5 fluorouracil de unde se poate procura?

Secțiunea: Cancerul de colon
44 comentarii 1 23 INAINTE ›
21 mi26
21 mi26 [14c]
18-05-2012, 11:37

Membru din 10-05-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 14

Buna ziua,

Revin cu o rugaminte: va rog mult daca stiti vreo modalitate de a procura acest medicament postati aici sau dati-mi si mie un mesaj privat. In acest moment suntem disperati deoarece nu avem medicamentul, ni se promisese ca se rezolva iar tata are nevoie de neaparat!

Va multumesc ! Sanatate multa
22 cristina66
22 cristina66 [34c]
29-05-2012, 20:30

Membru din 15-03-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 34

Buna seara,

Noi am procurat medicamentul din Austria, ni l-a adus cineva de acolo, 10fiole au costat 100 euro.
Le-a putut cumpara de acolo pe baza retetei eliberata de medicul oncolog.
Nu stiu sa va sfatuiesc cu cine sa luati legatura, dar va doresc mult noroc si multa sanatate!
23 mi26
23 mi26 [14c]
30-05-2012, 10:13

Membru din 10-05-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 14

Buna ziua,

Multumes frumos pt raspuns! Noi am gasit o farmacie in Romania care aduce medicamente din Germania, Austria si Ungaria ( la preturile de acolo ) si am comandat asa.
Daca va ajuta va pot da un mesaj privat cu numele acestei farmacii sau daca nu este considerata reclama pot da direct aici numele.

Multa sanatate si dvs!
24 cristina66
24 cristina66 [34c]
31-05-2012, 15:41

Membru din 15-03-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 34

Buna ziua,

Da va rog frumos daca imi puteti lasa numele farmaciei, noi am luat decat pentru o luna, dar nu stim daca o sa urmeze aceeasi schema in continuare sau nu.
Oricum ar fi bine sa stim de unde sa cumparam daca o sa fie nevoie in continuare.
va multumesc!
25 mi26
25 mi26 [14c]
31-05-2012, 18:06

Membru din 10-05-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 14

Buna ziua,

este vorba despre Farmaexpress ( http://www.farmaexpress.ro/ ). Imi cer scuze daca postarea linkului este considerata reclama, dar eu una sincer nu o consider asa, ci o modalitate de a ajuta alti ultilizatori in conditiile in care statul roman nu ofera aceste medicamentele.
Noi am mai luat o data medicamentele din ELVETIA doar pe baza retetei eliberate din Romania - nu a fost nevoie de traducere sau alte documente - prin intermediul unei cunostiintele care era acolo
Tata a vb cu cineva azi la spital si i-a zis ca ei reusisera sa le ia din Ungaria la un pret foarte bun.

Daca mai gasiti modalitati de a procura medicamentele va rog anunti-ma si pe mine.

Multa sanatate!
26 1Cenusareasa
26 1Cenusareasa [83c]
31-05-2012, 19:17

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Din pacate , nu sint bune de nimic.
5- FU este extrem de ieftin. E folosit ca insecticd in US. O doz a ar costa cam10 centi, poate 1 dolar cu tot cu transport.
Dar nu asta ar fi, ci faptul ca nu sint bune.
Cancerul este complet imun la aceste bazagonii. In celulal canceroas a intra numai: Cesium, Rubidium, Potasium, apa , glucoza ( cu ajutorul Potassium ) si insulina.
Puteti voi cumpara si zeama de pe planeta Marte, ca nu intra.
Din pacate !
Ca nu gasiti, este de fapt un bine. Doar la Leukemia ajuta ceva -ceva.
asta e ! Nu imuscati pianistul
27 RaulDuke
27 RaulDuke [7763c]
31-05-2012, 20:08

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

nu se mai termina minciunile ? cu siguranta ca in leucemie fluorouracil NU este folosit. in care tip de leucemie vrei sa spui, daca tot stii cuvinte din astea grele ? ca sunt multe tipuri de leucemie...
28 cristina66
28 cristina66 [34c]
01-06-2012, 20:49

Membru din 15-03-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 34

Multumesc pentru detalii, o sa incercam sa luam legatura pentru comanda.
Referitor la postarea de mai sus, as ruga-o pe doamna/domnisoara sa ne spuna si pe ce se bazeaza cand face comentarii de genul acesta, nu cred ca este uman si corect sa scrii asa ceva pe un forum unde citesc multi bolnavi de cancer si care folosesc medicamentul asta in schemele de tratament...explica-te te rugam...
29 RaulDuke
29 RaulDuke [7763c]
01-06-2012, 20:56

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

1Cenusareasa nu e doamna sau domnisoara, e un domn trecut prin viata si atins de... multiple nevroze, ca sa ma exprim delicat. nu fiti prea aspri cu el, va rog !
30 1Cenusareasa
30 1Cenusareasa [83c]
02-06-2012, 00:04

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Cristina dragutza !

Fii retinuta a afitrma ce nu stii.
Chemo nu e buna. A adus un miliard de victime ? Cite mai vrei. Nu vezi ca medicii dau in bobi la cancer ? ca habar nu au ?
da , e folosit ca insecticid in US.
INSECTICID !
Cum adica pe ce ma bazez ? dac cineva zice ca a pus benzina in rezervorul masinii, pe ce se bazeaza ? Vrei dovada ca se foloseste ca insecticid ?
Daca mai vrei dovezi, Chemotherapia a fost dezvoltata din armamentul chimic german ramas din primul razboi. Tu ce credeai ? Ca au studiat medicii si s-au uitat in microscoape ? Nu ! Au vrut sa gaseasca o intrebuintare la chimicalel otravitoare ce erau destinate omoritului de oameni pe front.
De acolo e chemo ? De la gasit o intrebuintare la otrava, ca erau periculoase. Asa a inceputr sa fie bagate in oameni. Au zis ca daca a fost bun la omorit soldati francezi, de ce nu ar fi bun la omorit cancer sau insecte .
Nu stiai ? Nu-i nimic !@ Ai aflat acum. Chemo a dost standardizata in 1929 si toti slujbasii sectei oncologice o fac de atunci. Au murit peste un miliard de oamnei in zadar. Si vor muri in continuare.
Ca recunosc meritele lor. Sa prostesti un miliard si sa iti mai mearga in continuare , e ceva.
Lumea nu stie si de asta mai zic, cu parere de rau, ca isi merita soarta .
Cine sint acesti oameni pe care ii lasati s a bage chimicale de omorit pe front si insecticide in venele voastre ?
Nu cumbva cei care dansau in studentie pe mesele arabilor ? Da, ei sint !
Si le dati ce aveti mai scump, IMUNITATEA si Sanatatea fara sa va ginditi.
Voi stiati ca de cum luati chemo, voi nu mai aveti imunitate . Acele chimicale va apara de ceva boli. dar aduc as a multe deseuri ca vei muri de la ele . Nu de la cancer.
Chemo este otrava folosita in razboi, dar si in agricultura !
Surprinsi? Desigur !
oare cine va opreste sa aflati adevarul despre Chemo si secta oncologica ?
Voi nu vedeti ca toti mor dupa chemo ? Vreti dovezi ? Intrebati pe ce prieten reti.Bah, ce mai face Ioana lui Ghethila , ce ave a cancer acum 5 ani. Doar vezi ce zice !
31 1Cenusareasa
31 1Cenusareasa [83c]
02-06-2012, 00:09

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

1Cenusareasa nu e doamna sau domnisoara, e un domn trecut prin viata si atins de... multiple nevroze, ca sa ma exprim delicat. nu fiti prea aspri cu el, va rog !


Hahah ! .
32 RaulDuke
32 RaulDuke [7763c]
02-06-2012, 00:22

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

mah psihoticule, dar de unde ai venit tu cu cifra de UN MILIARD ? i-a numarat mamicuta ta semianalfabeta cumva si ti-a tatuat tie pe frunte in sens invers, ca sa vezi in fiecare dimineata in oglinda ?

desigur ca fluorouracilul e folosit ca insecticid. nu vad de ce nu ar fi. doar ca e folosit la cu totul alte doze... la doze suficient de mari, ca sa stii si tu, minte ingusta ce esti, orice substanta poate sa te omoare; poate nu ai auzit de intoxicatia cu oxigen sau cu apa. exista si sunt potential fatale !

despre restul tampeniilor tale, cu chimioterapia care e standardizata din 1929, ramai in intuneric! tot adevarul despre trecutul si chinurile oamenilor, medicilor si cercetatorilor de tot felul in lupta contra cancerului, cu evolutia oncologiei cu tot, nu este nici un secret. sunt informatii publice si accesibile oricui. exista si carti foarte bune scrise pe tema asta si eu insumi pot sa tin oricand un intreg curs despre istoria oncologiei, a cancerului sau a chimioterapiei.

ramai in bezna, ramai amuzant ! dar lasa-i pe oameni in pace, caci nu sunt toti nici imbecili nici nebuni, asa cum probabil esti tu.
33 1Cenusareasa
33 1Cenusareasa [83c]
02-06-2012, 03:26

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Coane, Chemo a fost facuta intii cu scopul de scapa de Mustard gas si ica ce mai aveau nemtii. Ca trebuiu p-aziti s a nu s e inarmeze iar. Probabil ca o minte germana a fost .
" hai s a il dam la cei cu cancer ". Da si asa s e face din 1929 ! Era bunicu flacau atunci. Azi s e face , in princiriu exact la fel. Acum clinicile au WC cu apa , toti au halate albe, pixuri ( oncologia a renuntat la creioane ).
Eu nu am zis de ce sa se foloseasca ca insecticide. Sint de acord si zic si eu. " de ce nu ? ". dar o fata s-a simtit ofensata ca otrava nu o numesc medicament si ca am zis insecticid.

Da, stiu de un miliard pt ca anul trecul. la los angeles a fost primul congress ce urmeaz a sa traga la raspundere pe cei care folosesc chimicalele , asa cum au fost trasi la raspundere nazistii.
A fost Condresul celor un miliard de victime " si asta este nr celor ucisi cu singe rece de catre secta oncologie.
Pe scara crimelor, este , pe departe , cea mai mare crima impotriva umanitatii, inca nepedepsita .
Dar va fi. Deja canada s e intreaba daca oncologia face ce trebuie sau e un plan de omorit pacientii. E un plan. Numai in US mor de cancer aproape 600 mii pe an si toti au folosit chemo. Chemo este obligatorie .
34 1Cenusareasa
34 1Cenusareasa [83c]
02-06-2012, 03:29

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

mah psihoticule, dar de unde ai venit tu cu cifra de UN MILIARD ?

atitia sint, coane !
Ucisi cu singe rece !
Chemo e otravire, inceata .
Destul de incet, pina termina familia banii.
Eu vad chemotherapie drept o crima cu premeditare.

De asta sint as a de chuinuiti bietii pacienti, ca cer s a bata capacul la sicriu in cuie de frica sa nu ii bagati chemo si acolo !
35 RaulDuke
35 RaulDuke [7763c]
02-06-2012, 13:27

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

da, inteleg ca vezi asta, dar si tu trebuie sa intelegi ca ai schizofrenie paranoida! esti nebun, si deci ce vezi tu, de fapt nu e adevarat! la fel ca si cifra aia de un miliard: e inca o inventie de a ta si nu ai nici o singura dovada pentru asta! minti de ingheata apele si fara nicio rusine!
36 1Cenusareasa
36 1Cenusareasa [83c]
02-06-2012, 18:22

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Sint un miliard mort de la chemo !

dar tu citi credeai ?
116 ?
37 RaulDuke
37 RaulDuke [7763c]
02-06-2012, 19:43

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

te mai intreb odata: I-A NUMARAT MA-TA ?

tu spui ca sunt un miliard; eu spun ca NU sunt un miliard. care dintre noi crezi ca are dreptate ? daca ai doar putin mai multa minte ca o rama, vei putea raspunde corect la aceasta intrebare simpla, ca sa vada lumea care e adevarul despre tine.
38 1Cenusareasa
38 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 00:24

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

sint mai mult de un miliard ! Deci eu sint mai aproape /
Tu care dai argumete din" quackwatch" ( equivalent la arici pogonici ) m-as indoi ca numeri.
Chemo i-a omorit aproape pe toti cei care au folosit chemo. Peste un miliard.
Oncologia trebuie trasa la raspundere ca pe nazisti pt uciderea din culpa a peste un miliard de pacienti.
Faceti chimo, va ia imunitatea si depindeti de chimicalele lor pt max 5 ani. Dupa care pacientii mor de la chemo. Sufocati de radicalii liberi, de goluri in creier.
Cu o usora aproximatie , pot zice ca cei care au facut chemo mor de la chemo ! Distrugerile chemo, o tehnologie facuta s a scape de depozitele de otravuri din armata germana . Dati-le la cei cu cancer s a facem un ban gramada !


"I-A NUMARAT MA-TA ? "

ce inseamna .ma-ta ?
39 RaulDuke
39 RaulDuke [7763c]
03-06-2012, 00:41

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

foloseste diacritice si vei afla repede ca "ma-ta" este o expresie populara care face referire la nefericita femeie care a facut greseala uriasa de a-ti combina laptele de biberon cu alcool sanitar sau orice alta substanta care a reusit sa-ti faca creierii atat de varza cum ti-i prezinti pe aici spunand aceste mari tampenii, minciuni si aberatii imposibil de demonstrat..

revin: de unde ai inventat numarul asta: UN MILIARD ??? este ca nu ai niciun raspuns, nicio referinta ? este ca minti de ingheata apele si nu ar trebui sa te ia nimeni in serios ? :D
40 1Cenusareasa
40 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 08:56

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Peste un miliard ( mult peste ) au murit cu chemo si free radicals in vene.
Cifrele le am de la un congrss a viceimelor chemo. Ca s e cere s a se fac a justitie pt victime. pt crima cu premeditare facuta de la primul razboi incoace.

De luni plec, ca am treaba .
Ramii cu bine si indruma airea pacientii !

Sa le spui de chemo, radiatie si operatie . La multi s a schimbi ordnea s a nu s e prinda ca esti cu ceva la pascut.

Numai bine. Mai trec miine , ca e duminica .
Intre timp nr victimelor chemo e s i mai mare, ca mor cu miile zilnic. De la chemo
Răspunde la topic
44 comentarii 1 23 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp