tratamentul naturist ajuta ?

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
3 comentarii 1
1 adeiana
1 adeiana [17c]
25-04-2011, 02:14

Membru din 25-07-2011

Subiecte: 6

Comentarii: 17

am fost cu tatal meu la Cluj(noi fiind din HD) la un consult si ne-a programat pe 2 mai pt tratament, dar nu stiu oare acolo nu o sa-i faca din nou analizele, trec direct pe tratament ? tratamentul naturist nu ajuta ? nu stiu ce sa cred el arata bine, munceste ( sta la tara si a inceput sa-si puna in gradina ), spune ca nu il doare nimic doar ca e putin slabit, dar dupa ce am fost la Cluj s-a cam speriat deoarece crede ca dupa tratament o sa-i fie rau, sunt foarte speriata deoarece nu prea am auzit de cineva cu cancer la plamani sa se trateze, doctorita a spus ca acest tip de cancer raspunde bine la tratament dar ca nu poate sa fie sigura cum va reactiona in cazul lui. Am tot citit despre reteta Monicai Tatoiu oare a mai folosit cuiva /
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
24-04-2011, 23:43

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

cred ca ai niste emotii foarte mari legate de tatal tau, caci nu reusesti sa te aduni incat sa poti scrie ceva coerent sau o intrebare cu cap si coada.
totusi incerc sa-ti dau un fel de raspuns:
privitor la titlul ales de tine "tratamentul naturist ajuta": raspunsul este scurt si NU. tratamentul naturist este apa de ploaie, nu ajuta asa cum nu strica.
in rest singura referinta la situatia tatalui tau este expresia "cancer la plamani". asta nu e un diagnostic. spune-ne ce diagnostic i s-a pus, ce STADIU, ce investigatii a facut, ce zic alte analize de genul ct, rmn, radiografie, buletin anatomopatologic, daca a facut sau nu operatie, ce tratament urmeaza sa i se aplice, si multe alte lucruri pe care ar trebui sa le ai in orice bilet de externare, daca ai trecut vreodata pe la medic, pentru ca e obligatia lui sa iti dea si dreptul tau sa pretinzi. altfel DE UNDE STII CE AI si cum sa mai intrebi pe altii despre asta?
revino, te rog, cand ai mai multe date ca cele pe care ti le-am cerut si o sa te pot (eu sau altcineva) sa te ajut mai bine.
dar cu chestii gen "naturiste" sau "monica tatoiu" iti zic eu ca nu ajungi prea departe, nu mai departe decat daca ai incerca sa dai din coate stand intr-un picior, incercand sa zbori pana la luna! monica tatoiu e o persoana care, dupa ultimele ei aparitii, a dat intr-un delir aproape mistic si pare ca se pricepe la orice, si chiar daca nu ar fi asa, n-a fost niciodata medic sau farmacist sau biolog sau orice in care se poate avea incredere in probleme de boli.
mult succes si curaj in continuare!
3 radicus
3 radicus [411c]
25-04-2011, 02:14

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Din descriere cred ca-i vorba de carcinom pulmonar microcelular (celule mici). Nu e deloc de recomandat renuntarea la chimio+radioterapie sau ce tratament o sa-i faca. Mai ales ca multe persoane care au incercat reteta Tatoiu au renuntat la tratament oncologic. Si din cate am auzit, in perioada aceasta incep sa apara primele victime ale acestei retete. Persoane cu cancere incipiente, tratabile dar care au metastazat/recidivat foarte repede din pricina renuntarii la tratament oncologic.
Probabil ca ii va fi rau de la tratamentul oncologic, nu are rost sa mint. Dar cancerul e o boala letala, nu e de joaca cu asa ceva. Cancerul fara aplicarea tratamentului poate avea o evolutie foarte rapida. Azi e bine si peste o luna sau doua este cazut la pat cu sanse mici sa-si mai revina vreodata. Trebuie sa ganditi asa: "Acesta este drumul (tratamentul), aceasta este destinatia (vindecare/prelungirea semnificativa a vietii). Nimeni in lumea asta nu garanteaza ca vom ajunge la destinatie pe un drum atat de greu, dar daca ne abatem sansele sa mai ajungem vreodata la destinatie sunt aproape nule".
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp