Tumora vena porta

Secțiunea: Cancerul de ficat (hepatic, hepatocarcinom)
1 comentarii 1
1 Yonell
1 Yonell [0c]
28-09-2019, 12:51

Membru din 28-09-2019

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna ziua,
Pe scurt as dori sa prezint o situatie, dupa cum am inteles, mai rar intalnita si anume Tumora vena porta (tumora este pe interiorul venei). Dupa multe investigatii care au durat ceva timp, deoarece s-a considerat la inceput ca ar fi vorba de tromboza a venei porte, cu ascita aferenta, s-a ajuns la diagnosticul din titlu. Interventia chirurgicala pe vena porta aminteles ca este foarte riscanta sau nu se incumeta foarte multi medici sa o faca, in concluzie s-a recomandat tratament chimioterapeutic. Totusi as vrea sa aflu daca se poate face interventie chirurgicala undeva, in romania sau in afara, pe vena porta. Am inteles ca mai exista o interventie ,,radiologie interventionala,,. Cazul este destul de urgent deoarece se recomanda inceperea chimioterapiei si am inteles ca dupa nu se mai poate face o interventie cu acelasi succes. Sa nu uit sa adaug ca celelalte organe sunt sanatoase, deci nu s-a extins tumoarea.
Multumesc!
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp
Accept cookies Informare Cookies Folosim cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.