tumoare cerebrala maligna

Secțiunea: Tumorile cerebrale
3 comentarii 1
1 vera.sandu
1 vera.sandu [0c]
18-07-2011, 11:18

Membru din 18-07-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Mama mea, de 58 ani, a fost operata de tumoare cerebrala dupa care a sosit rezultatul de la laborator cu urmatoarul diagnostic: GLIOSARCOM PLEOMORF CU CELULE GIGANTE. Poate sa imi spuna cineva mai multe despre acest diagnostic care nu este pe intelesul meu? in ce faza este? ea isi schimba comportamentul zilnic iar noi nu mai stim ce sa facem. multumesc anticipat pt raspunsuri.
2 andreea_mociofan
16-07-2011, 16:47

Membru din 16-07-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Tatal meu in varsta de 48 ani a primit acelasi diagnostic.

Va rog sa imi spuneti la ce fel de remedii ati apelat pentru lupta impotriva acestui tip de cancer si ce sanse de supravietuire sunt.

Multumesc!
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
18-07-2011, 11:18

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

conteaza mult STADIUL si GRADUL respectivei tumori. furnizati-ne mai multe date din documentele medicale pe care le aveti la dispozitie, caci altfel nimeni nu poate spune prea multe.
in orice caz, notiunea de glioblastom, fie ca e gliosarcom ca subtip fie ca nu, prognosticul este foarte rezervat. in medie sansele de vindecare sunt practic nule iar despre supravietuire... e si ea limitata, dar depinde foarte mult de stadiu/grad.
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp