Dovezi medicale in vindecarea cancerului cu Escozul

Secțiunea: Alte tratamente in cancer
52 comentarii 1 2 3
41 zzrazza
41 zzrazza [12c]
24-11-2011, 16:19

Membru din 28-09-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 12

Domnule RaulDuke,

Va rog, lasati topicul in seama celor care vor sa schimbe ceva. Nu mai spulberati sperantele oamenilor. Duceti-va la o conferinta sau pe un forum de medici si tratati acolo subiectul cu insensibilitate. Dvs. ar trebui sa cautati solutii pentru cei suferinzi, nu sa le spuneti ca pana aici v-a fost!
Sunt constienta de ce se va intampla, dar nu permit sa se intample asa devreme.
Scopul meu este sa schimb informatii despre tratamente noi cu alte persoane in cauza.
Nu v-am cerut parerea daca este bun tratamentul sau nu.


Numai bine domnule RaulDuke!
42 RaulDuke
42 RaulDuke [7763c]
24-11-2011, 17:31

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

la fel si tie! insa lucrurile nu se pot intampla asa cum vrei tu. imi pare rau ca tii cu dintii la impresia asta a ta ca "nu permiti...". pentru ca oricum o sa se intample, indiferent de dorinta ta, dar cu cat esti mai indarjita, cu atat frustrarea iti va fi mai mare. dar ceva bun nu va iesi din acestea. imi pare rau!
celor care vor sa schimbe ceva ? si ce anume vreti tu si cu dro sa schimbati ? eu nu va opresc sa schimbati nimic, doar va prezint realitatea pe care alegeti sa NU o cunoasteti. doar cunoscand aceasta realitate poti spera sa schimbi ceva. insa nimeni nu va schimba niciodata faptul ca oamenii mor.
nu sunt insensibil, doar ca pierd oameni saptamanal, mi-am pierdut duzini de rude, dintre care peste jumatate cancerului, ma preocupa aceasta problema si dpdv moral si medical si stiintific si populational de atatia ani de zile. stiu toate fatetele acestei boil. stiu si unde incep si unde se termina optiunile, mai bine decat oricine de pe acest forum. numai cunoscand aceste limite poti spera sa schimbi ceva. de asemenea nu strica sa stii si cum se poate face asta. si pentru grupuri intregi de oameni, pentru grupe de boli, nu doar pentru un singur pacient odata...
43 radicus
43 radicus [411c]
24-11-2011, 22:27

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Domnisoara zzrazza, imi pare rau sa aud ca ruda dvs a fost diagnosticata cu cancer in stadiu terminal. Dar asta nu schimba nimic din ce am zis. Stiintific trebuie dovedit ca acel medicament este, in primul rand, eficace. In al doilea rand trebuie comparate rezultatele acestuia cu rezultatele tratamentului standard. In al treilea rand trebuie urmarite efectele adverse pe termen mediu. In al patrulea rand, asa cum ati spus - difera de la organism la organism - trebuie analizate ce particularitati genetice si anatomice au persoanele pe care i-a ajutat cel mai mult si ce particularitati au cei pe care nu i-a ajutat. Abia apoi se poate vorbi de introducerea lui pe piata avand toate avizele in ordine. Deocamdata nu stim daca este eficace. Sanse foarte mari sa nu fie.

Sunt persoane care in disperarea lor ar incerca orice. Am auzit de cazuri cand pacientii au luat `leacuri miraculoase` concepute in cratita din bucatarie avand in componenta insecticid, pesticid si alte substante. Chiar si aici pe acest forum a fost o domnisoara de 16-17 ani care era ingrijorata pentru mama ei bolnava cu cancer metastatic. Familia ei era in stare sa renunte la un medicament foarte nou si scump, cu greu aprobat de catre casa de asigurari, doar pentru a-i da un leac babesc pe baza de spanz (foarte toxic, posibil letal). Nu ne-a mai relatat nimic daca s-au hotarat sa incerce acea otrava pe baza de spanz. Probabil s-a intamplat ceva...

Incercarea unor medicamente bazandu-va pe experientele personale ale altor bolnavi este o greseala in studiile medicale. Cunoasterea empirica, bazata pe experiente, poate duce la concluzii total eronate din pricina calitatii slabe a datelor colectate. Intelegeti, domnisoara? Adica, un studiu obiectiv cu esantioane bine determinate este de sute de ori mai aproape de adevar decat relatarile a doua-trei persoane chiar si daca le cunoasteti personal.

Nu cunosc limba spaniola, asa ca nu are rost sa-mi dati acel studiu.

PS: Mai bine va interesati despre recrutari in studii clinice desfasurate in tara noastra. Vorbiti cu oncologul pacientului.
44 radicus
44 radicus [411c]
02-12-2011, 04:44

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Domnisoara zzrazza, nu ati mai raspuns. Totusi, trecand peste polemica pro si contra escozul sunt curios de evolutia starii de sanatate a rudei dvs. Asta daca mai activati pe acest forum; vad o inactivitate dupa ultimul mesaj.
45 zzrazza
45 zzrazza [12c]
02-12-2011, 10:12

Membru din 28-09-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 12

Nu doresc sa mai pierd timpul cu persoane care incearca sa dezbata acest subiect ca la o emisiune tv. Am vrut doar sa stie oamenii suferinzi ca exista solutii si sa nu isi piarda speranta. Cine doreste mai multe informatii sa ma contacteze in privat.

Domnule radicus, pentru mai multe informatii legate de acest subiect, inclusiv studii clinice, cereti informatii de la Ambasada Cubei si o sa va lamureasca in toate privintele.

Numai bine!
46 zzrazza
46 zzrazza [12c]
02-12-2011, 10:29

Membru din 28-09-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 12

Si sa mai adaug ceva foarte important:

Pentru cei care au spus ca domnul Verdan (Lucian Angelescu) este mincinos si nu este bolnav sa le fie rusine! Se stiu cei cu musca pe caciula!

Cand am fost la Ambasada Cuba, toata lumea de acolo il cunostea si acum vorbesc despre dansul cu mare drag. A fost un om minunat. A calatorit acolo din 3 in 3 luni sa isi i-a doza de medicament si sa afle cat mai multe informatii despre tratamentele cubaneze anti-cancer si sa aduca vesti romanilor suferinzi.
Era pacientul preferat al Dr. Cruz de la Labiofam.
Din pacate s-a stins la inceputul lunii august din cauza unor probleme circulatorii, deorece era paralizat in scaun.
In urma tratamentului cu Escozul tumoarea de la cap i-a scazut la 12%.
Dumnezeu sa il odihneasca in pace! Si ii multumesc pentru toate informatiile pe care mi le-a dat!

Care doriti orice fel de informatii, mergeti la Ambasada Cuba si o sa va lamuriti.

O sa va las sa va ganditi la raspunsul unei intrebari: Oare de ce pe piata romaneasca nu gasim medicamente din Cuba?

In incheiere o veste bunicica : O firma se chinuie sa bage pe piata romaneasca Vidatox (escozul diluat), care deja se comercializeaza in Albania.

Sanatate tuturor!
47 RaulDuke
47 RaulDuke [7763c]
04-12-2011, 17:02

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

pentru ca totusi Cuba nu este vreo mare producatoare de medicamente, este o tara comunista, saraca, ce nu are firme solide financiar cu tehnologii foarte noi si foarte scumpe care pun pe piata produse in care au investit enrom de-a lungul zecilor de ani si pe care le-au testat indelung. mai sunt si altele ? probabil ca da, dar asta e principalul.
48 cristina ds
48 cristina ds [1c]
12-06-2013, 15:36

Membru din 12-06-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Eu am cumparat escozul pentru tatal meu. Din pacate a fost prea tarziu pentru el, ficatul lui a cedat. A venit printr-o firma din Ecuador si l-au transportat cu gheta. Mi-au mai ramas 6 doze pentru 6 luni. Daca este cineva interesat sa imi scrie. Am luat si Vidatox 2 doze de la reprezentatul autorizat din Skopje, Macedonia. Vidatox (solutie hidroalcoolica) l-am dat si am ales sa mergem pe Escozul, fiind preparat magistral si mai concentrat. Vidatox a costat 2 flacoane+transport 341 euro prin firma din Macedonia si Escozul a costat 6 flacoane(pentru 6 luni) +transport (importat din Ecuador) 650 euro. atentie dozele se administreaza la recomandarea unui oncolog pe baza dosarului medical. sunt oncologi in spitale mari din Europa care il recomanda. Tata a mai luat doar 2, 5 luni-cand am aflat de el-am cumparat rapid de la un pacient care tot asa l-a gasit prea tarziu, deoarece dureaza intre 14 si 21 de zile sa vina.
49 stellu
49 stellu [1c]
07-12-2018, 11:39

Membru din 06-12-2018

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Răspuns pentru (zzrazza, 24-11-2011, 16:19:03):
Buna zzrazza,

Poti sa-mi spui te rog cum si de unde ai facut rost de Escozul? Eu il tot caut pentru mama mea dar nu-l mai gasesc in site-urile din Cuba si am vazut ca l-au substituit cu Vidatox dar nu zice nimic de dozaj individualizat. Mersi mult!
50 Sorinel
50 Sorinel [1c]
19-03-2019, 06:32

Membru din 18-03-2019

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Răspuns pentru (verdan, 12-06-2013, 15:36:43):[/quoAs dori si eu sa comand,va rog daca vreti lasati un mesaj
51 Delia3
51 Delia3 [1c]
01-05-2019, 17:18

Membru din 01-05-2019

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna ziua! Vreau sa comand si eu si nu gasesc! Va rog ajutati-ma este pentru sotul meu!
Astept raspuns! Multumesc!
52 Bunicul
52 Bunicul [65c]
01-05-2019, 18:32

Membru din 18-07-2017

Subiecte: 0

Comentarii: 65

Răspuns pentru (Delia3, Azi, ora 17:18:35):

Tratamentul cu Escozul este particularizat pentru fiecare pacient de către medicii din Cuba, tot ei fiind cei care decid, pe baza dosarului medical, dacă este util respectivului bolnav. Deci soluția este să contactați site-ul oficial al LABIOFAM și să obțineți, dacă e posibil, informații și ajutor.
GIST, Prostată, Vezică
Răspunde la topic
52 comentarii 1 2 3
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp