TU rectal cu invazie uterina

Secțiunea: Cancerul de rect (rectal)
1 comentarii 1
1 gabimacra
1 gabimacra [0c]
25-06-2009, 12:58

Membru din 25-06-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 0

buna ma numesc gabi si am o mare problema mama mea a fost operata de ocluzie intestinala in urma careia i s-a facut anus contra naturii definitiv cauza ocluziei este o tumoare rectala T4N2M0 care nu a fost extirpata in impul operatiei pentru ca era prea mare.A facut CT si rezultatul a fost Tu rectal cu invazie uterina fara alte metastaze.In urma cu o saptamana a facut o cura de citostatice cu FLUOROURACIL 5-FU acum face pauza 3 sapt apoi urmeza o cura cu radioterapie.doctorul a zis ca daca tumorea se va micsora dupa tratamentul oncologic atunci va interveni sa o extirpeze.As dori sa ma ajutati cu un tratament naturis care poate sa il faca concomitent cu cel oncologit ca sa o ajute mai mult.va rog sa ma ajutati.nu stiu ce tratament sa ii dau .am auzit de foarte multe si nu stiu care ar fi mai bun.astept sfaturi de la cei care au trecut prin momente grele si au reusit. Sanatate tuturor
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp