Cancer la stomac cu metastaze in ficat

Secțiunea: Cancerul de stomac (gastric)
136 comentarii 1 2 3 4 5 6 7
121 RaulDuke
121 RaulDuke [7763c]
24-03-2012, 10:59

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

nu inseamna nimic, nu sunt modificate semnificativ. despre pastile pentru dureri de stomac, ma tem ca asta nu se poate recomanda pe internet ci numai in urma unei consultatii medicale, care nu poate fi in nici un caz inlocuita de o discutie pe internet, fie ea si cu doctor House. adresati-va medicului de familie !
122 hurjei
122 hurjei [4c]
27-03-2012, 22:24

Membru din 14-03-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 4

Ok, Multumesc frumos pentru raspunsuri. Numai bine!
123 RaulDuke
123 RaulDuke [7763c]
29-03-2012, 23:14

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

numai bine!
124 1Cenusareasa
124 1Cenusareasa [83c]
29-05-2012, 21:22

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Vorba vine !
Regula estre simpla . Cine este in stage 4, e terminat pe clasic si la medici. Punct.
Daca e operat, de obicei devine stage 4 cam intr-un an si iar e rau.

Cancerul nu e parte din noi, mai copii ! Medicii nu au invatat nici o ora ce este cancerul. Ei va zic tot poeziile stiute de la scoala. cancerul creste daca bate inima bine sau daca nu bate prea bine. Creste daca ai stomac de otzel sau daca e in pioneze.
Cancerul este o forma de viatat ce face energia ca ciupercile, DIN FERMENTATIE ! Nu foloseste oxigenul ca celulel bune.
Cea mai directa e sa ridicati pH in singe incet , pina ajunge la 7, 4 ( dureaz a cam 2-3 luni ) si sa faci pH 8, 5 -9 in celule. da , s e poate cu Cesium, rubidium si citeva minerale de transfer ( Mg, germanium , etc ).
Dac e stage 4 si nu cauti ceva , va spun eu de la inceput ca sans a e doar de 0.16 %. Da ! Atit de mica este sansa sa mori de batrinetze.
Va duceti la clinici pt diagnostice, ca sint aparate facute de ingineri. Apoi fugiti cit va tin picioarele . Chiar s e zice, ca daca zice doctorul ca vei muri in 6 luni, fugi cit potzi; ca chiar ti-o face.

Ei dau in bobi si ei cauta s a fie medici si la cancer. E alt animal ce nu il stie , ca nu fac la scoala si nu au voie sa creada altfel.

Imi pare rau, dar nu incercati cu verdetzuri ca nu faceti chiar nimic ! Sint bune inainte si dupa b, dar daca aui cancer, e prea tirziu, Nu au densitate a terapeutica necesara.
Vedeti cum s-a vindecat de cancetr Pres Ronald reagan ! El a crescut pH si a scapat de cancer. A mai trait 19 ani si a murit de batrinete. Credeti ca el nu ave a bani sa se duca la medici ? Si daca da, de ce a ape4lat la un fizician si nu la un medic. Ghici ghicitoarea mea.

Nu mai spuneti la medici ce pastile luati si ce e la analize. Ca un cancer e in crestere orice data ar fi. Nu s e aplica nimic la cancer. cancerul s e hraneste numai cu glucoz a fermentata. Nu maninca altceva si nu conteaza ca tu manini ridichi.

Mediciona este o alternativa la solutia reala, adica la cresterea pH. cancerul nu traieste in pH ridicat.
Cei care iau bicarbonat si altele pt redus acidul la stomac, nu fac niciodata cancer. Asyta e secretul pe care voi refuzati s a il vedeti.
125 RaulDuke
125 RaulDuke [7763c]
30-05-2012, 01:18

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

1Cenusareasa este pe de o parte un paranoic si pe de alta un om fara scoala; altfel ar fi stiut ca pH-ul sangelui umana este oricum in jur de 7, 4 si cu siguranta cel din interiorul celulelor nu este foarte diferit; la fel, acest pH nu poate sa varieze niciodata prea mult, pana in momentul in care fie murim, fie suntem aruncati intr-o baie de acid sau de baze puternice.

prietene, nici macar lucrurile nu ti le pui bine in cap: sa mori "de batranete" ? asta ce vrea sa zica ? de batranete nu se moare tot de o boala ?sau se moare la batranete din sky diving sau ce ? iar procentele alea superbe de 0, 16 si alte imbecilitati de cifre, de unde le scoti ? :D ai tras o integrala de olimpic de vara sau o linie in spatele canapelei ? e normal sa spui asemenea porcarii ? probabil ca da, pentru un asemenea mincinos patologic, ca tine !
126 1Cenusareasa
126 1Cenusareasa [83c]
30-05-2012, 02:45

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Imi pare rau ( zau ! ) ca trebuie s a te contrazic iar. In tesuturi este diferentz a de 0.2 diferentz a ph singe - tesut. Asta insemna de 3 ori mai multa aciditate , ca e scara exponentiala .
Cei cu cancer au 6.5 la singe si sub 7 la saliva.

pH ridicat din celulele canceroase se poate duce pina la peste 9 ! Adica 100 si ceva de ori mai bazic.
Si intre stomac si doden e diferentza.

Eu nu ma supar ca iti mai spun odata . E vorba de ridicat incet, in incrementi mici , pH in general, dar pt lovit tumora trebuie s a cresti in celule . Si se poate . Acum de ce ai fi tu contra ? Ca nu stiai ca cei teminali de cancer au aciditate a de 200 ori mai mare ca cei sanatosi ? Nu-i nimic ! Afli acum ! asta e rolul polemicii.

Stiu cum e si ca nu se tine cont, dar s e va schimba odata si odata .
Ti-am sopus ca stiu si sint de acord ca variatii mari de pH la singe nu se poate face . Stiu foarte bine ca lucrez cu asta mereu. dar incet, normalul poate fi ridicat tot mai sus.
Corpul tinde sa mentina ph Cit mai constant posibil. Dar daca valoarea e jos( sub 7, ) e jale cu J mare. Incet s e poate stabili un nou " normal " pina e trecut de pragul de 7, 4.

Aici cad cei care practica Immunotherapy. Ei ridica pH , dar il ridica prea incet. De asta au o ratra de succes doar de 35 % si 15 % la cei in stage 4.
Este o grabire inceata , dar sigura . Corpul se adapteaza la noile valori.
verifica la eci terminali singele , saliva si vezi ce valori au. De 6, 5 ( in jur ).
daca ii lasi acolo , se prapadesc. Aici cred ca gresiti voi, dar e treaba voastra ! eu nu ma bag decit ca sint alte cai.
127 1Cenusareasa
127 1Cenusareasa [83c]
30-05-2012, 02:51

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

1Cenusareasa este pe de o parte un paranoic si pe de alta un om fara scoala;

aici ai nimerit ! Nu am nici o scoala ! Este o scoala cam la 1 km mai incolo si e a statului !
Nu mi-ar fi placut s a aiba nici vecinii scoala , ca imi spargeau copii geamurile , furau ciresele.
128 RaulDuke
128 RaulDuke [7763c]
30-05-2012, 09:00

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

repet: PARANOIC ! adica ai idei PUTINE, incidental GRESITE si FIXE: ti-am zis ca pH-ul sanguin este intre 7, 3 si 7, 4, nu conteaza ca ai sau nu ai cancer. el scade cand intri in acidoza, de exemplu din insuficienta renala, sau poate creste cand faci alcaloza, pentru ca, de exemplu, te hiperventilezi. dar NU MAI MULT de cateva zecimi este variatia! dupa aia mori. restul sunt numai minciuni si scorneli scoase de tine ! nu stiu de ce faci asta, dar esti penibil.
129 florindante
129 florindante [4c]
11-06-2012, 21:02

Membru din 11-06-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 4

buna, tatal meu a fost diagnosticat cu metastaza hepatica, adecarcinom cred gr 2 si cancer la stomac. mananca bine inca merge, desi e slabit deoarece a pierdut sange de la stomac.ce se poate face pt al ajuta ?care este cea mai buna metoda pt ai prelungi viata?
va rog sami raspundeti sunt neputincios in fata acestei boli nemiloase
130 RaulDuke
130 RaulDuke [7763c]
11-06-2012, 22:22

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

da, din pacate suntem toti, in diverse grade, neputinciosi in fata acestor boli. totusi medicii au solutii de fiecare data, daca nu pentru a salva sau macar prelungi viata, macar pentru a ameliora simptomele.

pentru ajutor trebuie sa va indrume medicul de familie catre serviciile care pot sa ajute in momentul de fata. in cazul cancerului de stomac in faza metastatica se indica chimioterapia, cu scopul de a stavili progresia bolii, fie si macar o perioada, iar asta se face de catre oncolog. daca sangereaza, trebuie operat... cu asta se ocupa chirurgul. pentru durere sau anemie sau alte probleme, aici se iau masuri generale care pot fi folosite de mai toate tipurile de medici, inclusiv de medicul de familie.

cum a fost diagnosticat ? are un examen CT recent ? aveti o programare la oncolog ?
131 florindante
131 florindante [4c]
11-06-2012, 22:26

Membru din 11-06-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 4

multumesc, maine primeste rezultate la tomografie si o sa stiu mai sigur cu e situatia. revin cu ce o sa aflu ms
132 RaulDuke
132 RaulDuke [7763c]
11-06-2012, 23:11

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

cu placere! asteptam.
133 florindante
133 florindante [4c]
12-06-2012, 13:11

Membru din 11-06-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 4

va rog care ma poate ajuta cu informatii utile. la tatal meu se pare ca sa extins si la plamani are la stomac si metastaza la ficat. ce ar mai putea face in momentul de fata? as vrea macar sai mai pot `indulci` viata atat cat mai e ea, nu stiu ce sa mai fac. medicul care la trimis la tomografie dupa ce a primit azi rezultatul de la tomografie a vazut ca i sa extins la plaman ia spus sa astepte pana luni ca are cu programare la oncolog ; ca o zi, doua in plus nu conteaza, dar mie imi vine sal strang de gat, cum sa nu conteze? la inceput avea doar la stomac si ficat iar in cinci zile sa extins si la plamani. daca incepea un tratament mai puternic poate mai estompa cancerul macar. nu stiu ce sa mai zic, si incotro sa ma duc pt un ajutor mai de calitate. aveti vreo recomandare?. eu sunt din timisoara.
134 RaulDuke
134 RaulDuke [7763c]
12-06-2012, 23:22

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

cum am mai spus, tatal tau trebuie sa urmeze tratament oncologic, care cel mai probabil unul chimioterapic in momentul de fata. trebuie sa va faceti programare la oncolog. intr-adevar, o zi, doua, ba chiar o saptamana sau mai mult nu inseamna NIMIC in evolutia acestei boli, prognosticul (din pacate unul nefavorabil) nu se modifica; si in nici un caz metastazele nu au aparut DE LA ZERO in 5 zile, cu siguranta ca erau acolo de mult dinainte.

aveti programare la oncolog ? cum arata analizele lui si care sunt principalele suferinte ?
135 florindante
135 florindante [4c]
12-06-2012, 23:28

Membru din 11-06-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 4

programare are pe luni, deci peste 5 zile. am inteles ca sa extins la plamani si in zona peritonina adica spre coloana. nu stiu ce e de facut. sigur ca oncologul va spune ce trebuie dar, nu stiu de ce nu se face atat timp cat inca el se simte bine relativ pt ca are anemie, dar aceasta nu este severa ci moderata ceea ce e "bun" sa zic, si el inca mananca bine si poate umbla. are tusa seaca.
136 RaulDuke
136 RaulDuke [7763c]
12-06-2012, 23:38

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

am inteles. va urez mult noroc si curaj !
Răspunde la topic
136 comentarii 1 2 3 4 5 6 7
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp