevens [301c]
29-05-2012, 00:21

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

`..ca atare peste tot in lume la pacientii malnutriti si cu cancer in forme avansate se foloseste alimentatia hiperproteica, bogata in carne, iar asta e foarte util pentru ei. numai cu fructe si legume ar suferi mult mai tare si ar muri mult mai repede. `

Alimentatia hiperproteica recomandata este logica in cadrul protocoalelor de chimioterapie sau radiologie care produc ele insele anemie puternica si scaderea drastica a imunitatii, altfel oamenii n-ar mai putea sta pe picioarele lor dupa aplicarea lor !

`din pacate dovezile din viata reala indica faptul ca dieta de orice fel nici nu previne si cu siguranta nici nu vindeca nici o forma de cancer. imi pare rau.`

Din fericire exista oameni care s-au vindecat de diverse forme de cancer si in diverse stadii cam dintodeauna !
Aveti aici conferinta unui coleg medic oncolog (chirurg) care sustine ca face asta de vreo 10 ani cu destule succese :

http://www.suntsanatos.ro/documentare/dr-calin-marginean-cancerul-fatalitate-sau-viata-personala.html

Asa ca va las sa studiati si eventual sa verificati personal ce se spune acolo !

Sper sa fie de folos cuiva! Noapte buna !
44 utilizator_127528
29-05-2012, 00:23

Membru din 04-08-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 17

pentru stevens:

Am incercat regimul vegetarian pur pe pielea mea ca atatea alte lucruri.

Este de necrezut cum poate functiona organismul doar cu "verdeata" - aproape 6 luni fara nici o proteina animala.
Am facut eforturi fizice foarte mari, si am scazut din forta doar cu 20-30%, dar am castigat in rezistenta.
Au incetat durerile din articulatii si muschi precum si anumite senzatii ce reclamau consumul de minerale specifice sportivilor de mare travaliu.

Consumand doar verde, preparat sau salate, am trait asa 6 luni intr-un echilibru perfect, mai bagam doar paine.
Apoi am introdus proteine vegetale cum ar fi naut, si sa vezi si sa nu crezi am obtinut o crestere musculara semnificativa, contrar ceea ce se spune in sport, ca proteina animala e cea mai buna.

Au urmat cerealele de diverse tipuri, grau, secara si altele, introduse treptat, asta durand aproape 2 ani, pe pielea mea si in tot timpul acesta facand efort intens.

Oboseala si crapre musculare = un mare 0 - aproape nu existau.

Dar din pacate si eu trebuie sa recunosc un lucru: toate aceste lucruri expuse de dvs si sustinute de mine sunt valabile in cazul unei agriculturi curate.

Din pacate statisticile arata consumatorii de cereale ca avand o pondere mai mare a cancerelor si asta spun eu din cauza pesticidelor si ingrasamintelor folosite fara cap.

Simpaticul domn Duke chiar nu-si da seama de importanta consumului de cereale modificate genetic, pesticide, legumele stropite cu te mai miri ce?
Apoi carnea este si ea vai de mama ei, de la animalul viu hranit cu piscoturi concentrate pana la carnea tratata cu chimicale ca sa reziste in galantar.

Din pacate consumul de alimente din marele comert nu-ti lasa nici o sansa.

Mai ramane agricultura noastra din spatele casei, sa zic asa. Cine nu are tarani sa-i cumpere.:)

Solutia propusa de dvs este verificata de mine cel putin si functioneaza, cu conditia zic eu, a agriculturii curate.

Chiar si in cartile stravechi, izvoare de cultura si stiinta, se spune ca omului ii este suficient pentru a-si intretine viata de fructe, legume, cereale si eventual produse animale: oua, lapte.

Dar omul in lacomia lui a omorat si animalele pentru hrana.

Apoi mai sunt si nutritionistii ce recomanda fix acelasi lucru:
- doar verde si vezi peste 6 luni cum stati cu coronarele, mai sunt infundate?

M-am lamurit pana peste cap, nu avem nevoie de cosumul de carne la ce putrefactie declaseaza prin intestine.

Repet asta verificata pe pielea mea ca altfel dl Duke nu ma crede.

Eu nu stiu ce are dl Duke Nukem de nu intelege?!!

Ps. sunt atat de multe subiecte de discutat constructiv pe tema sanatatii.
45 RaulDuke
45 RaulDuke [7763c]
29-05-2012, 00:25

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

cu apa alcalina si dieta si alte minciuni gen reiki, nu vei ajuta pe nimeni, doar vei gasi pe cativa carora le vei face rau. nu vad ce legatura are aducerea in discutie a lui jakesz care nu spune o singura iota, nici in viata reala nici pe tot site-ul pe care ai pus tu link, care sa sustina aberatiile tale.

pentru tine, ca sa stii, studiez toate problemele conexe imediat ce apar, cu asta ma ocup! de asemenea nu lucrez in romania. nu vad ce legatura are functionarea unui sistem medical sau a altuia cu ineptiile spuse de tine, care sunt privite in toata lumea medicala cu aceeasi senzatie de greata combinata cu amuzament submediu. imi pare rau ca pe lume exista loc pentru oameni care isi permit sa nu se ocupe cu nimic, asa cum faci tu, si care mai reusesc sa puna viata si starea relativa a altora in pericol doar de dragul de a se simti importanti... ar trebui sa-ti gasesti o meserie sau o ocupatie, ceva...
46 utilizator_127528
29-05-2012, 00:42

Membru din 04-08-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 17

multumesc pentru link - eu unul o sa-l mai citesc odata.
47 RaulDuke
47 RaulDuke [7763c]
29-05-2012, 00:57

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

site-ul este o porcarie si sfruntare la adresa gramaticii, a medicinei si a minimului simt; cu siguranta NU ESTE SCRIS DE NICI UN DOCTOR !!! poate de un doctor autoproclamat, dar asta e altceva.

"momografia" este o metoda traumatizanta; "orice organ al corpului este de un altruism teribil"; sub 2 CEA nu exista cancer; in corpurile noastre se formeaza zilnic intre 1000 si 10 000 de celule canceroase (probabil le-a numarat ma-sa cu celulometrul sau alt instrument din acesta profund stiintific) sunt doar cateva dintre ineptiile si prostiile scrise acolo pe care le-am decelat la citirea pe orizontala a maxim 30% din porcaria sfruntata de articol. si mai amuzanta este metoda de stadializare a cancerului mentionata acolo; pe seama ei inca rad! cu siguranta ca cel care a scris lucrurile acelea nu numai ca nu este medic, ci este si un mare imbecil, mincinos patologic si nici dus pe la scoala nu prea e. pentru lucrurile scrise acolo, daca voi avea vreodata sa ma intalnesc cu semnatarul acelor randuri, voi rade de el public, il voi scuipa in fata si il voi injura pana cand isi va iesi din minti si va sari la bataie, moment in care imi va face placere sa-i rup mainile in legitima aparare si sa-l pun sa-si ceara iertare si sa promita ca nu mai face!

da, stiu ca internetul e plin de prosti si de tampenii scrise peste tot; din pacate asta nu poate fi oprit si lucrurile astea va dau voua, celor care nu aveti ocupatie, apa la moara la nesfarsit. totusi nu schimba cu nimic adevarul despre cancer, cum functioneaza si cum se poate depista, trata, etc. cu lucrurile astea se ocupa medicina moderna, stiinta de azi cu toate mijloacele si oamenii ei dedicati si nimeni altcineva.
48 utilizator_127528
29-05-2012, 01:08

Membru din 04-08-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 17

imi place cum te descalifici.

nici un om serios nu ar fi dat curs unei asemenea tirade.

totusi refuzi categoric sa studiezi ce ti-am oferit pe tava.

sincer cred ca ai tu nevoie de tratament.

ai invatat o viata ca sa poti spune doar atat:

nu se poate.
49 RaulDuke
49 RaulDuke [7763c]
29-05-2012, 01:18

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

ba se poate! asta trebuie sa se gandeasca toti cei care propovaduiesc nenorociri din astea atunci cand se apropie de balustrada si le trece prin gand "nu se poate sa zbor". atata iti zic: ganditi-va la asta: BA SE POATE ! faceti acel pas si convingeti-va !

ramaneti fie nebuni, fie fara ocupatie, fie faceti, din marinimie, bani inseland oameni simpli si naivi! va urez succes cu oricare din astea !
50 1Cenusareasa
50 1Cenusareasa [83c]
29-05-2012, 02:12

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

E glumetz nenea
Nenea doctorila ! ( ca va place sa va zica lume a docorei - sint si eu, dar in ceva serios ! )
Ionii de cesium si rubidium trec in singe, mai papagalule . Acidul gastric nu anuleaz a alkalinitate a elementelor .
Ionii de cesium vor ave a mereu pH 14.
Si tu care ai zis ca s tii chimie !
Dar nu numai atiot ! cesiunm si rubidium stau in singe mult. Timpul de injumatatire e de 45 de zile .
Da, pH s e poate modifica la nivel de celula . la singe nu prea se poate repede. dar la nivel de celula canceroasa .
Da, daca dai bicarbonat, o parte va fi neutralizat de acidul gastric ( in cea mai mare parte ), dar nu si ionii elementelor alkaline . Potassium este alkaline chiar de trece prin stomac.
Tu ai probleme mari ! Stiu ca ti s-a indicat s a zici la toti ca sint prosti, dar nu ai dreptul sa spui daca nu ai platit tu pt educatia aceluia . daca tata ar zice ca sint prost, e ok !
Dar ce treaba ai daca sint eu prost ? Ca nu mi-ai cumparat bocanci ,
daca nu intelegi, nu-i nimic ! Iti mai spun odata. Ionii elementelor alkaline ramin alkaline pina la Sfirsitul universului. Nu e vina mea ca nu pricepi.
Sa mai spun odata ? Ionii ramin alkalini pina faci pipi ! Si ed acolo incolo tot as a vor fi. Bicarbonatul s e poate schimba , pot aprea reactii, dar nu s e intimpla asta cu Cesium si Rubidium !
De exeplu cred si eu ca daca s e bea apa cu pH mare, o parte scapa mai departe .
Tu chiar nu intelegi ca oamenii aveau cancer mai putin pe vremea cind nu erau medici ?
Asta nu spune ca ceva e gresit ? ca, la cancer, medicina a cazut mizerabil ? Nu e vina ta, dar cancerul nu e treaba de medicina . cancerul trauieste din fermentatiea glucozei. celulel bune merg pe oxigen. E diferenta a dinte pisica si rechin. ba chiar mai mare.
Cancerul nu este parte din noi, deci ce se invata la medicina nu s e potriveste . Un exemplu: daca haemoglobina e pe minim, cancerul o duce bine. daca e perfecta , cancerul o duce tot bine . daca e mare, cancerul tot bine e !
Si asa e la toate . Tu nu vezi ca o duce cancerul bine indiferent de parametrii pe care ii ai ?
Eu inteleg ca nu ai raspuns , dar ar trebui a cel ce pazeste forumul sa te traga de urechi ca ataci persoana.
Ai s a zici ca sint urit si uite ca nu sint hahahh
51 stevens
51 stevens [301c]
29-05-2012, 13:52

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Stiu ca site-ul nu e perfect, sinteza scrisa are greseli fata de film, transcrierea ei asijderea ! Totusi ma astept sa treceti la etapa urmatoare si sa ne spuneti cum ii sta cravata doctorului Marginean ! :|

In dreapta sunt si cateva fime despre beneficiile canabisului in mai multe forme de cancer ( "run from the cure"), eu sunt precaut mai degraba cu privire la aceste filme americane !
52 1Cenusareasa
52 1Cenusareasa [83c]
29-05-2012, 21:38

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

`site-ul este o porcarie si sfruntare la adresa gramaticii, a medicinei si a minimului simt; cu siguranta NU ESTE SCRIS DE NICI UN DOCTOR !!! poate de un doctor autoproclamat, dar asta e altceva. `


Ce inseamna doctor ? dac e doctor in fizica nu ar fi bun ? ca asta e cancerul. Trreaba de fizica. O pompa ce baga oxigen este stricata. Din motive de supravietuire, celulel s e schimba pe o forma noua de metabolism. Decin ciupercoase, adiaca, fac energia din fermentarea glucozei. Cancerul e ste risipitor. Foloseste doar 5 % din energie. Restul glucozei devine acid lactic c. Acidul lactic este singura arma exterioara si de expansiune a cancerului.
Opreste aces acid si opresti in mare parte cancerul.
Sint doua triburi in Arizona. Hopi si Navajo. Odata au fost imptreuna dar s-au despartit. s e lupta si azi si cel mai des un trib violeaza femeile celuilalt trib ( lucru care nu ar fi chiar o tragedie, ca femeile nu s e pling ).
Dar hopi ajung la 100 ani usor ( media 85 ani ), navajo traiesc 55 in medie. de ce asa mati diferentze Apa si solul Hopi are Rubidium. Ei nu stiu ce este cancerul si navajo au cancer 1 din 4 , ca si gringos ( albii ).
Nu trebuie microscop sa vezi ca Hopi au ceva ce nu au alttzii. Si acela ceva este Rubidium. Eu pun rubidium amestecat in sare si am mereu pe mincare , s a simulez rubidium din solul Hopi , pe care ii stiu. Ei traiesc pe malul sud a marelui Canyon Colorado.
Ceva fac ei ce medicii nu fac.. Ce va auei deci, ce medicina nu are.
De asta par eu as a destept ( numai duke zice ca sint prost si cu pantalonii rupti ).
53 utilizator_127528
29-05-2012, 22:59

Membru din 04-08-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 17

pentru Cenusareasa.
Puteti va rog sa detaliati sau sa-mi indicati o sursa de informare pentru ceea ce ati expus?
Este pentru studiu personal si nu pentru a recomanda altora.
Nu fac experiente pe altii.
Eu practic doar terapia reiki.
Multumesc,
54 stevens
54 stevens [301c]
29-05-2012, 23:34

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Cenusareasa am o curiozitate inainte de culcare ! :) Cesiul nu este un element radioactiv, asa imi amintesc vag de la scoala ! Daca este asa inseamna ca si tratamentul asta e un fel de radiologie lichida !? :) Si cum se adminstrreaza concret, injectii, infiltratii, sub forma de saruri in mancare ?!

Pt domnul maestru in reiki ! Va felicit pt faptul ca ati reusit sa faceti o dieta strict vegetariana pe o perioada destul de lunga ! Asta inseamna ca aveti o vointa mare ! Aveti toata stima mea legat de acest lucru !

Sanatate tuturor !

P.S. Cred ca trebuie sa facem putina liniste, domnul dr Raul se initiaza in terapiile alternative ! :)
55 utilizator_127528
29-05-2012, 23:40

Membru din 04-08-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 17

:)
56 1Cenusareasa
56 1Cenusareasa [83c]
30-05-2012, 00:56

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Stefanica !

Multumesc de intrebare, dar e legat de pH si nu de radioactivitate. Cesium 137 este cel mai cunoscut si de acela ne -a venit de la Cernobil. Noi vorbim in propozitie de cel natural care este Cs133.
Eu m-am gindit odata si la ce zici tu, dar mi-a trecut repede. Mai ales ca isotopii radioactivi sint substante controlate si te bat militienii taoata noaptea.

Cica pe ivan l-au chemat la militie si i-au dat o bataie sora cu moartea.
- Unde sint diamantele ?
- Ce diamante ?
Si ira bataie la fel.
- Unde sint diamentele ?
- C e diamante ?
_ nu i-ai spus tu Natasei ca ai doua diamante ca doua oua ?
-- Nuuuuuuuuuu ! I-am spus ca am doua oua ca doua diamante !
-
Cesium si Rubidium s e gasesc cam amestecate (amindoua ) si e un proces costisitor sa le separe, ca apoi s a le pun iar impreuna .
Cs si Rb ( si potassium ) sint cele mai alkaline elemente pe pamint. dar smecheria nu e asta ! Smecheria ca poate fi pacalit cancerul sa il accepte pt ca e confundat cu Potassium. Mai copii ! Altfel nu s epoate intra in celula canceroasa. Ionii cde Cs si rubidium odata intrati, fac pH peste 8, 5 spre 9 si chiar peste 9. dar asta numai in celulel canceroase. Cele normale nu recunosc aceste minerale rare si nici rinichii nu ii scot afara chiar daca " vad " ca e alkaline (rinichii mereu cauta sa tina balanta ).
Primele celule moarte apar in primele 2 ore.
Asta in teorie. In practica, ai pe Lenutz a cu cancer si ea nu stie de isotopi radioactivi. Trebuie s a gust de fata cu ea macar dublul dozei s a o conving. ca suna asa atomic.
A doua trebuie sa stii cit poti duce. Pt ca Cs si Rb vor hoinari prin singe aproape 3 luni ( timp de injumatatire este de 42 zile ), tu in fiecare zi adaugi si la un moment nu mai incape . Limita este de aprox135-145 grame , Mai mare la greutate corporala mai mare.
dar inca nu va grabiti s a inghititi ! Este nevoie de citeva minerale de transfer si unul e Mg. Cei cu cancer sint deficitari, desi in singe arata bine . Corpul scoate din celulel sa asigure functionarea inimii. Si mai sint citeva. Apoi este DMSO. Ce e DMSO, e bine de cautat , ca estre o minune a naturii si acesta va face transportul pe tumori , deci tu nu trebuie sa stii unde sint. DMSO le gaseste .
Odata , am spus la o fata s a ia bicarbonat cu miere , s a tina cancerul pe loc ( e o terapie ce se cheama calul trojan ). Intimplarea a facut ca ea ave a o tumora pe piept, la vedere, si habar nu am ce era , ca nu ma intereseaza decit volumul
. Pina am facut rost de cele trebuincioase si au ajuns la destinatie , e a a vazut ca tumora de pe piept s-a muiat si micsorat ceva -ceva.
Incepem ci astea atomice si imi spunea ca nu-i vine a crede..
dar e a nu mi-a spus ca nu a intrerupt Trojan Horse Thrapy. A zis ca daac e buna si nu are ce pierfde , a mers cu amindoua . Rezultatul a depasit orice asteptare , mult peste ce gasesti in cartile de povesti. A fost fantastic. Cele doua therapii puise impreuna este o arma fara egal.
Da ! Eu nu a vazut niciodata cum arata un cancer si nic nu ma intereseaza. Eu am chimicale care il cauta .
Este perfect pt stage 4 si daca ti s-a spus ca mai ai luni de trait.
daca pacientul e intrat in cancer Cachexia ( sau e grav ) trebuie avut la indemina 200-300 mg de Hyrazine .
daca e la creier, s a nu va bagati daca nu e cineva care stie ce face aproape .

Da, este ce a facut Dr Sartori acum 3 decenii. iar Nieper a tratat cu succes pe presedintele Ronald Reagan. Eu am facut-o rapida, dar imi place libertatea si nu ma mai bag. Sartori e la inchisoare. Nu ca nu a reusit ! Ci pt ca s-a abatut de la ce dicteaz a Inchizitia Medicala.
daca esti medic si faci , te distruge !

Zonele unde solul este bogat in Cs si Rb sint locurile pe pamint unde nu exista cancer. DELOC !
57 RaulDuke
57 RaulDuke [7763c]
30-05-2012, 01:03

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

1cenusareasa, tu, pe langa limba romana, ai idee despre ce vorbesti acolo ? ai facut vreo ora de chimite in viata ta ? :D se vede ca nu, pentru ca habar nu ai ce spui, nu ai nici cele mai elementare notiuni, respectiv:

- habar nu ai ce inseamna alcalinitate; alcalinitatea este proprietatea unei SOLUTII de a neutraliza acizi; acizii sunt acele substante care au proprietatea de a ceda PROTONI; aciditatea deci se opune ca termen alcalinitatii, dar ambele sunt notiuni ce apartin SOLUTIILOR, nu elementelor tabelului periodic; substantele care au tendita sa cedeze un proton se numesc ACIZI iar cele care au tendinta sa primeasca un proton se numesc BAZE, nu "alcaloizi" sau cum ti-o mai trece tie prin cap;

- cesiu si rubidiu nu sunt solutii, imbecilule, sunt ELEMENTE din tabelul periodic! nu numai ca nu sunt solutii, dar nu sunt nici molecule, deci nu sunt nici acizi, nici baze; o solutie care contine cesiu sau rubidiu poate sa fie alcalina, e drept, dar poate la fel de bine sa fie ACIDA; stii macar ce e aia o solutie ?

desigur ca nu stii toate astea pentru ca, asa cum am zis, nu ai fost nicio zi la scoala cand se preda chimia si nu stiu daca ai prins si altceva! dar pentru cineva care vrea sa para atat de interesant ca nu stie bine sa vorbeasca limba romana (sau poate chiar nu stii), se poate doar presupune ca stii engleza, astfel incat, de exemplu macar wikipedia, sa iti fie mai la indemana decat mediei oamenilor; fa astfel bine si cauta notiunile astea pe acolo si invata si tu macar PRIMUL LUCRU in materie de chimie, ca nu stii nici macar ce inseamna ALCALINITATE, desi ii dai inainte cu asta ca o moara stricata !

stevens: la filmul de acolo nu am mai pierdut timpul. nu pot decat sa-mi imaginez ca e in ton cu ce scrie acolo; sa zici insa ca site-ul nu e "perfect" e cel putin o subevaluare; e prostie crasa, nici macar minciuni nu pot sa zic ca sunt, ca sunt cretinatati pure care nici macar nu sunt coplanare cu realitatea...
58 1Cenusareasa
58 1Cenusareasa [83c]
30-05-2012, 02:15

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Duke, Am spus IONI, puiule !
Depinde cum gasesti. De preferat cloruri sau carbonati.
Nu citesc Wiki !
Imi pare rau, dar eu nu am nevoie de maruntisuri. Iar la cancer e punctul oficial si definitia din sec 19 la cancer ( adica o crestere necontrolata ). cancerul este o crestere proportionala si nu necontrololata .
E viata pe baza de fermentatie in loc de oxidare.
Ionii Cs Si Rb ar fi trebuit sa insemne solutie , nenea , ca altfel nu erau ioni. Erau gheroghi, sau gigei !
La chimie am ramas corigent si am invatat cu profesoara toata vara !
Am fost cu ea si la cules fragute.
Tu ce ai facut in vacanta ?
59 1Cenusareasa
59 1Cenusareasa [83c]
30-05-2012, 02:31

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

maestrissimo Ricki

Daca vrei sa intri in pH therapy s e incepe cu inceputul. Adic a Keith Brewer. Din fericire, lucrarea lui faimoasa e pe gratis. Restul trebuie s a le cumperi de la biblioteca ce ii poarta numele .
Da un Google pe Brewer , high pH therapy . Lucrearea asta stiu ac este tradus a si in Romaneste , ca a gasit-o o amica doctorita. E prea mare descoperirea s a nu fie si e in toate luimbile pamintului.
Pornesti de acolo. Apoi vezi pe ce cale te duci, ca fiecare om este comfortabil cu o cale .
Poti sari direct la A Sartori sau poti merge , stiintific ;la RR Rife.

Pusi fata in fatza, par domenii diferite . dar ceva a fsot afirmat de RR Rife ce se potriveste si explica tot ce gasise K Brewer mai devreme. Nu ma impac cu traducerile si bine ar fi sa le citesti in original. Eu nu citesc traduceri . Doua vorbe puse altfel pot pierde sensul, si in cazul acestora , chiar o therapie .

Eu am gasit o esentz a la RR Rife ce a facut lumina in cancer pe veci.
Cancerul e dat de un virus Pleomorph. Garantat.

Asta ca teorie ! Ca parte practica, e armata lunga. De la formule la cit sa ia matusa Agripina dimineatza, e cale lunga.

Nu se vrea in dusmanie cu medicina . La vremea respectiva Chiar s e cauta o solutie. Acum e prea multa lupta pt dominare si de asta stau ghinisor.
Dar pot lua cam orice caz stage 4 si cu sanse mari il fac bun de insurat / maritat in 3-4 luni.
De geaba s e agita nene a duke, ca pe mine nu ma intereseaza politica. Doar zic ca sint si alte cai, la care medicina este alternativa si nu invers. M a gindeam sa ma ocup numai de asta si chiar hgasisem un loc in Creta . dar cu nebunia din grecia nu vreau s a fiu prins iar in comunism.
Ai mei ai venit in Romania si i-au prins comunismul acolo. Suflu in iaurt.
60 utilizator_127528
30-05-2012, 07:44

Membru din 04-08-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 17

multumesxc,
Răspunde la topic
135 comentarii 1 2 34 5 6 7 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp