tumora corp stang mandibular

Secțiunea: Cancerul orofaringian
2 comentarii 1
1 kty
1 kty [0c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna ziua, ma numesc Rusu Maria, am 54 ani.In anul 2006 mi-a fost depistata o tumora corp stang mandibular.Am practicat hemirezectie stanga de mandibula cu dezarticulare.Nu stiu daca sunt termene corect folosite de mine ,dar am citat exact de pe biletul de externare.Intrebarea mea este :credeti ca as putea sa ma incadrez in categoria oamenilor cu handicap?Daca da unde credeti ca as putea sa adresez pentru a intra in posesia unui certificat aferent.A trecut deja un an si nimeni nu-mi raspunde la aceasta intrebare.Credeti ca ma puteti ajuta?In asteptarea unui raspuns , va multumesc anticipat
2 midorin42
2 midorin42 [13c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 13

Nu sunt de specialitate si nu am pretentia ca va dau un sfat foarte competent, dar cred ca cei care v-au operat va pot face un dosar (cu o copie dupa foia de observatie, analize, etc.) cu care sa mergeti la Comisia pentru expertiza capacitatii de munca, care va decide unde va incadrati. Succes!
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp