tumora intramedulara C6 C7

Secțiunea: Interpretare analize si examen anatomopatologic
5 comentarii 1
1 mirksound@yahoo.com
07-11-2009, 17:06

Membru din 07-11-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Buna ziua!
Mama mea a fost diagnosticata in urma cu o saptamana cu tumora intramedulara C6 C7.
Va rog mult daca este cineva care sufera de aceeasi boala si ne poate ajuta cu un sfat... inca nu am luat nici o decizie in acest sens, luam in considerare si interventia neurochirurgicala, desi am aflat ca riscurile sunt foarte mari, iar sansele de reusita destul de mici.
Va multumesc din suflet si astept raspunsurile dv.
2 marylen
2 marylen [1c]
10-06-2009, 12:10

Membru din 10-06-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna ziua,nu ai scris in urma carei investigatii s-a pus acest diagnostic dar eu sunt operata la coloana,am avut tumora centromedulara C7-C8,recuperarea a fost grea,am ramas cu sechele neurologice dar este bine in comparatie cu evolutia bolii daca nu m-as fi operat.Trebuie sa consultati un neurochirurg,eu sunt din Constanta si m-am operat la sp.Bagdasar si am intalnit numai medici extraordinari.Sanatate multa.
3 mirksound@yahoo.com
11-06-2009, 11:10

Membru din 07-11-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Diagnosticul a fost stabilit in urma investigatiei cu RMn, In interpretare scrie ca sunt mai multe formatiuni intre C7 si T4, dar nu stim ce natura au sau daca pot fi operate. Mama este programata tot la Bagdazar la dr. Exergian. Ramane de vazut ce va spune acesta.
Va multumesc mult pt ca mi-ati raspuns si ma bucur sa aud ca operatia dv a fost reusita. Multa sanatate si sa ne tineti pumnii si noua!
4 vlad iulia
4 vlad iulia [2c]
27-08-2009, 22:45

Membru din 27-08-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 2

nepotica mea in varsta de 15 luni a fost diagnosticata cu tumora intramedulara astazi, in urma unui examen rmn . vrem sa aflam mai multe despre asta
5 mirksound@yahoo.com
07-11-2009, 17:06

Membru din 07-11-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 2

buna ziua! poate sa-mi spuna cineva care s-a operat de tumora intramedulara cum a decurs recuperarea dupa operatie sau daca ati ramas cu anumite sechele..?
Răspunde la topic
5 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp