Verde-n faţă! Calitatea vietii vs. durata vietii

Secțiunea: Metastaze
27 comentarii 1 2
21 ariana
21 ariana [11c]
14-10-2016, 17:55

Membru din 02-07-2015

Subiecte: 0

Comentarii: 11

buna ziua marton,iata ca am facut si ct,care nu a iesit asa de bine.a aparut un nodul pe plaminul sting de 1 cm,si la institutul oncologic bucuresti mi-au spus sa trebuie sa fac o bronhoscopie pt o atenta supraveghere a lui.dupa examinarea nodulului se va hotari ce e de facut in continuare.astea sint noile vesti si sa vedem cum evolueaza .sper ca esti bine si iti urez multa sanatate .daca vrei sa-mi spui parerea ta despre bronhoscopie si despre ce urmeaza
22 MARTON
22 MARTON [617c]
18-10-2016, 23:24

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

NU i-ti pot raspunde la intrebari deoarece nu stiu prea multe despre bronhoscopie, si sa nu spun prostii.
Intre timp am repetat si eu CT-ul si este excelent tumora de pe plaman stagneaza la 6mm de aproape 3 ani, nu au mai aparut altele si ma simt bine , toata ziua alerg cu una cu alta si asta ma tine cu psihicul tare .
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
23 ariana
23 ariana [11c]
31-10-2016, 20:13

Membru din 02-07-2015

Subiecte: 0

Comentarii: 11

buna.am facut bronhoscopia,a iesit curata,fara celule tumorale si ma duc iar la control sa vad ce spune doctorul,el vroia de data trecuta sa taie si sa scoata nodulul aparut.te tin la curent cu ce se mai intimpla,tu esti bine am vazut si ma bucur pt tine si multa sanatate
24 MARTON
24 MARTON [617c]
03-11-2016, 02:26

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

da sunt bine maine ma internez si eu putin pt un control mai amanuntit pt DIABET este penultima fita care mi-am tras-o , nu o aveam o ratasem ,dar ultima este si mai tare in fiecare noapte folosesc masca pt respirat super tare daca ai vreun dusman si vrei sa il chinui il pui sa doarma cu ea, daca deschizi gura in timpul somnului nu mai poti respira, dormi cu grija sa nu te intorci pe furtun etc... si pe deasupra mai platesti si chirie pt aparat ca masca o cumperi la mine cu jumatare de pensie, ca de am fost bugetar.
Dar toate una peste alta aceasta boala mia rapit in ultimul an multi prieteni dar si rude si asta ma intaratat si mai tare sa lupt , iam spus unui doctor ca indiferent ce arata analizele eu ma simt excelent si nu ma crezut pana nu se intalnea cu mine pe strada la cumparaturi , de mai multe ori eram alb si imi era atat de rau ca deabia stateam in picioare dar tot mergeam afara sa ii arat bolii cine este seful,dar am invatat ceva ca atunci cand ma simt asa la sfarsitul turei de chimio trebuie sa mananc paine goala si asta fac , si dupa 30 minute sunt fresh, o doctorita imi spunea in trecut ca sunt nebun nu are cum sa ma ajute am probleme cu capul deacolo pleaca toate si IAM DAT DREPTATE si imi folosesc capul sa traiesc cat mai mult CA SA II FAC IN CIUDA ACESTEI BOLI.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
25 ariana
25 ariana [11c]
03-11-2016, 11:46

Membru din 02-07-2015

Subiecte: 0

Comentarii: 11

te respect si te iau ca exemplu!dr vroia operatie indiferent de rezultatul bronhoscopiei,deocamdata am refuzat operatia si mai vreau o alta parere,atita timp cit rezultatul arata ca nu sint celule tumorale
26 MARTON
26 MARTON [617c]
09-11-2016, 13:42

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

CAND luam o decizie asa importanta o luam in functie de datele si informatiile pe care le avem la acel moment si nu este simplu de luat mai ales daca medicii nu sunt deschisi sa ni le dea cu explicatii si variante alternative.
Alaltaieri am fost externat, si joi cand am mers la spital doctora deja imi daduse insulina si cand a vazut sotia fiola nu areactionat deloc ok, chiar daca eu ii spusesem de multe ori si ei ca nu am nevoie de ea pt ca eu cred ca nu am diabet, si pana seara sa convins si doctora conform (glicemiei) ca nu am nevoie de insulina si mia retras-o fara sa am nevoie de nci o doza, SI DIN NOU AM DEMONSTRAT CA ORGANISMUL ESTE MEDICUL NOSTRU SI NE AJUTA FOARTE MULT DACA SI NOI CREDEM IN EL.In urma internarii am primit un medicament injectabil pt a ma ajuta sa slabesc acum am 121 kg ,(ESTE PUTIN MAI DIFICIL CA VA TREBUI SA O IAU DUPA MINE MEREU si sa gasesc un loc ferit de 2 ori pe zi sa imi fac injectia singur in burta)ceea ce ma va ajuta si TOT CRED CA NU AM DIABET.
MULTA SANATATE TUTUROR SI TRAITIVA VIATA CA SI CUM NU ATI VEA ACEASTA BOALA CA SA O OFTICAM SA II FACEM IN CIUDA.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
27 ariana
27 ariana [11c]
10-11-2016, 09:48

Membru din 02-07-2015

Subiecte: 0

Comentarii: 11

datorita tie am invatat sa imi cunosc corpul si sa traiesc cu el asa cum e.am facut programate la un alt tomograf peste 3 luni sa vad ce se mai intimpla.multa sanatate
Răspunde la topic
27 comentarii 1 2
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp