Zytyga... cancer de prostata si apoi cu metastaze osoase

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
24 comentarii 1 2
21 MARTON
21 MARTON [617c]
30-10-2014, 15:59

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

ALYAT spunei tatalui tau ca cel mai important factor este chiar EL si psihicul lui si pe urma banii, daca el crede cu adevarat ca se poate face bine si are si grija sa manance mai naturist cu mai multe fructe si legume propspete , poate gasi o solutie care sa ajute tratamentul clasic sa aibe si un efect mai bun si mai rapid asa cum si eu am reusit sa gasesc singur si cu ajutorul altor pacienti si doctori, si uite cum intr-un an o tumora de 3,7cm a fost distrusa in totalitate.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
22 alyat68
22 alyat68 [41c]
30-10-2014, 21:40

Membru din 16-09-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 41

Multumesc, multumesc tare mult pentru mesaje si sustinere .
TATA este un luptator , are un caracter extraordinar de puternic si frumos . Este tonic, vesel ,optimist , curajos , ne sustine pe noi toti si noi pe el :copii , nepoti,prieteni si bineinteles, MAMA .
Orice noutate aflati , va rog sa mi-o comunicati .
23 MARTON
23 MARTON [617c]
05-11-2014, 00:40

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

Exact cum tiam spus si anterior organismul si spiritul pot invinge , la mine de exemplu dupa aproape un an de tratament, de alimentatie care este considerata anticancerigena, mult optimism si ajutor din partea medicilor, a altor pacienti si familiei am reusit sa scap de o tumora care era neoperabila de 3,7 cm diametru fapt pe care nu lam crezut la inceput ca va fi posibil mai ales ca nu am gasit alt pacient care sa fii reusit asta,la momentul respectiv credeam ca mi se recomanda acest tratament care asta trebuia sa faca doar asa ca o incercare dar asta ma facut sa lupt si mai intens , iar cele doua de pe plamani stagneaza tot de un an si parerile sunt impartite cam asa: eu cred ca atata timp cat nu cresc nu trebuie sa le deranjez si sa continui tratamentul si stilul de viata, unii doctori la fel ca mine, dar altii cred ca ar trebui sa iau in calcul sa ii operez si sincer sa fiu nu am inca o solutie, deocamdata am depus actele pt pensionare si le iau pe rand, mai trebuie sa iau in calcul si o alta operatie pt a fi inlocuita plasa abdominala, si in caz de ceva si transplantul pt ca azi la comisia medicala mi sa sugerat de catre un medic ca oricand pot ajunge la asta,mai ales ca sunt mare 110kg, chiar daca cunosc persoane care au un singur rinichi de mai bine de 10 ani si care nu se menajeaza deloc, adica cara greutati, lucreaza in frig, consuma alcool,nu se odihnesc suficient etc. si care inca sunt bine, tot stau cu acest gand.
Este normal sa pui la indoiala un sfat atata timp cat nu gasesti macar o persoana care sati demonstreze ca este bun, si peste tot auzi numai de decese, chiar asta ma face pe mine sa postez aici sa ma vad cu alti pacienti pt a arata si altora care trec prin acest cosmar numit cancer , si a ma vedea , ca se poate trai sau vindeca de cancer chiar daca sansele sunt foarte reduse NU TREBUIE SA TE DAI BATUT trebuie sa incerci sa faci ceva ca sa traiesti cat mai mult cu putinta.Sa vezi cat de uimiti raman unii oameni cu care discut despre cancer fara sa le zic cine este pacientul si dupa ceva timp cand intreaba cine este si le zic ca EU, si raman blocati ca EU NU CORESPUND FIZIC cu un bolnav de cancer, de multe ori un bolnav este posomorat merge aplecat, nu comunica,sta cu privirea in pamant parca ar fi vinovat de ceva,nu discuta despre aceasta boala de frica sa nu fie marginalizat,se simte vinovat ca are aceasta boala,este izolat eu sunt tocmai invers tot timpul caut noi informatii noi sfaturi si noi cazuri pt a intelege mai bine aceasta boala si efectele ei.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
24 AlexaJ
24 AlexaJ [5c]
19-03-2015, 17:00

Membru din 27-06-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 5

Răspuns pentru (marius bv, 27-09-2014, 17:25:38):


Buna, Marius bv,

Imi poti spune, te rog mult, cum si de unde ati reusit sa cumparati Zytiga in Romania? Eu am vorbit cu o serie de distribuitori si farmacii despre acest medicamnet si pana acum raspunsul primit a fost ca importatorii / distribuitorii nu il pot aduce in tara (in cazul in care doresti sa-l cumperi la pretul intreg, de aproape 4.000 euro/luna) deoarece nu este omologat de Agentia Nationala a Medicamentului. Voi de unde ati reusit sa-l procurati?

Iti multumesc enorm pentru raspuns!
Răspunde la topic
24 comentarii 1 2
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp