Timom de tip AB tumoare mediastinala - chimioterapie

Secțiunea: Chimioterapie
102 comentarii 1 2 3 4 5 6
101 RALUCA-ANA
101 RALUCA-ANA [34c]
02-10-2012, 23:03

Membru din 21-08-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 34

O sa solicit sa efectuam si aceste CT-uri... dar daca nu mai conteaza in momentul de fata foarte tare, dvs ce tratament ati propune? ( chimioterapia poate fi urmata de radio?)
Ati avut astfel de cazuri? sau asemanatoare?
Dupa inceperea tratamentului... dupa primele sedinte de tratament cand ar trebui sa se efectueze alte analize ca sa vedem cum reactioneaza la tratament? ar trebui refacuti tot acesti ultimi markeri? inafara de o noua CT?
Nu are nici ecografie testiculara:(
102 RaulDuke
102 RaulDuke [7763c]
03-10-2012, 22:37

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

am spus ca nu conteaza "scaparile" facute pana acum, nu ca nu conteaza transarea diagnosticului. aceasta e DEFINITORIE pentru stabilirea unui tratament, deci pana acolo nici nu are rost punerea in discutie si specularea pe marginea tratamentului. in tot cazul, cel mai probabil tratament va fi CHIMIOTERAPIA. la fel, tot dupa cunoasterea diagnosticului va fi stabilit si planul de reevaluare.

cazuri asemanatoare pot spune ca am avut, dar nu m-am apucat sa recomand niciun tratament pana nu am aflat diagnosticul (punctul de plecare) sau pana nu am epuizat toate mijloacele pentru asta.
Răspunde la topic
102 comentarii 1 2 3 4 5 6
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp