Tumora laringiana

Secțiunea: Cancerul de laringe (laringian)
31 comentarii 1 2
21 RaulDuke
21 RaulDuke [7763c]
20-01-2013, 18:22

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

din pacate treaba cu TBC-ul complica lucrurile foarte mult. daca se confirma, va trebui tratat de asta inainte, cel putin pana se stabilizeaza boala, nu neaparat luni de zile, cat dureaza tratamentul complet. tot din pacate, bicarbonatul nu ajuta la nimic.
22 stevens
22 stevens [301c]
20-01-2013, 20:02

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Dintr-o mare si imensa fericire, bicarbonatul, care, spun pt nestiutori, este UN MEDICAMENT de baza in spitale, ca si solutia de NaCl, are efecte rapide in scaderea tumorilor MAI ALES DACA ESTE INJECTATA solutia direct in tumora !!
Tot ce este de facut e sa se injecteze superficial cu un ac fin de cateva ori, solutie perfuzabila NaHCO3 4, 2 %, in tumora, exact asa cum se face la dentist anestezia sau la saloanele de infrumusetare injectiile cu acid hialuronic sau botox ! Zilnic timp de minim 7 zile !

Pt un efect si mai mare nu renuntati nici la gargara dinainte ! De fapt incepeti cu asta pana convingeti un medic sau o asistenta sa va faca injectiile ! Platiti oricat numai sa convingeti pe cineva !! Viitorul mai bun sau mai rau al tatalui dv depinde de asta, d-na Raluca ! O sa fiti uimiti de rezultate ! O sa caut si filmuletul cu cancerul la ochi (nu mai retin exact denumirea medicala ) pe care o doamna si l-a tratat acasa in acest fel !
23 RaulDuke
23 RaulDuke [7763c]
20-01-2013, 20:22

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

nu, nu are niciun efect. tot pentru necunoscatori spun asta, eu fiind un cunoscator. si regret ca nu e atat de simplu...
24 stevens
24 stevens [301c]
20-01-2013, 22:50

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Raul fa si tu un act rational, logic, stiintific, ia un lot ( 4-5) de soareci sau hamsteri inoculeaza-le celule canceroase, lasa sa se dezvolte cancerul (hraneste-i cu dulciuri), documenteaza-l ecografic, radiologic sau cum stii tu mai bine apoi injecteaza-i cu solutie de bicarbonat si vezi rezultatul ! Abia atunci poti zice ca vorbesti ca si cunoscator cat de cat ! Altfel vorbesti despre ce nu stii, din vise si sperante desarte ! Nu e interzis pesimismul pe un forum insa nu e RATIONAL pt medicul care te pretinzi !

Iti este frica ca daca vei incerca pe oameni si vei avea succes, iti vei pierde job-ul ?!
25 RaulDuke
25 RaulDuke [7763c]
20-01-2013, 23:05

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

nu, pentru ca in nici un caz nu-mi trece prin cap (fiind un adult responsabil) sa incerc asa ceva. daca as fi mai putin responsabil, mi-ar fi frica de faptul ca as incerca pe oameni si nu voi avea succes. acest lucru insa nu este o indoiala sau o intrebare, cum te gandesti tu ca e, una stiintifica. este certitudine si anume din faptul ca nu am eu nevoie sa incerc nimic, au incercat atatia altii inainte si nu au reusit, au publicat datele si invatamintele au fost trase. ce nevoie mai am eu sa incerc, ce nevoie mai are oricine ? daca tu ai destul timp liber si esti atat de indarjit, fa tu manevra de care mi-ai spus! dar pentru ca sunt baiat bun si cu adevarat cunoscator, lasa-ma sa-ti dau cateva sfaturi despre cum vrei cu adevarat sa faci trebushoara asta: in loc de 4-5, mareste putin numarul de hamsteri; sa zicem de 10 ori; daca nu poti, oricum, cu cat mai multi cu atat mai bine; le "injectezi tu" sau cum dumnezeu iti imaginezi ca "dai cancer"... caci nu cred ca ai rezolvat nici asta in cap (esti tu sigur ca daca injectezi celule canceroase, acestia or sa si faca respectiva boala? bagi mana in foc?) apoi ii imparti in doua loturi egale ca numar: jumate vor primi injectii cu bicarbonat, jumate nu vor primi nimic; documentezi si dupa aia vezi tu ce se intampla. asa te apropii putin mai mult de ideea de "act rational, logic si stiintific" si vei vedea si tu ce iese. desigur, e posibil ca judecata sa-ti fie atat de contaminata inca de pe acum incat sa nu recunosti rezultatul care va fi unul NEGATIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIV. succes !
26 stevens
26 stevens [301c]
20-01-2013, 23:48

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Am gasit si filmuletul promis ! Este vorba de un cancer mai complex localizat la ochi, barbie dar si la plaman si vindecat cu succes ! Insa ideea era ca aceste injectii la partile exterioare sau vizibile sunt relativ usor de facut si cu rezultate extraordinare !

http://www.youtube.com/watch?v=AEU5ZRPL6bM

Sper sa se poata accesa link-ul ! Primele 3 min si jumatate !
Sanatate !
27 raluca2007
27 raluca2007 [12c]
24-01-2013, 22:15

Membru din 30-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 12

buna seara dl dr.ieri i s-a montat sonda nazogastrica tatalui si i s-a facut trahectomie pana ce ii trece infectia aceea din gat si se pune un pic pe picioare caci in ultimele zile nu a putut sa se ridice deloc.zicea ca are picioarele de plumb.azi a fost alimentat bn cu supa pasata si niste proteine(parca electrolizi) insa pe aceea canula scoate secretii intr-una iar in momentul in care il aspira tremura si ii dau lacrimile.e asa de socat de ce i se intampla iar eu mai aveam un pic si cadeam jos in momentul in care l-a aspirat.sareau secretii in toate partile caci ii venea sa tuseasca si tremura tot.cat o sa dureze toate astea?am vazut alti pacienti care apasa pe acea canula ptr a vb, nu scot atatea mucozitati sunt chiar ok.va multumesc.
28 raluca2007
28 raluca2007 [12c]
28-01-2013, 23:02

Membru din 30-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 12

am pierdut lupta cu boala.dimineata tata s-a stins din viata dupa 1luna de chinuri.dumnezeu sa il ierte!
29 stevens
29 stevens [301c]
28-01-2013, 23:07

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Condoleante ! Dumnezeu sa-l ierte !

Daca puteti sa aflati care a fost cauza exacta a decesului !
30 Vio sau Vasi
30 Vio sau Vasi [141c]
29-01-2013, 21:12

Membru din 06-05-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 141

Raluca...Dumnezeu sa-l ierte pe tatal tau, tie iti doresc multa putere sa poti trece mai usor, iti va fi greu, dar nu imposibil, va ramane in inima ta mereu..
Nu cred ca s-ar mai fi putut face ceva, era prea avansat...
Doamne ajuta sa fi sanatoasa impreuna cu familia ta.
31 raluca2007
31 raluca2007 [12c]
30-01-2013, 00:12

Membru din 30-01-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 12

multimesc.cauza a fost stop cardiorespirator.
Răspunde la topic
31 comentarii 1 2
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp