Ana Lupescu si remediile ei miraculoase!

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
44 comentarii 1 23 INAINTE ›
21 skorpio001
21 skorpio001 [6c]
10-02-2012, 21:43

Membru din 10-02-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Buna tuturor..
Am avut si eu ocazia sa o cunosc pe aceasta vindecatoare, Ana din Sabasa acum vreo doua saptamani si am sa va spun si eu aventura mea la ea.
Inainte, ca orice om normal care pleaca spre necunoscut ( impreuna cu un var de al meu care avea o problema dermatologica si care auzise de ea primul), am facut niste investigatii pe net despre aceasta doamna.Cum am cautat si eu si el si nu am gasit nimic de rau scris in niciun post pe net, am hotarat sa plecam spre ea.Eu mai mult de curiozitate, el avand probleme grave dermatologice pe piele( prurigo acut) si negasind pe nimeni care sa il ajute in aceasta problema de luni de zile iar banii, cheltuiti cu duiumul.Dupa un drum de vreo 6 ore, am ajuns la batrana in care sincer sa fiu incepusem sa am o incredere aproape oarba si datorita entuziasmului partenerului meu de drum...
Am ajuns:poarta era deschisa si cum era cainele legat am intrat si am inceput sa strigam la tanti Ana..Cum nimeni si nimic parea sa nu ne auda, am sunat pe fix la dumneaei.A strigat la noi o voce de femeie:cine e acolo?Am raspuns politicos cine suntem si dc suntem acolo si ca in prealabil vbisem la telefon.Si-a amintit si ne-a bagat repede intr-o casuta mica si veche, intr-o camaruta unde unde un perete era plin de icoane.In acest timp ne-a spus ca tocmai anuntase 100 oameni care aveau de gand sa vina la dumneaiei sa nu mai vina ca e zapada si frig si in caz de ceva nu are unde sa ii cazeze si a inceput sa ne explice ca vin la ea si din afara tarii.Mi s-a parut un pic ciudat sa ne spuna asa ceva, mai ales ca se arata o femeie credincioasa ; dar se pare ca smerenia nu era calitatea ei principala avand in vedere laudele...
Ne-a intrebat ce avem si varul meu a inceput sa ii zica in detaliu aratandu-i pielea cu probleme.Ea a tras un ochi si a zis ca stie ce are si ce sa ii dea si o sa ii treaca fara probleme cu acea crema:mai mult:o sa ii ramana...
Ii pune intr-un borcan 3 linguri de alifie de a ei de frupt cum ii zice ea(untura de cine stie ce si cate animale cu un miros ingrozitor, dar totusi suportabil)si il asigura ca daca se da cu aia ii trece fara probleme..El a mai cumparat pentru o matusa si o prietena si ceaiul magic din 100 plante...
Ajungand la mine, eu am zis ca am insomnii, cateodata stari de oboseala.Imi taie pe loc o bucata de piele de vitel pe care pune ca si cum ar framanta un fel de crema mai tare cu ceara, propolis si doar ea stie ce era acolo, cu o bucata de carpa si imi zice sa o pun pe frunte.O pun si ma intreaba ce simt.Avand in vedere ca acolo era frig, zic ca e rece.Imi zice ca in acest caz de simt asa, am fost lovit la cap cand eram mic 1-2 ani si nu tin eu minte.M aintreb si acum daca ziceam ca simt ceva cald ce spunea.Mi-a dat bucata aia de vitel sa o iau acasa si sa o tin pe frunte gen Rambo o perioada si o sa vad ca e ok...Am luat si eu niste crema de aia cu unturi si ceai si am parasit locatia fericiti si cu incredere incredibila...Vbea cu atata siguranta incat era imposibil sa nu credem ca ce spune dansa nu se va intampla...
Dupa aproape doua saptamani, varului meu nu numai ca nu i-au trecut acele leziuni pe piele, dar il mananca si mai tare, s-au inmultit si il dor...O suna pe doamna si ii spune acest aspect.Ea ii spune ca nu se poate, toti s-au vindecat pana acum, sa mai bea si ceai de ala cumparat pt. altii de fapt si sa mai faca si baie cu ceai de nuc sau ceva de genu...si i-a inkis telefonul.
Eu dupa doua saptamani ma simt la fel si acea bucata de vitel pe langa faptul ca nu ma ajuta la nimic, ma incomodeaza la somn si mai are si un miros aiurea..Nici acum nu imi vine sa cred cat de mare teapa ne-am luat la acea asa zisa vindecatoare si cum ne-a prostit o femeie de varsta a IV- a si cine stie pe cati pana la noi..Sper ca prin acest post sa ajut pe unii care au fost sau sunt la un moment dat disperati ca noi, sa se gandeasca de doua ori inainte de a vizita aceasta batrana absolut mincinoasa.
Multumesc...si..pls HELP US Someone!

PS:si acum mai stau cu pielea de vitel cu alifie de aia pe cap in speranta ca doar mi se pare mie ca am luat teapa.. :(
22 RaulDuke
22 RaulDuke [7763c]
11-02-2012, 12:12

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

interesanta poveste. totusi in locul vostru m-as lupta mai tare sa o fac publica.
23 skorpio001
23 skorpio001 [6c]
11-02-2012, 17:29

Membru din 10-02-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Asta intentionam Raul...speram ca oamenii care au fost sau sunt in situatia noastra si cauta informatii despre aceasta Ana din Sabasa, sa aiba adevarul in fata pentru a putea pune in balanta si a se gandi bine inainte sa o ia pe drumul spre aceasta "tamaduitoare".
24 veronica vlahopol
27-04-2012, 22:52

Membru din 27-04-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Buna seara,
Referitor la SARCOIDOZA, pot sa va dau cateva "sfaturi".Deoarece, chiar baiatul meu are aceasta boala de 6 ani(sarcoidoza-gradul 2), si noi ne-am informat, am cautat tot are legatura cu aceasta boala.Singurul tratament este cortizonul(Medrol) si o alimentatie bazata pe cereale, legume si fructe, iaurt si branza doar de capra (este mai usor de digerat), fara sare.Si deasemeni exercitiu fizic.Acum se simte destul de bine.Face in mod permanent analizele...Continua cu un regim vegetarian, fara dulciuri..face sport..Sper sa va fie de folos ceea ce am scris..
25 RaulDuke
25 RaulDuke [7763c]
28-04-2012, 12:21

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

este, dar din pacate aici este o sectiune destinata cancerului, iar sarcoidoza nu face parte, din fericire, din aceasta categorie. locul, deci, nu este chiar cel mai potrivit.
26 veronica vlahopol
28-04-2012, 13:17

Membru din 27-04-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Inceputul discutiei a fost despre un caz de sarcoidoza, nu despre cancer...S-a deviat atunci cand s-a adus in discutie acea persoana care poate vindeca cancerul...Am crezut ca persoana care a inceput discutia cauta remedii sau ajutor pt prietena respectiva.
27 RaulDuke
27 RaulDuke [7763c]
28-04-2012, 17:08

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

inceputul discutiei a fost despre ana lupescu si remediile ei "miraculoase", inclusiv in cancer. subiectul sectiunii ramane cancerul.
28 sssggg1952
28 sssggg1952 [1c]
14-08-2012, 13:00

Membru din 14-08-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 1

buna tuturor
nu va lasati influentate(ti) de comentariul negativ anterior al lui scorpio001
faceti o excursie si o vizita mamei Ana de la Sabasa com Borca jud Neamt.
Cheltuielile cu aceasta mica excursie merita. Sunt asa de minunate acele peisaje din acea zona incat sigur nu veti mai avea asa curand insomnii fara cataplasma la cap. Ceaiul de 100 de plante merita pentru ca organismul isi ia ceva din ceea ce are nevoie. Mie mi-a ajutat f.f. mult acest ceai pe care il folosesc in continuare. Cataplasmele aplicate la sin mi-au ajutat nespus de mult si bine. Nu am facut nici biopsie nici test PAPA Nicolau. Este suficienta consultatia manuala si examinarea microsopica cu LAMA. Ecografia ajuta medicul daca stie sa citeasca. Deci eu nu mai simt nodulii la sin incat sa fiu nevoita sa merg la analize si operatie SIN si altele...
29 levarda
29 levarda [6c]
14-08-2012, 15:39

Membru din 14-08-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Scorpiosule !
Mai degraba taceai ! Apari un fraier.
Trebuia sa te duci la un medic. Si acolo primeai tot nimicuri, dar nu mai gaseai subiect sa ne explici daca baba e chioara sau nu.
Ce iti da la farmacie e tot ca pielea de vitel. Numai ca mult mai scump !
Dupa cite inteleg, nu este obligatoriu sa te duci sa vezi baba. A FOST DECIZIA TA si birfa pusa aici te descalifica de la toate .
Daca taceai, filosof ramineai !
30 skorpio001
30 skorpio001 [6c]
14-08-2012, 20:23

Membru din 10-02-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Nush cum poti arunca asa cuvinte in mine levarda fara sa vii cu chestii palpabile gen:am fost, am luat, m-am vindecat.Nu e de scoala lipsa la tine cat de lipsa de bun simt.
Cum am vazut ca toata lumea vbeste de bine aceasta femeie, pe toate site-urile, pe toate forumurile, in toate reportajele, normal ca am incercat si m-am dus cu o incredere orbeasca...dar acum dupa ce am fost personal, mi-am dat seama dc vbeste toata lumea de bine, chiar daca multi dintre ei au fost degeaba..Femeia are camera aia plina de icoane, iar cei cu frica de D-zeu ( cum sunt si eu de altfel ) nu prea vbesc deoarece au impresia ca ii va blestema femeia sau mai stiu eu ce...Inainte de a ma jigni, pune tu pielea aia de vitel pe cap si unge-te cu alifia aia ce miroase a bursuc mort de 3 saptamani si sa vad daca mai poti inchide un ochi de cat de cosmar te vei simti si fara rezultat.
Nu neg ca o fi facut bine oameni..ca la oamenii aia o fi lucrat mai mult autosugestia, ca plantele, ca mai stiu eu ce nush.Cert e ca la noi nu a mers...ele or fi bune, dar poate nu ne-am autosugestionat noi cat ar fi trebuit.Numai D-zeu stie.
Bft si insanatosire grabnica si tie..cred ca ai nevoie..
31 RaulDuke
31 RaulDuke [7763c]
14-08-2012, 21:11

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

iata, eu nu am frica de dumnezeu si ca atare oricat de plina i-ar fi camera unei "vracite" din aceasta de icoane, nu ma tem sa zic ca, avand in vedere relatarile voastre, nu este altceva decat o escroaca si o pungasa care profita de credulitatea unor oameni aflati in slabiciune. desigur ca fiecare om are dreptul sa incerce orice, la fel cum fiecare om poate propune orice, dar nu are dreptul sa minta despre ce ofera sau sa ceara bani sau alte foloase pentru lucruri care nu sunt alteva decat povesti, mituri, inventii personale si porcarii folclorice.

ca atare, da, ma tem ca ati fost putin spus pacaliti si s-a profitat de voi in cea mai josnica maniera, de catre o persoana care fara indoiala nu are nicio pregatire, nicio cadere si nici macar inteligenta, ci doar o oarecare viclenie si o calitate morala foarte scazuta.

nu puteti sa faceti altceva decat sa luati aminte si sa spuneti mai departe patania voastra, asa cum face scorpio, spre a da o sansa altora de a se proteja de asemenea falsuri si capcane. cine sustine o asemenea persoana cu siguranta ca nu poate fi decat fie slab de inger (a se citi "dus cu pluta") sau un acolit al respectivei escroace. imi pare rau, stiu ca adevarul doare, dar vorba aceea "prost sa fii, dar sa-ti revii".

multa bafta si mai multa minte in continuare pentru toata lumea !

P.S.: atentie ca de multe ori aceste lucruri nu sunt doar ineficiente sau costisitoare, ci chiar profund riscante si daunatoare pentru sanatate!

felicitari scorpio pentru incercarea de demascare!
32 levarda
32 levarda [6c]
15-08-2012, 01:21

Membru din 14-08-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

scorpiosule !
Ia galusca si inghite-o !
Dusul la baba e treaba ta, nu a ei !
Ea vinde ceva , chiar si iluzii. Asta nu te face pe tine sa cumperi. Artistii vind iluzii, politicienii mint de inghetza Bistrita, la medici sa nu ajungi , ca iesi de obicei mai rau ( inseala si te fura ! ), nevestele ne inseala cu lautarii sau cu boschetarii, Statul ne taxeaza, militienii ne dau amenzi. Capcane sint peste tot.
Tu sa nu cazi in ele . Si daca ai cazut, inghite galusca si nu da vina pe baba !
Ca puteai merge la spital la Chiatra si poate nu gaseau ce ai, poate iti puneau un dignostic gresit, sau daca era bun, nu au cu ce te tamadui. Si daca au, trebuie sa vinzi doi vitei.
Cit priveste costisitoare si daunatoare. mai ramine de vazut.Nu cred ca intrece medicina niciodata .
Ia galusca si inghite-o !
33 RaulDuke
33 RaulDuke [7763c]
15-08-2012, 13:04

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

levarda, tu te-ai nascut victima sau ai devenit pe parcurs ? nu vezi decat capcane si inselaciuni, dar doar asa, la modul general, dand din gura ca o moara stricata, tipic pentru orice roman care n-are ocupatie si isi petrece timpul cu "Ghidul micului protestatar" in brate.

ana lupescu nu vinde numai iluzii ci si minciuni. orice demascare a unei persoane ca asta nu este altceva decat un lucru bun. ca nu se obisnuiesc romanii cu medicina moderna si cu faptul ca trebuie sa plateasca pentru a avea asigurare, asta e partea a doua si e alta discutie. nu exista servicii medicale neplatite la fel cum nu exista cladiri construite din aer ! in schimb exista mai multe legi care condamna practici de genul celor anei lupescu, pentru care ea ar putea sa fie trimisa la inchisoare foarte repede si fara tagada, pentru motive ca inselaciune si multe altele. la asta se reduce totul: unde e lege nu e tocmeala, iar ce face ea e ilegal.
34 skorpio001
34 skorpio001 [6c]
15-08-2012, 13:26

Membru din 10-02-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Bine zis Raul..
Nu stiu ce vrea sa demonstreze acest individ:o fi ruda, o fi protestatar din spatele PC-ului a orice, o fi un inadaptat al oricarei societati fie ea romaneasca sau mai civilizata...cert este ca se minte singur continuu si am sa refuz sa mai am vreun clinci de orice natura cu astfel de oameni care nu fac nimic de fapt, ci doar comenteaza ici si colo de orice, oricand, oriunde.
Cine a avut de inteles a inteles ce am vrut sa spun cu acel comment al meu..Exista si astfel de cazuri mai putin fericite cum este al meu si trebuie sa se stie si despre ele.Dc sa ne mintim continuu daca faptele stau altfel.Dar asta e problema tarii si a oamenilor ca tine levarda:se mint continuu ca au dreptate si ca ce spun ei este adevarul suprem, dar de fapt nu fac absolut nimic sa demonstreze realitatea cuvintelor spuse de ei.De stat pe scaun si scris trei fraze anti orice e foarte simplu.Eu pot spune ca am trait ce vbesc pe cand argumentele tale sunt atat de puerile incat denota mintea unui copil de 12 ani care nu stie decat sa jigneasca de colo colo aratandu-si el ce tare e si ce minte "sclipitoare are".
Vezi-ti de viata ta ingrata si nu mai urmari subiecte care necesita pentru intelegere, o minte peste medie si nu una mediocra.
Va urez o zi placuta tuturor!
35 levarda
35 levarda [6c]
15-08-2012, 15:47

Membru din 14-08-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

s-a intilnit tusea cu junghiul !
A te duce la babe pt ce ai tu, este o descalificare in judecata . Indiferent ce ai !
Chiar daca te duci, daca nu vezi partea stiintifica , renunti !
Nu mai poti intoarce caruta.
Chiar ma gindeam care sint problema tarii. Nu ma gindusem insa ca cei care se duc la babe sint partea buna si trebuie inmultita.
Deci cei care nu se duc la babe sint raul tarii noastre. Cum as putea sa ma indrept ?
Duke sare repede ca e ilegal ceva. Nu e ! ca e periculos ? Nici atit. Sorpiosu putea tine pielea de vitel pe frunte pina la 100 ani. Dar oare a pus ? Nu cred! Povestea lui e inventata.
Ca ea nu vinde medicamente . Plantele si pieile de vitel nu sint patentate , asa ca le poate vinde. Daca plateste taxe, poate vinde !
Am inteles ca traieste modest ( din ce scrieti voi ), deci nu este evidenta o schema de inselaciune.
Ca nu folosesc la nimic. Deh ! Multe nu folosesc la nimic .
36 skorpio001
36 skorpio001 [6c]
15-08-2012, 15:51

Membru din 10-02-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Doamne fereste...Omule, ai nevoie de un psiholog, sincer.Nu esti in apele tale si este evident.Sfatul meu este sa iei cateva sedinte pentru ca nu esti in lumea reala si asta e destul de evident.
37 levarda
37 levarda [6c]
15-08-2012, 20:11

Membru din 14-08-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Duke zice ca ai demascat baba. Chiar purta masca ?
Cu masca ce ai facut ?
38 RaulDuke
38 RaulDuke [7763c]
15-08-2012, 23:37

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

imi pare rau ca nu sunt jurist si nu pot sa sar si cu legea sa dau o referinta imediata. desigur insa ca daca pierd cateva ore pe internet, voi putea sa fac si asta, dar mi-e lene. nu cred ca exista dubii ca ce face o persoana din aceasta intra evident sub auspiciile legilor ca INSELACIUNE, ca sa nu mai vorbim de vrajitorie. e intr-adevar regretabil ca exista oameni care apeleaza la aceste persoane si este total vina lor, dar nu cred ca actele acestor "vraci" mincinosii, care iau bani (si care sper ca ai glumit zicand ca platesc taxe) pot fi trecute cu vederea sau catalogate ca "normale". dimpotriva ! cat despre speculatii cum ca scorpio, unul, altul, spune povesti si inventeaza... astea sunt doar speculatii si pot fi facute oricate. la fel cum fac marturii si cei care spun ca au fost ajutati de aceasta escroaca. la fel cum spune si ea ca ar fi vindecat fie si O SINGURA PERSOANA de o chestie atat de banala ca... negi sau muci.

ilegal: sigur ! ca atare de ce sa se continue ?
39 skorpio001
39 skorpio001 [6c]
15-08-2012, 23:49

Membru din 10-02-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Raul nu-ti mai pune mintea cu ineptiile astuia ca nu are rost..Sa spuna ca nu am fost sau ca vbesc de pe coclauri cand am avut o experienta de cosmar si ma chinui sa avertizez lumea ca nu e chiar cum se spune pe net, clar omul e ruda cred sau un copil aiurit.
Sincer sa fiu am incercat sa trag semnale de alarma in primul rand incepand cu ziarul Formula As care i-a facut reclama cea mai mare...Pe langa faptul ca nu mi-au raspuns la mail, mi-au sters si postul de la ei...si nu este singurul ziar din pacate..
Acesta este singurul loc in care mi s-a permis sa imi expun experienta fara restrictii si pentru asta tot respectulMai exista si oameni cu coloana vertebrala care accepta lucrurile asa cum sunt si nu denaturate.
Deci clar este foarte greu sa relatezi adevarul in Romania..efectiv nu esti lasat si din cauza asta foarte multi oameni o sa aiba de pierdut, cel putin in acest caz:bani, timp si mai mult, poate sanatatea.
O seara placuta tuturor!
40 levarda
40 levarda [6c]
16-08-2012, 03:23

Membru din 14-08-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Vai ce darnic esti ! Salvezi lumea de baba.
Răspunde la topic
44 comentarii 1 23 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp