tumoare pelviabdominala... este posibil ca la varsta aceasta sa fie o tumoare?

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
4 comentarii 1
1 nicoleta c
1 nicoleta c [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 1

am 21 de ani si am facut un control ginecolgic deorece aveam dereglari de menstruatie;mai curand o microhemoragie si simtem o durere puternica in partea de jos.in urma consultatiei doctorul mi a spus ca tot ce vede este un"bloc "adica totul este lipit ,iar la ecograf s a vazut aceeasi pata neagra si cheag de sange.testul pt sarcina este negativ.m a indrumat sa merg la un chirurg pt ca un tratament ar fi ineficient.este posibil ca la varsta aceasta sa fie o tumoare?da ti mi un sfat urgent va rog.multumesc
2 cipriana_vladescu

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

sfatul meu ar fi sa mai consulti si alt medic iar chirurgia sa fie ultima optiune.nu este exclusa posibilitatea unei tumori doar pt ca ai 21 ani. s-au vazut cazuri si la persoane mai tinere.de asemenea ai mai putea folosi produse naurale din aloe vera si suplimente nutritive care au rezultate in diminuarea chisturilor sau formatiunilor tumorale.dar mai intai sa fii sigura pe diagnostic.cipriana
3 nicoleta c
3 nicoleta c [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 1

multumesc pt sfat cipriana.dar ...nu stiu unde sa mai merg.de curand am aflat de dr matei de la spit campina si as vrea sa merg acolo pt o consultatie,macar sa stiu sigur ce am...daca ai idee unde as putea merge,spune mi te rog.
4 ovidius
4 ovidius [6c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Dr Dumitrescu Ioan
Nu mai pierde timpul, mergi la chirurgie si rezolva de urgenta extirparea formatiunii tumorale .
--------------*

(*modificat de admin)
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp