tumora de ventricul 3... ce se intampla daca nu ma operez?

Secțiunea: Operatii chirurgicale in cancer
4 comentarii 1
1 ioanayy
1 ioanayy [1c]
15-06-2009, 14:36

Membru din 15-06-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Cu riscul de a nu primi nici un raspuns, intreb cunoscatorii care e motivul pentru care o tumora benigna de ventricul 3 nu poate fi operata? Doctorul care m-a operat a omis un an de zile sa-mi spuna ca, de fapt, nu mi-a extirpat tumora.
Ce se intampla daca nu ma operez?

cu multumiri
2 claussa
2 claussa [2c]
15-06-2009, 14:08

Membru din 15-06-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Poate fi operata in feb 2009, eu am avut o astfel de tumoare(craniofaringiom) in ventricul 3, am fost operata la spitalul Bagdazar -Arseni de dr.Ciubotaru si Dr.Tataranu.Daca nu te operezi poti orbi si / sau poti face hidrocefalie.Asa mi s-a spus si mie de medici. Multa sanatate va doresc
3 ioanayy
3 ioanayy [1c]
15-06-2009, 14:28

Membru din 15-06-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 1

multumesc pentru raspuns
Si eu m-am operat tot la spitalul Bagdasar - Dr. Vasilescu si inca 3 medici au fost in operatie. Am un drenaj ventriculoperitoneal. Luna trecuta mi-a spus doctorul ca tumora de ventricul 3 este fix in mijlocul creierului si nu poate fi operata nicaieri in lume. Nu stiu ce sa mai cred. Acum sunt insarcinata si nu pot sa mai fac alte investigatii, ori sa merg la alti doctori. Multumesc inca o data pentru raspuns.
4 claussa
4 claussa [2c]
15-06-2009, 14:36

Membru din 15-06-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Cu placere.
Exact asa mi s-a spus si mie ca este in mijlocul creierului.La Constanta nu aveam nicio sansa.La Bucuresti sunt doctori f.buni mai ales la Bagdazar sectia Neurochirugie 3.
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp