Cancerul in toate formele sale poate fi vindecat

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
377 comentarii 1 2 3 4567 ..... 16 17 18 19 INAINTE ›
61 sticsi
61 sticsi [1c]
19-08-2010, 22:29

Membru din 19-08-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

buna.tatal meu a fost diagnosticat cu cancer la pancrea si metastaze la ficat.cu toate astea,l-au trimis sa isi faca markeri tumorali.poate cineva sa imi raspunda dc ce l-au trimis?mai e vreo speranta sa nu fie cancer?in diagostic scria ca are pancreasul 4 cm si leziuni hepatice.va implor sa imi raspunde-ti care e parerea dvs.sa faca un RMN?
62 Florynel
62 Florynel [1c]
19-08-2010, 23:23

Membru din 19-08-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna seara! Mergeti la dl. Lungu Gabriel, el va poate ajuta, cunosc si eu un caz la Husi tratat de dl. Lungu si se simte mai bine, avea cancer pancreatic si lua morfina , acum se pare ca nu mai ia morfina si s-a micsorat tumoarea. E destul de greu la cancerul pancreatic.
63 OanaVVV
63 OanaVVV [1c]
17-10-2010, 17:14

Membru din 17-10-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Despre ce aparate este vorba, sunt disponibile in Romania sau unde??????????????? Va rog din suflet sa-mi raspundeti URGENT, timpul nu este in favoarea noastra, va rog va rog!!!!
64 arriana s
64 arriana s [15c]
21-11-2010, 17:40

Membru din 21-11-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 15

va rog din suflet sa ma ajutati...sunt nou venita printre voi si am citit cu mare interes toate comentariile voastre.va doresc din suflet numai bine, multa sanatate si speranta de vindecare.sa nu va pierdeti credinta.d-nezeu face minuni, trebuie doar sa ne apropiem de el.va rog sa ma ajutati cu un nr de tel sau o adresa de contact a dlui dr Lungu Gabriel...mama mea a fost operat ziele trecute de cancer colono-rectal, dar la CT s-au identificat la nivelul ficatului niste procese intrerupte hipodense, hipofixante si as vrea sa incepem repede un tratament, deoarece ele sunt destul de mici deocamdata...pana intr-un cm.dr nu stiu daca e metastaza sau nu, ar putea fi doar vorba de chisturi dar nu risca nimeni.va rog sa ma ajutati.....multa sanatate tuturor si Doamne ajuta!!
65 glgpp
65 glgpp [2c]
02-12-2010, 07:26

Membru din 02-12-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 2

buna ,am si eu o intrebare pt cine poate sa-mi raspunda urgent?sotul meu are 32 ani si a fost diagnosticat ci melanon malign in 2008.initial ii aparuse un nev pespate in zona talieiin dreapta ,care ii crescuse de 3 cm. a fost operat iar la 8 luni ii aparuse in acelasi loc un gangion de 3-4 cm ,iar a fost operat .la citeva luni ia aparut in zona inghinala o umflatura ce sa dovedit a fi tot melanon malign si la operatie a fost nevoie sa-i scoata toti ganglinii inghinali din partea dreapta. la examenul hitopatologic ia iesit cancer ,melonon malign de fiecare data . acum are 2 luni de cind face tratament cu interferon alfa 2 b ,prima luna a facut 5 zile pe saptanina 20 mil unitati iar de acum face 11 luni 10 mil unitati -3 zile pe saptamina .poate sa-mi zica cineva ce sanes are sau ce ar mai putea lua . el a fost operat lacluj de fiecare data si tratamentul tot de la cluj il are ,noi trebuie sa mergem pe 7 decembrie la control la cluj.multumesc daca vrea cineva sa vb cu mine ----------*


(*modificat de administrator)
.
66 aly0289
66 aly0289 [1c]
11-01-2011, 11:48

Membru din 11-01-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 1

ciao sora mea a inceput la varsta de 22 de ani sa faca semi-pareza......mama mea ia facut toate analizele posibile...in romania si in italia dar nu iau gasit nimic...inca mai are momente cand le face dar doctori spun ca este pe baza de stres.....dar mie frica ca este vb de altceva.....deoarece totul incepe cu o durere insuportabila de cap....dupa care nu isi mai simte mana si piciorul stang....ultima data cand a facut a facuto la ambele maini si ambele picioare ....pe zi ce trece devine tot mai periculoasa....nush ce sa facem ...nimeni nu ne da aspunsuri..are numa 24 ani...va rog daca stiti ceva ajutati-ma doctori spun ca nu este nimik... dar nu reusesc sa cred
67 arriana s
67 arriana s [15c]
12-01-2011, 09:22

Membru din 21-11-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 15

buna,
imi pare rau pentru ce ti se intampla
stiu un caz asemanator, cu alte simptome bineinteles, dar rezultatul tuturor analizelor era pozitiv si nu stia nimeni ce are.persoana respectiva a fost indrumata catre lacasul sfant de la Mosuni unde slujeste Parintele Cristian Pomohaci si cu ajutorul Lui si A Bunului D-nezeu s-a facut bine.incearca sa ajungi acolo, sa stai de vorba cu Parintele Cristian si n-o sa-ti para rau...este un loc binecuvantat de Domnul si El face minuni acolo, caci lucreaza cu fiecare din cei care-i pasesc locasul sfant.Multa sanatate si sa ma tii la curent cu starea surorii tale.Doamne ajuta!!!
68 georgi.
68 georgi. [1c]
12-01-2011, 10:51

Membru din 12-01-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna ziua,

Matusa mea a fost diagnosticata in urma cu 18-20 luni cu carcinom bazocelular la ureche externa. A urmat tratament si radioterapie la spitalul de dermatologie, rezultatele fiind foarte bune. Recomandarea medicului a fost aceea de a nu se expune la soare si de a manca sanatos (fara lapte, carne). Locuind la tara, nu a respectat indicatiile medicului, boala recidivand, astazi fiindu-i recomandata operatia. Imi puteti recomanda va rog, un oncolog sau un chirurg in Bucuresti? Multumesc
69 mdnc100
69 mdnc100 [3c]
12-01-2011, 12:05

Membru din 12-01-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Buna ziua, va atasez mai jos un documentar foarte util si interesant : Adevarul despre cancer! - Toata lumea trebuie sa stie:

http://you-become-what-you-think.blogspot.com/
70 db74
70 db74 [2c]
12-01-2011, 22:29

Membru din 12-01-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 2

http://www.youtube.com/watch?v=7LXH-TJYS5w
ia uitati-va si plangeti ca roamnii se trag pe fund cand e vb de facut bine semenilor lor bolnavi.iti trebuie sa ai o coloana vertebrala solida si o moralitate sanatoasa ca sa gandesti cu inima si nu prin prisma banilor cum fac companiile farmaceutice incercand sa puna oprelisti unor medicamente care vor vindeca cancerul deja studiate...
aia de afara spun ca e prea ieftin ca sa-l produca, neluand in calcul ca valoarea lui creste de la tara la tara prin fluxul valutar...dar mno, daca nu te-ai nascut vedeta/milionar sau daca nu ai posibilitatea sa devii, o sa auzi doar stiri cu altii care s-au vindecat chipurile prin metodele clasice stiute, si nu prin tratamente experimentale ultrasecrete( gen michael douglas).cu asta spuse, o sa stau sa mor cu lacrimi in ochi ca nu am avut sansa sa fiu cineva ca sa beneficiez de vindecare si sa-mi pot continua viata alaturi de prieteni si de familie.
oricum e greu sa auzi cand esti bolnav si mai ai cateva luni de trait ca altii se vindeca pt ca s-a descoperit ceva contra cancerului, dar ca mai trebuie testat pt a distrage atentia ca defapt producatorii de medicamente nu-s curiosi sa piarda profituri prin aparitia medicamentului care vindeca. sanatate mult tuturor, viata continua si fara noi, mai ales ca n-am insemnat nimic pt a fii ajutati
71 db74
71 db74 [2c]
12-01-2011, 22:30

Membru din 12-01-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 2

daca nu merge link-ul scrieti pe utube : DCA CANCER CURE si o sa vedeti.plus ca de acolo va da alte filmulete demonstrative date de cercetatori.
72 Misah
72 Misah [21c]
11-02-2011, 00:57

Membru din 11-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 21

Buna ziua!Chiar poate cineva sa traiasca 42 de zilefara sa manance nimic? numai cu lichide? Maiales daca i-a medicamente.(la tratamentul lui Rudolf Breuss ma refer) Va multumesc
73 Terra Mater
73 Terra Mater [41c]
15-02-2011, 02:23

Membru din 11-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 41

Pentru Misah: DA, se poate sa traiesti chiar mai mult de 42 de zile facand post negru, adica doar cu apa sau ceaiuri. Procura-ti cartea "- CANCERUL - BOALA INCURABILA? PETRE ANCA SI VALERIU POPA" Vei vedea ca sunt oamenii care au reusit performanta chiar si de peste 100 de zile. Totul depinde de VOINTA personala iar uneori un rol important pentru a dezlantui vointa nebanuit de puternica il are disperarea starii de sanatate. Terapia lui Breuss este foarte buna, si la fel de buna este si cea a lui Gerson. Dar, sa stiti ca tratamentele lui "NENEA OMU " si ale lui Petre Anca nu sunt cu nimic mai prejos, ba uneori chiar sunt mai la indemana noastra, a romanilor.
74 Terra Mater
74 Terra Mater [41c]
15-02-2011, 14:41

Membru din 11-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 41

Petre Anca, discipolul preferat al celui care a fost TOMOGRAFUL DARUIT DE INGERI neamului romanesc - Valeriu Popa, la randul sau TOMOGRAF "omologat" si "brevetat" doar de DUMNEZEU, spune in cartea sa (si eu confirm, prin verificarea pe propria-mi fiinta):
"Organismul are resurse pe care voi nu le banuiti, pentru ca niciodata nu i-ati dat o asemenea tema de lucru. Starea de slabiciune nu se datoreaza nemancarii, ci pentru ca substantele daunatoare din organism se descompun, trec in sange si sunt eliminate, ca atare nu trebuie ajuns la prag de
panica. La fel si scaderea ponderala este direct proportionala cu cantitatea de toxine din organism, cu cat sunt mai multe toxine, cu atat se slabeste mai mult.
Retineti, in perioada de post organismul nu slabeste sub limita critica."
si
"Eliminarea murdariilor din organism, indica semnul vindecarii, aspect care ar trebui sa intareasca foarte mult vointa si perseverenta bolnavului. Acesta metoda elibereaza sufletul prizonier si trezeste in om credinta in fortele lui si multumirea fata de Creator. In timpul postului, sufletul este cel care renaste si ajuta organismul la eliberarea de toxine. Cine este convins ca poate face un lucru, il va face, oricat de greu ar fi, iar daca dimpotriva, va imaginati ca nu-l veti putea face, fie chiar cel mai usor lucru din lume, va va fi imposibil sa-l faceti. Sa dispara din vocabularul vostru cuvinte ca: greu, cu neputinta,
nu pot, este peste puterile mele, eu nu voi reusi, eu nu am avut noroc niciodata. Nu fiti "fatalisti", bucurati-va ca vi se da posibilitatea sa va purificati prin boala, ca veti invata ceva, macar sa va vindecati suferinta prin sine insusi."
75 glgpp
75 glgpp [2c]
17-02-2011, 00:11

Membru din 02-12-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 2

bn suntem disperati, nu am primit nici un raspuns desi am scrisc de atita timp pe forum.acum dupa metastaza inghinala si cu tratamentul inceput (interferon), sotului meu iau mai aparut alti ganglioni in zona axilata dreapta 4 ganglioni si zona axilara stinga 2 si in zona supra clavicilara 1 ganglion, nici nu stim ce sa mai facem
.acum este bin spital si iau fost scosi toti ganglionii afectati. stie cineva vreun tratament pe care l-am mai putea incerca pt ca boala sa nu se mai extinda
76 deliacats
76 deliacats [8c]
17-02-2011, 16:43

Membru din 17-06-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 8

buna glgpp incearca cu ganoderma de la dacia plant sa ia cate 6 pe zi 3 dim 3 seara si tratamentul pt afectiuni maligne de la cozac cu superconcentrat de tip 0 si ceai de tip 1.Si merge sa ii dati si citonat tot de la dacia plant este citostatic natural.Tatal prietenei mele avea cancer de colon cu metastaze la rinichi plamani ficat si vezica urinara, dupa 6 luni de tratament +chemio, tumorile sau calcificat si rezultatul la tomograf afost adenom la plamani fara semnificatie oncologica iar la rinichi are un chist.Eu zic ca merita sa incercati eu am avut carcinom mamar si tot acest tratament urmez si sunt foarte bine multumesc lui dumnezeu.
77 Terra Mater
77 Terra Mater [41c]
17-02-2011, 22:32

Membru din 11-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 41

Puteti sa incercati cu tot ceea ce vreti, dar va imbatati cu apa rece.
In cazul bolilor degenerative, inclusiv al cancerelor de orice forma, SINGURA terapie care da rezultate certe, este cea a postului prelungit fie cu sucuri de fructe si zarzavaturi, dar mai ales postul negru, total, in care este permis sa se bea numai apa sau, dupa caz, ceaiuri in functie de boala. Nu este simplu, nu este deloc usor, mai ales in primele 5 zile. Apoi organismul se obisnuieste si devine mult mai usor de dus mai departe. Boala apare, iese la suprafata cand deja a pus stapanire pe organism, pana atunci, ea lucreaza hoteste cu staruinta imposesandu-se de organismul gazda. Suntem primii vinovati de ap[aritia bolii in corpul nostru, prin ignoranta cu care ne ducem existenta. Alimentatie haotica cu mese neregulate, pe fuga sau imbuibari ca sa nu mai amintesc de ceea ce se mananca, abuz de cosmetice, de tutun, de alcool. Carnea trebuie eliminata complet din alimentatia oamenilor, mai ales a celor deja afectati de boli degenerative. La fel si sarea de bucatarie, zaharul alb rafinat, uleiul rafinat, laptele si toate alimentele acidificante. Atentie la alimentele care se cumpara din supermarket-uri, ca toate sunt supra-incarcate de aditivi si conservanti dintre cei mai nocivi pentru sanatatea oamenilor. Acestea aduc avantaje doar producatorilor si comerciantilor, care isi incarca conturile. Oamenii isi umplu foalele si isi introduc boala in organism. Fructele, legumele si zarzavaturile de pe piata sunt pline de pesticide dintre cele mai daunatoare sanatatii, pentru ca producatorii agricoli nu cauta calitatea hranitoare ci cantitatea care sa le asigure prosperitatea lor. Cei mai multi, si aici ma refer la taranii mari cultivatori de asemenea produse, o fac chiar inconstient, pentru ca, din pacate, ignoranta si foame a de bani este prea mare. Cautati in internet sau in librarii cartile INGERULUI ROMANILOR VALERIU POPA si ale col. PETRE ANCA si faceti exact ceea ce scriu ei acolo. cine vrea sa se vindece cu adevarat va sti sa reziste si sa invinga orice teama si orice tentatie, daca sunt cu adevarat constienti ca viata lor a intrat pe un drum in cadere. La fel, cine vrea si crede cu adevarat in sansa sa de vindecare cautand inn internet va gasi adresa si modalitatile de contactare ale lui Petre Anca si va putea sa beneficieze de diagnosticarea chiar la distanta si terapia cea mai potrivita. Incetati sa mai cautati pilula magica pentru ca ea nu exista. Medicina clasica, alopata, este limitata si nu mai este de mult in serviciul umanitatii, deoarece ea este finantata si coordonata de industria chimico-farmaceutica, care nu are absolut deloc interesul ca oamenii sa se vindece, ci dimpotriva sa ii tina in continua dependenta de ea ca sa ii asigure perpetua prosperitate. Postul dragii mei va poate vindeca, pentru ca prin post va curatati complet organismul de toate toxinele cu care l-ati bombardat de ani si ani de zile. V-o spune una care a facut in 2009 3 luni continue de post cu sucuri si acum este in cea dea 11 zi de post total, doar cu ceaiuri si apa. DACA NU AS FI FACUT ASTA ACUM AS FI INGRASAMANT PENTRU BURUIENI IN CIMITIR. Doctorii imi cantau prohodul deja acum 5 ani de zile. Toate bolile sunt vindecabile, dar nu orice bolnav. Depinde de fiecare, de puterea vointei fiecaruia. E cumva cum scrie in Biblie: "multi chemati, putini alesi" Cine alege calea postului se vindeca. Cine salta din floare in floare, din terapie in terapie cautand miracole in ciuperci, prafuri si pastilute isi netezeste drumul catre cimitir. Orice medicament chimic pe care il veti introduce in corpul vostru, orice iradiere, orice interventie chirurgica pe care o veti accepta (ma refer in special la cei cu cancer) nu vor face altceva decat sa spreasca doza de toxicitate in sangele si limfa voartra si deci sa va impinga sigur catre groapa. Vitaminele si postul sunt singurele atuuri ale vindecarii sigure. Si mai ales vitaminele naturale, din alimente, din vegetale cultivate ca pe vremea strabunicilor, nostri, numai cu sapa, apa si balegar de grajd. Cine are urechi de auzit sa auda! Cine are ochi sa citeasca sa vada! Cine are minte sa puna in balanta si sa aleaga calea cea buna. Isus a postit 42 de zile in pustiu, voi de ce nu ati putea-o face? Sunt oameni care au reusit performanta de 110 zile si acesti oameni sunt plini de sanatate. Nu au facut-o din capriciu ci pentru ca erau bolnavi disperati si au ajuns la concluzia ca doar asta ii va salva Si I-A SALVAT! Invatati sa ganditi cu mintea voastra si sa deveniti stapanii absoluti ai corpului vostru, ai sanatatii voastre. Curatati-va sufletele de pacatele pe care le-ati savarsit in trecut de ura, de invidie, de gelozie, de tristete, de vaicareli; daca sunteti suparati cu cineva, impacati-va, cereti -i iertare chiar daca vina a fost a celuilalt. Impacandu-va cu el, va impacati cu Dumnezeu si Dumnezeu va intinde bratul sau asupra voastra. Sa va ajute Domnul sa faceti alegerea cea mai potrivita, care sa va aduca sanatatea si seninatatea! Doamne ajuta!
78 arriana s
78 arriana s [15c]
21-02-2011, 20:11

Membru din 21-11-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 15

Buna Terra,
Multumim pentru gandurile pozitive pe care ni le transmiti, ptr. speranta, optimism si curaj..este cel mai impresionant mesaj pe care l-am citit in domeniu si ma bucur din suflet k ai reusit sa invingi boala.intr-adevar, cele mai multe boliprovin din incapacitatea noastra de a ierta si de a fi mai buni.Domnul sa te binecuvanteze cu zile frumoase si fericite alaturi de cei dragi.ma bucur k am "intalnit" un om ca tine.Doamne ajuta tuturor!!!
79 mihaivictor
79 mihaivictor [27c]
26-02-2011, 13:15

Membru din 26-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 27

pentru terra mater
mama mea a fost diagnosticata cu tumoara de cap de pancreas, forma tesut tubular adica forma cel mai putin agresiva.
ni s-a zis sa facem cistostatice dar eu ca fiu al mamei mele am refuzat stiind ce nocive sunt asupra organismului si stiind ca la pancreas nu prea exista rezultate.
am trecut la cura lui breuss, si mama este acum in ziua cinci. dar deja din ziua patru este slabita, nu foarte dar slabita.
am vazut ca ai scris exact acelasi lucru, despre slabiciune.
vreau sa te intreb ce va mai urma in cele 42 de zile daca va reusi sa reziste,
mama este la a doua operatie, prima a esuat din cauza unui chirurg neindeminatic. a doua operatie a fost facuta deoarece a intrat in ocluzie duodenala. intre aceste operatii a slabit vizibil si nu prea a reusit sa mai manince mare lucru de aceea cred ca cura lui breuss nu ii va pune mari probleme sub aspectul cantitatii mancarii.
dar ma ingrijoreaza cel mai mult aceasta stare de slabiciune.
te rog sa imi scrii
80 Terra Mater
80 Terra Mater [41c]
26-02-2011, 19:04

Membru din 11-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 41

mihaivictor, mama ta va rezista numai daca are vointa si aceasta vine din constientizarea situatiei sale. Pe parcursul postului apar foarte multe situatii ciudate, manifestari ale unor boli de care chiar uitasem, vomitari (mai ales acide si amare), dureri de cap, chiar si febra, dureri de oase, de muschi, senzatii puternice de frig. NU TREBUIE SA VA SPERIATI!!!!! Sunt semne ca toxinele au fost "deranjate" si incep contraofensiva. Ceva cam de genul unei razmerite...
Ca si in cazul drogatilor sau alcoolicilor carora le iei "jucaria" preferata. Ce parere ai, acestia vor fi multumiti? Nuuuu!!!!!!
Vor combate cu toate fortele, recurgand la diverse trucuri si chiar la violenta. Asa e si cu toxinele. RAZMERITA.
Mama ta sa fie constienta ca prin suferinta de acum plateste "placeri" pe care si le-a permis in toti anii trecuti, de la alimentatie neatenta, haotica, la igiena (folosirea de produse chimice) si medicamentatie ucigatoare, la sentimente negative, stari de suferinta, de frustrare, invidie, poate chiar ura, gelozie, etc.
Asta ni se intampla tuturor, pentru ca, prea ignoranti fiind si indepartandu-ne de Dumnezeu ne-am indepartat de LEGEA SA si de Natura si ne-am fabricat raul care se manifesta prin diverse boli. Am crezut in facaturi chimice maim mult decat in zestrea pe care EL ne-a lasat-o gratis, cu iubire. Cand va intelege aceste lucruri si va cauta sa faca curatenie in interiorul sau si in viata sa, in relatiile cu lumea, cu determinare, credinta, incredere in vindecarea sa, mama ta se va vindeca.
Indic aici doua site-uri unde poti atat tu cat si oricine este interesat sa gasesti informatii despre Petre Anca si sa citesti online una dintre cartile sale:
http://www.cartiok.ro/citeste/37284179/cartea-online-anca-petre-si-valeriu-popa-cancerul-boala-la-petre-anca

http://www.sanatate-naturista.ro/index.php?pgid=36title=Petre-Anca---Terapeutul-fundatiei
Adaug ca, in momentul in care mama ta va slabi foarte mult (prin post se topesc toxinele si ceea ce nu trebuie sa existe in organism si nu ceea ce ii este util), sa o incurajati. Sa evite pe oricine care ar putea-o demoraliza spunandu-i "uita-te la tine ca ai devenit schelet ambulant" Aminteste-ti si aminteste-i: singura care o poate intoarce in sanatate ESTE EA! Dar nu singura, ci NUMAI cu Dumnezeu!
NIHIL SINE DEO!
Doamne ajuta!
Răspunde la topic
377 comentarii 1 2 3 4567 ..... 16 17 18 19 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp