Vă rog să mă ajutați. Am doar 16 ani.

Secțiunea: Protectie impotriva cancerului
1 comentarii 1
1 Nicușor dumitru
08-10-2021, 18:31

Membru din 04-10-2021

Subiecte: 3

Comentarii: 5

In urma cu 7 luni am primit o lovitură în testicolul drept (spun asta că, poate are legătură cu simptomele din prezent și nu e vorba de cancer). In prezent am aflat că pe testiculul meu drept (in partea stângă a acestuia langa epididim) am o umflatura mica cat un bob de grau (poate chiar mai mica). Această umflatura este ieșită din testicul sau nu știu cum să explic. Este tare, și se simte așa parca e ascuțită. Pe testiculul drept mai am o vena care se îngroașă (cat o pasta de pix) când stau in picioare. Această umflatura mica de pe testicul parca se micșorează atunci când stau întins în pat. E vorba de tumoră testiculara? Testiculele sunt normale adică îs la fel de moi amândouă excepție făcând doar acea umflatura mica, care daca nu palpez testiculul cu atenție nu o găsesc. Vă rog să îmi răspundeți. E cancer? Am mai primit un răspuns că se poate sa fie de la acea lovitura doua vene încălecate una peste alta. Rog ajutor cât de rapid. Nu mai știu ce să fac. Părinții mi-au spus că dacă nu mă doare nu mă duc la medic. Am pielea roșie pe scrot și sperma e galbena. Vă rog să mă ajutați. In cel mai scurt timp am nevoie de ajutorul dumneavoastră. Și dacă sunteți bărbați va rog sa va PALPAȚI testiculul drept in partea stângă aproape de epididim și să îmi spuneți dacă este vreo umflatura pe acolo că poate e normala. La celălalt am tot la fel o vena pe acolo (fix pe unde e umflatura la testicolul celălalt) și de aceea eu nu știu dacă am aceasta umflatura și la stângul. Rog ajutor.
marijuana99
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp