Mama mea are cancer ovarian stadiul 4 cu metastaze

Secțiunea: Cancerul de ovar (ovarian)
48 comentarii 12 3 INAINTE ›
1 gandalph_85
1 gandalph_85 [7c]
10-10-2013, 22:09

Membru din 10-10-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 7

Mama mea are cancer ovarian stadiul 4 cu metastaze.In timpul citostaticilor pot spune ca a avut doar senzatii de voma si ameteala dupa cum bine stim toti cam astea sunt efectele,am internat-o la spital de urgenta sambata(12.01.2008) in urma unei dureri foarte puternice la nivelul stomacului ...ceva ce practic pana acu nu se intamplase si m-a speriat teribil dupa cum a reactionat crizei am zis ca s-a terminat tot...(mama a fost operata in luna august 2007,sunt 6 luni de atunci),starea ei in momentu de fatza este km pe muchie de cutit,am aflat in urma internarii la urgenta de la un medic care a preluat acest caz in momentu respectiv(cand am ajuns cu ea in spital in regim de urgentza)ca mama are defapt cancer stadiu 4 dar nu cum stiam cu metastaze si doar atat din contra, mai rau pot zice ,in sensu ca aceste metastaze au invadat tot stomacul,rugamintea mea ar fii sa ma ajutatzi cu vreo idee sau un sfat ce cale sa urmez,sunt singur nu am tata decat o sora (si ea deasemeni are o problema destul de grava cu sanatatea,suntem amaratzi)si suntem disperati ,ash vrea insistent sa cititi mesajul meu imi doresc sa ma lupt sa o salvez si nu stiu practic ce sa fac ,in acest moment de 2 luni ii administrez fara ca doctorii sa stie un produs numit Nicolit ,medicul care fc acest produs imi da inceredere si zice ca sunt sanse s-o salvez dar durerea sufleteasca ma face sa fiu confuz si sa nu stiu in cine sa am incredere si ce cale sa urmez(poate ati auzit cate cva despre el si dak da va rog sa-mi confirmati sau eventual sa va interesati dak este bun,site-u unde l-am gasit este www.nicolit.ro) astept sa ma contactati astept increzator la al dumneavoastra mesaj...
2 corina_stoicoi

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Preparatul Nicolit este un produs medicamentos cu propietati citolitice. Fata de un
citostatic obisnuit are capacitatea de a distruge celulele bolnave. Astfel, la nivelul celulei se
observa ca in timp ce nucleul celulei bolnave in contact cu citostatic obisnuit isi micsoreaza
(pentru o perioada) dimensiunea, in contact cu Nicolit-ul nucleul se distruge.
Ca si GH3 - Gerovitalul, vestitul medicament romanesc ce intarzie aparitia inbatranirii, e o
solutie novatoare la un alt flagel al omenirii - cancerul. Are marele avantaj, comparativ cu
citostaticile, ca are efect numai asupra celulei bolnave, neafectand in nici un fel organismul.
Bolnavul poate sa duca o viata absolut normala.
A trecut testele cerute de legislatia Romaneasca si Europeana pentru agrementare si
urmeaza testarile sub observatie medicala in cateva spitale din Romania. Aceasta procedura
finala poate dura aproximativ 2 ani si jumatate. A fost de asemenea testat pe propria
raspundere pe un numar de aproximativ de 20 mii bolnavi de cancer fazele III si IV, cazuri
fara speranta, cu un procent de vindecare mediu de 64%.

Posologie
NICOLIT-ul se administrează pe cale orala, cate 10 picături de trei ori pe zi, inaintea
meselor principale cu 15 min., diluat in 50 ce. de apa potabila.
Nu prezintă incompatibilitati cu alte medicamentaţii, dimpotrivă, isi urgentează calitatile cand
este asociat cu citostaticele, iradierile si chiar interventiile chirurgicale.
In cazul tratamentului combinat cu citostatice, s-a observat ca pacientul suporta citostaticele
mult mai bine, dispărand vomismentele si procesul de cadere a parului.
In tratamentul cu NICOLIT, tumorile de dimensiuni relativ mici pot fi resorbite de organism,
dispărand si iritaţia din jurul tumorii, lucru care face ca la tumorile de dimensiuni mari sa
poata fi ablate chirurgical, evitandu-se astfel metastazele ulterioare.
Avand o experienta de peste 20.000 de cazuri tratate, ameliorarile se produc in maxim 3 luni
de la inceperea tratamentului,acesta durand 24 de luni, pentru a evita reaparitia bolii.
In privinta alimentatiei, se exclud de la inceput mierea de albine si produsele apicole precum
si administrarea pe cale medicamentoasa a vitaminelor din gama B. In rest alimentatia este
cea normala, din care nu lipseasca laptele si produsele lactate, ouale si carnea de orice fel.
Mentionam, ca 90% din pacientii care s-au tratat cu NICOLIT erau in stadiul III si IV si, cu
toate acestea, rezultate foarte bune s-au inregistrat la 64% din cazuri. Precautiile ce trebuie
luate de persoanele bolnave sunt: prevenirea si tratarea cat mai rapida a constipatiilor,
pentru a permite eliminarea toxinelor din organism si evitarea in totalitate a expunerilor la
soare.
Produsul Nicolit are toate testele de toxicitate si de eficacitate pe care le cere legislatia
romaneasca.
www.cancer-new-drug.com
3 orosz
3 orosz [3c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Nicolit este un produs cu care multi sau tratat eficient ,mai poti sa complectezi tratamentul cu iscador este un estract din vasc si apa scazuta in deuterum
4 gandalph_85
4 gandalph_85 [7c]

Membru din 10-10-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 7

Doamnelor,domnilor va rog din suflet nu vreau sa-mi trimiteti manuscrise de pe situl www.nicolit.ro (il cunosc pe din afara), ma intereseaza persoane,pacienti care au incercat acest tratament in urma caruia a dat rezultate, mama mea avand cancer ovarian cu metastaze raspandite in tot stomacul stadiul 4, va rog sa ma ajutati cu informatii clare si daca aveti prieteni,rude,cunoscuti care sa aiba cunostinte de acest tratament,eventual daca pot lua legatura cu cei in cauza....sunt disperat...nu stiu ce sa fac, imi iubesc mama extrem de mult,e ingerul meu pazitor. Eventual daca cunoasteti oameni in stadiul mamei(stadiul 4 cu metastaze) si au incercat alt produs in urma caruia au dat rezultate va rog din inima sa ma contactati pe id-ul meu de messenger gandalph_85 (pt a-mi da mai multe detalii),va rog insistent sa-mi acordati maxima importanta si ajutorul de a va interesa cu detalii referitoare la cazul mamei...va multumesc si ma rog la Dumnezeu sa reusesc s-o salvez..
5 dragud
5 dragud [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Si eu sunt cam in aceeasi situatie. Saptamana trecuta am aflat ca mama mea are cancer la ficat cu metastaze multiple. Toti doctorii pe care i-am consultat nu mi-au dat sperante. Nu i-au recomandat nici macar citostatice.
De la un prieten am aflat de Nicolit si m-am dus la cabinetul dr. Nicolescu si l-am procurat. De azi a inceput sa i-a.
Si eu sunt foarte confuza nu stiu ce sa cred, imi pun sperantele in el.
Va rog daca stiti pe cineva care l-a luat si ce efecte a avut spuneti-ne!!!

Multa sanatate!
6 gandalph_85
6 gandalph_85 [7c]

Membru din 10-10-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 7

in legatura mama ta care are cancer la ficat incearca sa te interesezi sa-i schimbi mancarea,intereseaza-te de regimuri alimentare care sa nu hraneasca celula rea....
7 gandalph_85
7 gandalph_85 [7c]

Membru din 10-10-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 7

am o rugaminte catre toti cititorii,dak cumva stiti cum se poate controla Ascita odata declansata(prin diete ,sau medicamentatie )va rog sa ma indrumati (va rog sa imi raspundeti cei care sunteti in acest caz sau care aveti legatura cu asa cva) si ar mai fii o intrebare ....cum pot sa opresc eventualele Metastaze din organizmul mamei ,cei carora nu vi s-au dat sanse decat o anumita perioada iar dvs.ati reusit sa treceti cu bine peste acea perioada va rog sa imi scrieti cum pot sa rezolv aceste 2 probleme grave ale mamei mele.....--------------- ...nu ezitati sa ma sunati va rog mult accept toate sfaturile


(*modificat de administrator)
8 gandalph_85
8 gandalph_85 [7c]

Membru din 10-10-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 7

si mai am o intrebare ....exista cineva care s-a tratat dupa terapia Dr. Max Gerson??? vreau sa imi rasp cat mai repede va rog pt ca zilele sunt numarate si in kzul in care exista un pacient care s-a tratat cu acea terapie vreau sa fac tot efortu sa fug cu mama in Mexic
9 kitina
9 kitina [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

va rog sa imi spuneti de unde pot procura Nicolit.un telefon sau adresa pt soacra mea cancer gardul 4 cu metataza.sufera fff mult .deja a facut 1 zi de citostatice si urmeaza peste 3 saptamani alta cura daca va mai rezista pana atunci.nenorocita boala...te mananca de vie.
10 gandalph_85
10 gandalph_85 [7c]

Membru din 10-10-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 7

acesta este numarul de telefon de unde-ti poti procura tratamentul nicolit 223.09.18 (sa suni dupa ora 19:00 aceasta este regula la doctoru acela) incearca sa intrii sa vb -----------*.....sa te recomanzi sa stiu de unde te stiu ,ok Kitina?


(*modificat de administrator)
11 mariap
11 mariap [22c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 22

Buna Gandalph. Iti recomand un doctor foarte bun: se numeste profesorul Ion Balanescu numar de telefon: 021/211.76.13. Mama mea este cam in aceeasi situatie si tot cu ascita si este operata de domnul profesor si simte bine. Multa sanatate.
12 aldea
12 aldea [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

va rog sa imi spuneti si mie : avand in vedere ca are globulele rosii foarte scazute si nu poate face citostatice poate sa ia acest medicament neafectandu-i globulele? va multumesc astept raspuns-ul dvs-tra
13 dragud
13 dragud [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Nu stiu ce sa zic referitor la globulele rosii si Nicolit. Ar trebui sa vorbesti cu doctorul Niculescu, daca te decizi sa ii dai Nicolit. Nici el nu stiu daca te-ar putea ajuta pentru ca din cate mi-am dat seama el nu este medic oncolog.
Din pacte pentru mama mea acest medicament nu a mai avut efect, in cele din urma a decedat. Doctorul spune ca acest medicament isi produce efectele benefice daca pacientul se hraneste bine pentru ca sa poata lupta impotriva bolii.

Tota cepot sa va spun este ca trebuie sa incercati tot ce se poate pentru a nu avea pareri de rau la un moment dat.
Multa sanatate si putere.
14 karina127780
14 karina127780 [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

De BioBran 1000 a auzit cineva? Stie cineva de unde se poate procura? Va rog mult sa-mi raspundeti! Multumesc
15 petre.nicoleta73@yahoo.com

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

am citit mesajul tau si vreau sa-ti spun tie si altora urmatoarea poveste:acum 3 ani nepotelul meu care avea 7 ani a fost depistat cu limfom nonHotking, tumora reprezentand o a treia ,,amigdala".a fost operat la Budimex, si tratat cu citostatice la Fundeni. initial medicul oncolog i-a recomandat 6 cure cu citostatice.intre timp parintii au aflat de dr.Niculescu si acesta i-a prescris picaturile Nicolit,care merg fara nicio problema in paralel cu citostaticele.dupa 4 sedinte medicul de la Fundeni i-a chemat pe parinti si le-a spus ca nu i s-a mai intamplat pana acum sa nu mai fie nevoie de toata cura de citostatice.mentionez ca asta se intampla numai dupa o luna si jumatate de picaturi. i-a lasat pe ei sa decida daca mai continua cura de citostatice, din punctul ei de vedere copilul fiind vindecat.baietelul este foarte bine ,a urmat cura cu picaturi 2 ani.am dus si alte persoane bolnave si pot sa-ti spun ca face minuni. am cunoscut la acest medic o doamna din Cluj tratata cu picaturi Nicolit,acum 8 ani.i se spusese ca este in metastaza,dar traia dupa 8 ani.daca nu este prea tarziu du-te cu mama la acest medic. sanatate multa si cu D-zeu inainte.
16 gandalph_85
16 gandalph_85 [7c]

Membru din 10-10-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 7

Nicolitul este o gluma proasta. Cine incearca sa-mi zica mie ca Nicolitul este un tratament eficient se inseala ....e o intreaga aberatie ,o ordinarie si o otrava ,mama mea a luat timp de 2 luni si nici un efect ba din contra mai rau ,boala evolua asa ca daca nu va suparati permiteti-mi sa nu va cred referitor la acest produs numit Nicolit ,daca tot vreti sa va spun ceva ce am vazut cu ochii mei si am crezut este faptu ca exista o carte cu terapia lui Rudolf Breuss - Cancer si Leucemie care chiar a dat roade ..pot spune ca in criza pe care am avut-o pentru a-mi salva mama pe care o iubesc din toata inima mea [P.S imi cer scuze ca nu am mai intrat sa va mai tin la curent cu evolutia starii mamei ....mamica mea m-a parasit si ma rog la Bunul Dumnezeu sa ajunga cu bine la El sa aibe grija de ea si sa-i ierte pacatele s-o odihneasca in pace...eu din pacate am ramas cu sora mea geamana singuri pe lume si ea avand totodata probleme ...este DEPRESIVA- tulburare afectiva bipolara(schizofrenie ) ce pot sa va spun este ca trec printr-o perioada foarte grea intai mama mea si acu cu boala sorei ...Dumnezeu sa fie cu minesi cu sora mea!!] este ca am cunoscut o femeie care s-a vindecat de cancer ovarian stadiu 4 cu metastaze practic aceeasi boala ca a mamei mele si acu este bine mersi pentru ca i-a dat Bunul Dumnezeu putere de vindecare prin aceasta terapie a lui Rudolf Breuss....mamica mea din pacate nu a putut fii salvata pentru ca a avut pe langa acest stadiu de cancer nenorocit si o a 2 operatie de ocluzie intestinala si ficatul zdrobit si practic mancat de viu ...acesta din pacate a fost ghinionul mamei mele insa acea femeie pe care am cunoscut-o cu aceeasi forma de cancer (dansa mi-a dovedit cu acte in regula) a avut norocul ca a depistat aceasta terapie mai devreme decat mine ...din pacate pentru mamica mea ...ce pot sa va spun la toti este ..Sa va de-a Dumnezeu sanatate la toti si sa va ierte pacatele asemeni si mie si sorei mele...Doamne ajuta!!!
17 gandalph_85
17 gandalph_85 [7c]

Membru din 10-10-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 7

imi cer scuze pentru balbe ...sunt obosit de nesomn si de viata grea pe care o duc .....apropo am omis un lucru mamica mea a plecat dintre noi pe data de 06.martie 2008 adica la inceputul lunii acesteia ....Dumnezeu sa-mi ierte mama !!! aveti grija de voi va rog din suflet si nu lasati timpu sa treaca
18 michael52
18 michael52 [8c]
06-11-2009, 17:09

Membru din 07-11-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 8

Dlor,eu fac tratament cu acest citolitic numit Nicolit din 04.iulie.2009.Dar sa incep cu inceputul : Am 57 de ani,iar anul trecut in 2008 in luna septembrie,in urma unor investigatii {radiografie,bronhoscopie,tomografie) am fost diagnosticat cu Tumora Lob Superior Stang,stadializata T2N3M0. Am fost operat la Institutul de Pneumologie "Marius Nasta",unde imi depistase-ra si boala.La sfarsitul luni septembrie (am fost operat pe 02 septembrie) pe 25-26 sept. am inceput Tratamentul cu citostatice (GEMZAR si CISPLATINA) 6 serii din 22 in 22 de zile.La sfarsitul lui februarie 2009 am terminat.Pe 25 iunie am facut din nou o tomografie sa vedem cum stam.Ce sa va spun era sa inebunesc,eram ca la inceput.Tumora recidivase probabil si avea aceasi dimensiune 3/2 cm,si tot in lobul superior stang.Ce puteam face,trebuia sa ma operez din nou,nu-mi era frica,dar daca scenariul se repeta din nou ? Am inceput sa navighez pe Net,vreo saptamana continuu zi si noapte,sa ma informez in legatura cu orice Tratamente naturiste care m-ar putea ajuta.Vreau sa va spun ca am "stors" calculatorul de orice informatie pt Neoplasm Bronhopulmonar.Pe un sitte www.cancer-new-drug.com am gasit vreo 10 tratamente contra cancerului.Cand o sa va uitati ve-ti vedea.Eu am ales Nicolit,am mai spuso,pentru "istoria" lui 50 de ani,ca acest citolitic a fost inventat in 1970 si pe vremea comunismului multe cadre de partid s-au tratat cu el,si fiind foarte ieftin in comparatie cu celelalte tratamente.Acum ce sa va spun,am 5 luni de tratament cu Nicolit.La inceput sincer sa fiu am fost cam neancrezator,deoarece in privinta formelor de cancer la plamani nu s-au facut deloc progrese.Dar incet, incet,am observat niste schimbari,am inceput sa nu mai transpir,pofta de mancare am avut tot timpul,nu mai oboseam asa repede,faceam plimbari zilnice la cumparaturi,greutatea am ajuns la 77-78kg (la operatie am avut 62-63) si sa stabilizat si nu am avut reactii adverse.Va las cu bine si o sa va tin la curent cu evolutia bolii mele,da am niste musafiri,mai vorbim,ca si maine mai e o zi. O seara linistita va doresc tuturor. ---------------
19 lorr_y
19 lorr_y [1c]
27-11-2009, 23:05

Membru din 27-11-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

tatal meu a fost descoperit recent cu o tumora de rinofaringe,nush exact stadiul tumorii k ink nu i s-a facut biopsie,dar incercand sa nu las timpul sa treaca degeaba am comandat nicolit.nush prea multe lucruri despre ac medicament as fii interesata sa aflu detalii.
20 imariaaa
20 imariaaa [11c]
22-07-2010, 23:56

Membru din 22-07-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 11

va rog frumos,cei ce ati luat nicolit,ati observat imbunatatiri ? si eu as cumpara pentru cineva,dar nu sa fac mai mult rau (va rog fara reclame,nu e cazul)
Răspunde la topic
48 comentarii 12 3 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp