Un sfat va rog de la cei care sunt afectati de boala Hodkin

Secțiunea: Limfom Hodgkin
1 comentarii 1
1 Ionut. C
1 Ionut. C [0c]
18-06-2021, 09:06

Membru din 18-06-2021

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Salutare tuturor!

Doar ce am gasit acest forum si as vrea cateva sfaturi/pareri din partea voastra.

Am 34 de ani si de 2 luni ma confrunt cu senzatii de mancarine, intepaturi si arsura pe tot corpul, fara vreo eruptie pe piele sau iritatie. Sunt extenuat fizic, fara energie dar nu am scazut in greutate, nu fac febra, nu transpir noptile .

In timpul zilei senzatiile sunt mai ok dar noaptea imi este imposibil sa adorm pentru ca sunt incontrolabile.

Citind pe internet articole legate de senzatiile pe care le am, toate duc spre boala Hodkin.

Mentionez ca acum 4 ani am avut infectie cu virusul Epstein Barr si am avut gaglionii umflati ( gat, axila, inghinal) dar dupa vindecare nu s-au dezumflat complet (din cate am inteles de la doctori ganglionii nu se retrag complet).

Am facut 2 CT abdominal , raze la plamani, ecografii de parti moi, de tiroida, ecografii abdominale si nenumarate analize de sange( hemograma completa, fibrinogen, LDH, electroforeza proteine, frotiude sange, hormoni tiroidieni, etc)
toate acestea fiind normale si fara adenopatii.

Am fost la 3 medici Hematologi si au spus ca nu este nimic care sa indice boala de sange.

Am luat vitamine ptr imunitate ( D, C, complex B, Mg) si antihistaminice. Senzatiile se amelioreaza dar revin dupa scurt timp.

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi!
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp