Ana Lupescu si remediile ei miraculoase!

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
44 comentarii 12 3 INAINTE ›
1 the eye :)
1 the eye :) [6c]
03-01-2013, 17:31

Membru din 03-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 6

Intr-o situatie extrema, o prietena care sufera de SARCOIDOZA PULMONARA, m-a rugat sa o ajut. Am cautat informatii pentru ea si am gasit si ceea ce voi expune - luat de pe un forum in forma nemodificata.


ANA LUPESCU - SATUL SABASA, JUD. NEAMT - CEAIURILE CARE FAC MINUNI; VINDECA CANCER IN METASTAZA, GRIPA PORCINA SI ALTE BOLI.
________________________________________
Joi am aflat de o femeie care traieste in comuna Borca, satul Sabasa din judetul Neamt, daca o sa cautati pe google o sa gasiti 2 reportaje despre ea. Am fost acolo sambata cu mama pentru a incerca sa mai facem ceva in lupta cu cancerul - prima intrebare a fost daca s-a intervenit chirurgical pe corp pentru ca ea poate sa vindece 100% cancerul din organism, la mama s-a intervenit chirurgical in 2005 printr-o operatie si de aceea nu a putut decat sa ne dea niste ceaiuri, o combinatie de vro 100 de ceaiuri, care omoara celulele canceroase din corp.
Asa ca cei care pot ajunge acolo mergeti pentru ca e o femeie care chiar poate ajuta, nu e genul care sa jacmaneasca de aceea nici nu face o afacere din asta nu are firma la poarta nu are adresa de mail care sa-si vanda leacurile.
M-am hotarat sa scriu pentru ca nu vorbeste nimeni despre ea, la cat am citit pe forum-uri, si poate sunt cazuri in care poate face minuni.

________________________________________
In comuna Borca, sat Sabasa locuieste o femeie data in Formula As , numele ei este Lupescu Ana, dar e cunoscuta peste tot ca mama Ana. Daca dati cautare pe google, gasiti un articol din ziar. Ea vindeca boli f grave cum ar fi cancerul in urmatoarele conditii:
1 sa nu faceti biopsie
2 sa nu faceti chimioterapie
3 sa nu fiti operate
4 sa nu fiti in ultima faza
Nu are rezultate la cancerul pulmonar, diabet sau vitiligo.
Mergeti cu incredere pt ca merita si nu este scumpa. Daca sunt oameni care nu au bani, ea nu le ia nimic, E f credincioasa. A ridicat singura o biserica.la LA EA SE TRATEAZA SI PROFESORI UNIVERSITARI DE LA IASI.
Iar daca nu mai are persoana nici o sansa ea spune rudelor.Nu le plimba pe drumuri degeaba
Multa sanatate va doresc!

------------------
Rrugaminte: daca cineva are informatii utile in legatura cu boala: SARCOIDOZA PULMONARA , (faza avansata ) -
scrieti pe acest topic -----------*. Multumesc mult,

Multa sanatate !




(*modificat de administrator)
2 lala2004
2 lala2004 [21c]
15-06-2010, 23:48

Membru din 09-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 21

Te rog sa fii suparata pe mine Emanuele, dar eu o cunosc personal pe mama Ana, cum i se spune, si nu cred ca are leacuri pt. o boala atit de grava.Nu e bine sa vindem iluzii unor oameni nefericiti.Pe mine personal nu mi-a ajutat cu nimic cataplasmele si ceaiurile pe care mi le-a dat.Este cunoscuta datorita publicitatii facute de formula As. Eu nu as sfatui pe nimeni sa mearga la dinsa, este departe,iar leacurile ei sint...basme doar...
3 the eye :)
3 the eye :) [6c]
22-06-2010, 00:36

Membru din 03-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 6

Draga lala2004 ,

nu am de ce sa fiu suparata . Eu am luat aceste informatii asa cum le-am gasit. nu am shimbat nici un cuvant . sunt cele doua postari de pe un forum - cred ca se pot gasi de oricine- si se poate vedea. Eram in cautarea unui leac pt cineva care nu poate face tratament medicamentos si e f . bolnav de boala aratata mai sus. Nu am fost personal - nu m-am tratat de vreo boala la Ana Lupescu - ca sa pot adauga mai mult decat am gasit scris mai sus.

INSA , AM SA VA SPUN UN LUCRU: nu toti oamenii se vindeca in urma aceluiasi tratament fie el cat de bun.

Atunci cand urmezi acel tratament - trebuie sa ai f. multa credinta si vointa de a te vindeca ; totodata trebuie sa te lupti cu toata puterea pe care o ai sa te vindeci - si cu ajutorul dat de tratamentul/ remediul respectiv - se poate ajunge la un rezultat pozitiv.

Cred ca e mare pacat sa descurajam pe cineva - numai pt faptul ca nu a mers la fel de bine pt. toata lumea - un remediu sau altul.

SPERANTA, CREDINTA, VOINTA de a trai / de a fi sanatos inseamna deja 50% - izbanda.

Doamne ajuta !
4 lala2004
4 lala2004 [21c]
22-06-2010, 19:50

Membru din 09-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 21

Draga Bleuciel,

E mare pacat sa descurajezi pe cineva...dar e mai mare pacat sa vinzi iluzii desarte...am o nedumerire, de unde stii tu ca eu nu am suficienta credinta? Eu o cunosc personal pe Ana Lupescu si stiu multe lucruri pe care tu nu ai de unde sa le stii.Nu am de gind sa intru in polemica cu tine.PUNCT.
5 lala2004
5 lala2004 [21c]
23-06-2010, 17:08

Membru din 09-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 21

Filip Marius, ti-am citit aproape toate postarile si te rog, daca nu ai altceva mai bun de facut, intra in discutie cu oricine, dar nu cu mine...ma deranjeaza felul tau de abordare.
6 filipppmariusss
23-06-2010, 21:47

Membru din 23-06-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Chiar daca ti-ai pune o poza la avatar nu mi-ar trage atentia.
7 anca cornea
7 anca cornea [7c]
23-06-2010, 22:28

Membru din 08-01-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 7

Pentru bleuciel: detoxifiere si hrana "vie" sub forma de sucuri. Detoxifierea sa fie facuta cu produse bazice, caci acizii produc bolile. Pur si simplu nu mai functioneaza la capacitate organismul, daca este mediu mai acid.
Ar trebui macar jumatate din mesele zilnice sa fie inlocuite de sucuri la storcator, pe primul loc ca bazic si antioxidant si deci antitumoral este sucul de varza. 500 ml dimineata.
Mai sunt si alte produse naturiste alcaline si antioxidante, de ex. CoralMine, ff eficace.
Poti folosi si plante, dar sa pregatesti un mediu bazic in organism, si poti utiliza aloe ce ajuta la penetrarea substantelor din remedii, branca ursului sau pasiflora care relaxeaza vasele, tot pt. a facilita patrunderea sangelui cu remedii.
8 the eye :)
8 the eye :) [6c]
24-06-2010, 01:49

Membru din 03-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 6

Multumesc mult, Anca Cornea. Numai bine va doresc !

lala2004,

pozitia pe care o aveti si tonul de discutie pe care-l intuiesc, ma determina sa cred ca aveti alte scopuri decat ce- si propune subiectul. Daca puteti fi de folos in vreun fel acestei situatii dramatice, faceti-o, daca nu, PUNCT !!!
9 lala2004
9 lala2004 [21c]
24-06-2010, 16:54

Membru din 09-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 21

Draga Emanuele, eu am intervenit pt. o problema de sanatate si nu vad cu te-am deranjat...eu nu intru in polemica cu tine asa cum ai intrat tu cu Nick si alte persoane pe topicul Buna dimineata va invit la cafea.
Eu cred ca de cele mai multe ori am fost de folos celor carora le-am scris si chiar nu ma intereseaza parerea ta si a lui Filip Marius.Eu nu intru aici ca nu am ce face...chiar sint foarte ocupata...intru doar sa ajut pe acei care au nevoie si o fac din toata inima , nu ca sa filozofez....Nu stiu cine esti tu si nici nu doresc sa te cunosc...am multi prieteni de calitate si nu am nevoie de noi prieteni.
10 the eye :)
10 the eye :) [6c]
27-06-2010, 21:17

Membru din 03-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 6

lala 2004,

nu stiu ce doresti lala2004, si nici cine te-a invitat pe acest topic. Despre ce filozofie vorbesti? Fiecare cu domeniul sau, cu posibilitatile sale. S-ar putea sa ai multi prieteni de calitate - sa fiti sanatosi; nu am intrat pe forum sa-mi caut prieteni, ... am intrat ca aveam probleme de sanatate. Poti sa stii, insa ca ceea ce am scris, (si nu mi-a fost simplu - am renuntat la multe ore de odihna care-mi era f. necesara) este 100% - adevar, si are inraurire directa cu viata si sanatatea omului.
Dumnezeu sa te ajute sa-I cunosti marea Lui bunatate - pe care o revarsa zilnic si peste d-ta ca sa-I poti multumi intr-o zi cum e normal ...si sa nu spui niciodata: "am atatia prieteni de calitate" si nu am nevoie de unul in plus...Sa nu ramai fara niciunul pana la urma ...gandind astfel.... Imi pare rau ...
11 lala2004
11 lala2004 [21c]
28-06-2010, 00:04

Membru din 09-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 21

Cred ca tu ai gresit topic-ul...pe tine cine te-a invitat pe acest topic?? nu intri si pe flierafranceza.ro? Pe Dumnezeu il simt aproape in fiecare zi...eu nu fanatica ca altii, Il am in suflet si incerc sa fac numai bine...in comparatie cu altii.Bine ti-a zis Jaquelinne pe Buna dimineata va invit la cafea.Daca imi amintesc bine tu m-ai atacat cind am scris despre acea pers. din Borca..Nu te teme pt. mine ca-mi voi pierde prietenii, teme-te pt. tine !!Te voi ignora de acum inainte.
12 the eye :)
12 the eye :) [6c]
28-06-2010, 01:09

Membru din 03-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 6

Eu nu am atacat pe nimeni. Nici nu stiu despre ce vorbesti. Si nici pe Buna diminearta nu m-am certat cu nimeni. Am fost jignita dar nu am raspuns cu aceeasi moneda, imi pare rau. Poate ma confunzi cu alta persoana. Poti sa faci ce doresti - sa ignori /sau nu pe cineva, ... e treaba ta.

( fanatic e acela care se tine cu amandoua mainile de o doctrina personala/ care nu da roade in viata de zi cu zi - ori nu e cazul meu ! stimata lala . Ceea ce ma ostenesc sa scriu sunt lucruri verificabile in practica crestinilor - numai ca ele deranjeaza pe cei mai multi...)
13 Mr. Nick
13 Mr. Nick [70c]
01-07-2010, 22:52

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

Stimată d-nă Emanuelle, vă mulţumesc în numele tuturor pentru informaţiile despre d-na Ana Lupescu. Cu siguranţă vor ajuta oamenii aflaţi în căutarea unei persoane dispuse să-i ajute cu ceva anume; poate chiar doar cu alimentarea speranţei că se vor vindeca. Eu, personal, nu o cunosc pe această doamnă, însă, din fericire, am multă încredere în dvs. şi simt că finalitatea gândită şi dorită de către spiritual dvs. creştin, are în spatele lui o dorinţă nobilă - aceea de a ajuta!
În ceea ce o priveşte pe prietena dvs. - cea bolnavă de Sarcoidoză pulmonară - vă promit că mă voi documenta serios pentru a încerca să-i ofer o alternativă naturală, ca şi tratament fiabil şi viabil. Cunosc tratamentul convenţional pentru această condiţie medicală, dar ştiu foarte clar că el nu oferă nicio rezolvare, ci "oferă" doar "gândul" că evoluţia galopantă a afecţiunii poate fi parţial încetinită, chiar regresată...dar nici măcar atât, nici măcar un astfel de "gând". Deja m-am documentat puţin cu privire la ce v-am promis şi am aflat că iodul, în cantităţi specifice, are calitatea de a inactiva mecanismul auto-imun care stă la baza activării sarcoidozei pulmonare. Mai am puţin de cercetat şi, cu ajutorul lui Dumnezeu, cu siguranţă voi reuşi să vă fac o surpriză plăcută. Refuz să cred că natura creată de Dumnezeu nu poate să-şi spună cuvântul şi în astfel de patologii, metaforicamente vorbind. Refuz să cred că natura nu poate să trateze această afecţiune, ca mai apoi Dumnezeu să o vindece. Refuz să cred!
Dvs. continuaţi să-i fiţi aproape prietenei dvs., ca şi până acum, şi faceţi tot posibilul să aibă o stare mentalo-psihică pozitivă sau cât mai pozitivă (este foarte important ca prietena dvs. să creadă că se va vindeca şi, mult mai important, să vrea să se vindece).


Toate cele bune şi Dumnezeu, Cel pe care dvs. Îl aveţi în profunzimea fiinţei dvs., să vă binecuvânteze cu iubire sfântă.
Cu respect, simpatie şi preţuire,
Nick
14 the eye :)
14 the eye :) [6c]
03-07-2010, 12:49

Membru din 03-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 6

Iti multumesc mult Nick. Abia acum am intrat pe forum. Multumesc mult pentru preocuparea deosebita. Fa asta, daca iti sta la indemana - dar tine cont si de posibilitatile tale de sanatate si dispozitie fizica.

Ce ai pretios sa folosesti acolo unde se merita...am ajuns demult la o concluzie: da, oamenii merita, si ajung sa spun ca si alta data..."Iisus, multumesc ca te-ai jertfit. Era nevoie de asta, Doamne! " ...dar, unora ne lipseste intelepciunea/vigilenta ...ceva, si e destul ca acel ceva sa fie chiar infinitezimal si in timp ...devenim miopi. Miopie spirituala. Si nu trebuie mai mult - Adevarurile se pierd in ceata ...se pierd bajbaind/ratacind /cautand Ceva - care greu mai poate fi gasit...

Cei mai multi ne pierdem din inconstienta. E scurta povestea lui Iona - dar e atat de relevanta. Numai ca ma intreb, mai este Dumnezeu dispus sa astepte ? Si cat? Au trecut milenii de har...Insa oamenii nu s-au folosit de aceasta ENORMA sansa...

Trebuie sa inchei din pacate...

Lili? Ma tem ca ea nu mai poate sa vrea...Voi reveni,

Dumnezeu sa va binecuvinteze, Mr.Nick, cu harul Sau nemasurat si cu viata vesnica !
15 the eye :)
15 the eye :) [6c]
05-07-2010, 20:00

Membru din 03-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 6

Buna seara,

mai scriu cateva amanunte pe care nu am avut timp sa le scriu data trecuta, in legatura cu Lili - fata bolnava de sarcoidoza.
Dar, mai intai as vrea sa stiu daca sunteti dvs. bine - Mr. Nick. Multa putere si sanatate sa aveti dvs. mai intai ca sa puteti ajuta si pe altii.

Lili a dorit unele informatii despre boala ei de pe internet - atunci cand era in spital. I le-am dat impreuna cu informatii ale unor medici la care ar putea sa apeleze pt o incercare de tratament ( un medic homeopat f bun din Buc. recomandat de Scarface, D-na Ana Iliescu -recomandata de tine si Ana Lupescu -terapie pe baza de plante)

Ea mi-a multumit pt aceste informatii telefonic, ( este acasa - la spital nu a tinut-o decat f putin)iar eu m-am oferit sa vin personal cu ea la unul dintre acesti medici. Mi-a spus ca va apela la sora ei de la Iasi, ca ar avea ea o varianta de tratament ...desi ma indoiesc...Poate vrea sa ma menajeze, nu stiu. Insa am putut sa constat ca este tinuta pe loc fara medicatie pt sarcoidoza - boala principala - ci doar cu calmante de un an de zile, timp in care s-a agravat. Din ce am discutat cu medicul unde a fost internata - am inteles ca ar avea nevoie de un tratament agresiv - pe care sa-l faca la Bucuresti sub observatia unor medici f. competenti. I-am spus si asta - insa ea a inceput sa-mi spuna ca a dat bani pe ap. de oxigen, pe nu stiu ce altceva...sa inteleg ca si lipsa banilor o tin pe loc...

Suntem cu totii in mana Lui. O voi mai suna, voi mai vorbi cu ea .

Mr Nick, aveti un suflet mare, mare - ce-ar fi sa vorbim si despre lucruri mai vesele? Multumesc f. mult pt. tot.

Dumnezeu sa va binecuvinteze cu tot ce aveti nevoie !

Cu iubire si multa pretuire .
16 annaderol
16 annaderol [2c]
08-10-2010, 08:57

Membru din 08-10-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Buna ziua,
Din intamplare am ajuns pe acest topic. Eu am avut sarcoidoza pulmonara si am deschis pe acest forum un topic despre aceasta boala caci eram disperata ca nu aveam cu cine vorbi. Din pacate foarte multi sunt afectati de aceasta boala .Eu desi stau in Bucuresti pana la urma am urmat schemade tratament a doamnei dr Veres din Iasi si cred ca am facut foarte bine.
Mr.Nick e foarte interesant ceea ce ai scris. De obicei sarcoidoza e strans legata cu problemele tiroidei mai ales hipotiroidia ( asa s-a intamplat si la mine ,dupa tratamentul cu prednison am facut hipotiroidie ) iar in hipotiroidie trebuie urmarit iodul. Desi stiu asta nu mi-am facut inca analiza de iod ( era scumpa !).
As vrea sa stiu unde ai gasit despre acest lucru ca sa citesc si eu si daca mai ai noutati. Te rog mult scrie-mi pe adresa de gmail . Este exact ca si numele meu " annaderol".Multumesc frumos
Multa sanatate bebelusului si tuturor !
17 gabipuiu
17 gabipuiu [1c]
27-11-2010, 11:12

Membru din 27-11-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna,annaderol,i-ti urmaresc de mult timp postarile referitoare la problema ta cu sarcoidoza.Si eu am aceeasi problema dar la parotida.Dupa ce timp de doi ani am avut dureri de ureche stinga incontinuu.durere cu senzatie de a frige,cu transpiratie noaptea,cu tuse seaca numai noaptea dar cu analize de singe bune,cu nenumarate vizite la ORL-isti si maxilo-faciali din Galati, Iasi,Bucuresti si Viena unde toti spuneau ca urechea nu are nimic si i-mi dadeau antiinflamatoare.Durerea de ureche a aparut prin 1998 iar umflatura din dreptul urechii a aparut in decembrie 2007.Dupa ecografe si CT efectuat la Sf.Spiridon Iasi laProf. DR.Dragos si care mi-a pus diagnostic fals de tumora la glanda parotida,am mers si la AKH VIENA la ORL si nici acolo nu au stiut ce sa-mi spuna despre umflatura mea,cu toate ca mi-au facut si o punctie ,urmind sa-mi faca biopsie dar nu am mai vrut vazindu-i nedumeriti.M-i sa propus si operatie care ar fi costat 10.000 euro dar iar am ezitat din cauza ezitarii profesorului ORL-ist si a celui echografist in a-mi da un diagnostic preferind sa merg la Cluj ,la dl.prof.dr.Ciuce care m-a operat extirpind glanda parotida in intregime stinga.In schimb doctorita Petrescu de la Anatomo-Patologic Spitalul de Urgenta Cuj ,un medic foarte slab pregatit si indolent care nu a efectuat analiza glandei parotide extirpate,nepunind la insamintat pentru cultura de TBC,nu mi-a dat un diagnostic clar pe buletinul anatomo-patologic si nimeni nu stia ce tratament sa-mi dea,acuzind dupa descrierea din buletin,faptul ca ori am TBC ori sarcoidoza,tratamentele fiind antagonice.Toti medicii,inclusiv Viena au spus ca ar fi trebuit sa am diagnostic clar in urma examinarii histo-patologice, dar medicul anatomo-patologic Petrescu nu si-a facut treaba ,punindu-ma pe mine sa alerg ca timpitul de la un medic la altul,in diferite orase si tari,stind sub stare de stres si fara tratament si cheltuind zeci de milioane de lei.Dupa un an de zile de la operatie ,am ajuns si la dr.Veres la Pneumo Iasi ,care mi-a prescris un tratament usor cu Prednison,dar care m-i sa parut slabuta ca si medic.Dupa circa 6 luni de la operatie au aparut dureri si la urechea stinga,aceleasi dureri continue.Am facut un RMN si un CT dar totul este bine si durerea continua.Am facut un control si la dr.Ghindaru,orl-ist la Spitalul CFR Iasi,dar este foarte slab,evitati-l.Nu inteleg de ce nu va tratati la Nasta Bucuresti,daca sinteti localnica?
18 annaderol
18 annaderol [2c]
30-11-2010, 20:00

Membru din 08-10-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Buna ,

Nu am sa mai revin cu toata povestea de ce nu m-am tratat in Bucuresti,,pentru ca si eu am mers de la un spital la altul si peste tot erau in dubii.Am fost si la Nasta . Tratamentul in boli autoimune consta in prednison dar schema de administrare a prednisonului e foarte importanta ! Dr.Veres a stiut asta cel mai bine si atunci cand mi-a vazut radiografia a stiut ce am fara sa mai vada CT. Nu stiu daca as fi fost de la inceput la ea daca as fi scapat de operatie dar aici in Bucuresti la vremea aia toti medicii au bajbait.
Nu inteleg de ce tu ai ajuns la Veres caci boala ta nu este specialitatea ei ,tu ai nevoie de un ORL-ist si de un endocrinolog caci medicii nu degeaba sunt impartiti pe specialitati. Ai spus ca ti-a dat prednison,te-ai simtit mai bine dupa tratament ?Cat timp ai luat ?Pana la urma ai un diagnostic ? Daca da ce medic ti l-a pus ?
Ai fost la Parhon -Bucuresti ? Am auzit pe toata lumea ca merge acolo dar sincera sa fiu eu nu am ajuns si nu stiu pe cine sa-ti recomand dar problema ta trebuie rezolvata .

Sanatate multa !
19 Mr. Nick
19 Mr. Nick [70c]
10-08-2011, 02:34

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

Sărut mâna!
Stimată dnă ZEOLITH (Emanuelle, Bleuciel etc., v-aţi schimbat nickname-ul de atâtea ori, încât voi ajunge să nu vă mai identific), îmi cer iertare, am uitat de acest topic; astăzi l-am acceat în mod total întâmplător.
Am reuşit să mă documentez cu privire la sarcoidoza pulmonară, dar, datorită faptului că această condiţie medicală este denumită şi boala "tăcută", am găsit mult prea puţine informaţii, nu foarte valoroase, ce-i drept.
S-ar părea că deficitul de vitamina B12 predispune organismul la a dezvolta reacţii autoimune, astfel că vitamina B12 - forma bio-activă - metilcobalamina, nu ciancobalamina - administrată în doză de 1000 mcg (1 mg) / zi, cu acordul medicului, timp de 6 cure a câte o săptămână fiecare, cu o săptămână de pauză între ele, inhibă mecanismul autoimun al sarcoidozei pulmonare, într-o măsură asemănătoare cu inhibiţia produsă de iod, dar sub alt mod.
De aici se poate achiziţiona metilcobalamina:
http://www.tratamente.ca/vitamina-forte-bioactiva-methylcobalamin-1000-mcg90-p-147.html
Cum se mai simte prietena dv.? Sper că bine.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
___

" Mr.Nick e foarte interesant ceea ce ai scris. De obicei sarcoidoza e strans legata cu problemele tiroidei mai ales hipotiroidia ( asa s-a intamplat si la mine, dupa tratamentul cu prednison am facut hipotiroidie ) iar in hipotiroidie trebuie urmarit iodul. Desi stiu asta nu mi-am facut inca analiza de iod ( era scumpa !).
As vrea sa stiu unde ai gasit despre acest lucru ca sa citesc si eu si daca mai ai noutati. Te rog mult scrie-mi pe adresa de gmail. Este exact ca si numele meu " annaderol".Multumesc frumos
Multa sanatate bebelusului si tuturor ! "

- Stimată dnă Annaderol, informaţia legată de inhibiţia mecanismului autoimun al sarcoidozei, realizată de către iod, am citit-o într-un studiu publicat pe la începutul anului 2010 de către PubMed.gov (US National Library of Medicine National Institutes of Health), dar nu mai ştiu exact unde l-am găsit, ca să vă indic adresa exactă. Noutăţi am scris în rândurile de mai sus!
Cum vă mai simţiţi? Spuneţi-mi că v-aţi vindecat.
Mulţumesc mult pentru urare.
Dumnezeu să vă binecuvânteze cu tot ce aveţi nevoie.


___

În speranţa că v-am putut fi de folos, cu iubire creştină, respect şi preţuire, dorindu-vă toate cele bune şi o zi splendidă, într-o săptămână relaxantă, într-o lună echilibrată, într-un an cumpătat şi într-o viaţă desăvârşită în adevăr, iubire, credinţă şi lumină,
Mister Nick ♥


| NIHIL SINE DEO - Nimic fără DUMNEZEU! |
" Boala este o enigmă care trebuie dezlegată, nu doar din perspectiva strict biologică, ci şi din cea sufletească şi spirituală " - Dr. Pavel Chirilă.
" Medicul tratează dar numai Dumnezeu vindecă " - Hippocrate, părintele medicinei
20 RaulDuke
20 RaulDuke [7763c]
10-08-2011, 21:15

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

totusi discutia despre sarcoidoza, indiferent la ce mod s-ar purta, nu isi are locul aici. nu este vorba de cancer... aici este un thread despre cancer.
Răspunde la topic
44 comentarii 12 3 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp