Tratament naturist pentru cancer renal

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
3 comentarii 1
1 Iulia
1 Iulia [1c]
09-10-2014, 15:49

Membru din 09-10-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 1

Buna ziua ma poate indruma cineva catre cabinetul un medic fitoterapeut in Bucuresti pentru a putea obtine un tratament naturist si regim special pentru cancer renal?
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
09-10-2014, 15:58

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Iulia, Azi, ora 15:49:37):


daca ar exista asa ceva cred ca te-ar fi indrumat chiar medicul de familie. din pacate nu exista medicamente "naturiste" eficiente in aceasta boala.
3 MARTON
3 MARTON [617c]
10-10-2014, 19:11

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

IULIA eu ca pacient iti pot spune ca atunci cand ai cancer cel mai mare dusman este chiar timpul nuti permiti luxul sa astepti ca un ceai sau planta sasi faca efectul , cu trebuie sa ataci boala agresiv dar poti ajuta tratamentul cu naturiste si nu invers ca sar putea sa castige cancerul, o sati trimit pe privat povestea mea ca sa vezi ca o tumora GRAWITZ(CANCER RENAL ) este foarte perversa si ca in multe cazuri da si recidive si metastaze .
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp