Tratament naturist pentru cancer

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
5 comentarii 1
1 Serina
1 Serina [8c]
05-04-2014, 00:27

Membru din 02-04-2014

Subiecte: 3

Comentarii: 8

Am sa va descriu protocolul, puteti sa cautati fiecare produs in parte sa vedeti descrierea

PROTOCOL INTENSIV PENTRU CANCER cu MATASTAZE OSOASE (90 zile)

Tronson Nr. 1 (30 zile)

STEMULIN 3/zi toate 3 impreuna cu putin timp inainte de culcare pe stomacul gol
LIMFSTREAM cate 12 picaturi de 3 ori pe zi intre mese (se incepe cu 6-7 zile inaintea inceperii Tronsonului si apoi se continua pana la terminarea flaconului)
REISHI 5000 6/zi (2-2-2) cu minimum 30 minute inainte de mese
VITMINA C cristale 150g: 9 g pe zi in 3 prize (3-3-3) impreuna cu REISHI
COENZIMA Q10 Bio-Activa 200 mg 1 capsula/zi dimineata la sculare
GERMANIU ORGANIC GE-132 2 cps/zi (1-2) intre mese
SUPER IMMUNE 2 /zi (1-1) intre mese, pe stomacul gol intre mese
ASTRAGALUS 9000 4cps/zi (2-2) intre mese
MAITAKE 1000 3/zi (1-1-1) cu 20-30 minute inainte de mese
BIOPIPERINA 2 cps/zi (1-1) impreuna cu suplimentele
AHCC Plus 2/zi (1-1) intre mese
Tronson Nr. 2 (30 zile)

STEMULIN 3 cps/zi toate 3 impreuna cu putin timp inainte de culcare pe stomacul gol
ASTRAGALUS 9000 (3 cps./zi) (1-1-1) cu minim 30 minute inainte de mese
COENZIMA Q10 Bio-Activa 200 mg 2 capsule/zi 1 dimineata la sculare + 1 dupa amiaza pe stomacul gol
REISHI 5000 9 cps/zi (3-3-3) cu minim 30 minute inainte de mese
VITMINA C cristale solubile 150g: 15 g pe zi in 3 prize (5-5-5) impreuna cu REISHI
AGARICUS 1000 3/zi (1-1-1) cu 20-30 minute inainte de mese
SHIITAKE 1000 3/zi (1-1-1) cu 20-30 minute inainte de mese
SUPER IMMUNE 2 capsule/zi (1-1) intre mese. Pe stomacul gol
AHCC Plus 2/zi (1-1) intre mese
BIOPIPERINA 2 cps/zi (1-1) impreuna cu suplimentele
GERMANIU ORGANIC GE-132 2 cps/zi (1-1) intre mese
Tronson Nr. 3 (30 zile)

STEMULIN 3 cps/zi cu putin timp inainte de culcare ( se continua si dupa protocol pana la terminarea flaconului)
ASTRAGALUS 9000 (3 cps./zi) (1-1-1) cu minim 30 minute inainte de mese
COENZIMA Q10 Bio-Activa 200 mg 1 capsula/zi dimineata la sculare
REISHI 5000 3 cps/zi (1-1-1) cu 1 ora inainte de mese
VITMINA C cristale solubile 150g: 9 g pe zi in 3 prize (3-3-3) impreuna cu REISHI
MAITAKE 1000 3/zi (1-1-1) cu 20-30 minute inainte de mese
AHCC Plus 2/zi (1-1) intre mese
BIOPIPERINA 2 cps/zi (1-1) impreuna cu suplimentele
GERMANIU ORGANIC GE-132 4 cps/zi (2-2) intre mese
Regim alimentar lipsit de grasimi si dulciuri. Se va consuma de preferinta carne de pui sau peste. Se va bea zilnic suc de tomate minimum ½ litru + Ceai Verde minimum ½ litru


Personal as recomanda Q 10 in loc de 200 mg cit este in reteta sa fie de 400 mg
Iar Vitamina C daca se poate urcati la 6000mg e foarte mica doza din reteta, incarcati sa procurati din alta parte vitamina C. Ideal ar fi administrat injectabil si in special intravenos!
2 domi88
2 domi88 [94c]
04-04-2014, 16:25

Membru din 18-12-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 94

Un protocol care contine produse scumpe, din pacate ma indoiesc de faptul ca isi merita pretul. In ceea ce priveste vitamina C o cantitate de 6 grame poate provoca diaree datorita faptului ca Vitamina C in exces se elimina intotdeauna. La fel este si in cazul Coenzimei Q10, o doza de 400 mg este prea mare si se administreaza sub supraveghere, aceasta putand produce insomnii in cazul in care este administrata seara si de asemenea tulburari gastrointestinale, greturi, diaree si pierderea poftei de mancare.
3 Serina
3 Serina [8c]
04-04-2014, 23:53

Membru din 02-04-2014

Subiecte: 3

Comentarii: 8

Nu este adevarat! Aici va contrazic cu dovada, eu administraz zilnic preventiv 3000mg vitamina C in fiecare zi, absolut nici cea mai mica problema, este cu absorbtie lenta. Mama are un alt protocol unde doza este de 5500 mg vitamina C, nici cea mai mica problema nu are iar la un momet dat fiind toti in jur cu gripa sa speriat si a urcat dozajul cu inca 1500 mg, nici cea mai mica problema. Cit despre cei care au insuficienta cardiaca, am doua pesoane in tratament doza zilnica este 400 de miligrame Q 10 merge perfect!!!!!
Din starea de a nu putea nici respira se simte super, in decembrie mediciii miau interzis protocolul primit din canada, oricum m-au pregatit de inmormintare, m-am incapatinat si am dat peste vointa lor cind am vazut in ce hal a ajuns cu tratamentul primit de la medici. Cred ca mai traia zile saptamini maxim, nu va zic in ce hal. Acum e in vacanta!!! Se simte super, respira normal, nu mai aer de loc palpitatii, inima a fost marita si si-a revenit la normal, face efort nu foarte mare dar rezista la o munca casnica pina la 7 ore pe zi, inca are servici! Sunt minciuni, nu e nevoie neaparat sa ia seara, dar oricum nu mai are nici cea mai mica problema cu somnul da cind si-a revenit dupa tratament. As avea insa o intrebare, cit costa tratamentul de chimioterapie administrat de oncologi? Aici in Spania va spun eu ca este 5000 de euro pe luna tratamentul, si care sunt rezultatele? Am o prietena tratata in spania cu un cancer ovarian, femeia cu sistem imunitar slab, dupa prima sedinta de chimio a murit, nu a rezistat nici macar la primul tratament! Tatal prietenei a murit la doar trei saptamini dupa moartea sotiei lui, tot de cancer, el a avut la plamin, a acumulat si stresul si sa dus imediat. El a chinuit citiva ani, tratamentul chimio la terminat fizic si psihic, si in final tot degeaba a fost tot. Sa nu va suparati pe mine, eu ma ocup sa previn, nu ma chinui sa vindec nimic, de ani de zile incerc sa traiesc intro forma cit imi pot permite mai sanatoasa, administraz zilnic doza mare de antioxidanti. Diferenta stiti care este? Nu sunt bolnava de mai bine de 14 ani, nici macar de gripa, sau raceli. Am avut niste chisturi in sin, nu au fost maligne, dar au fost destul de multe si mari, Au disparut, nu mi-am facut probleme ca mi-a spus doctorul ca nu sunt periculoase doar sa vin la control periodic. Anul asta am ramas blocata cind a zis ca nu mai am nici macar una! Atunci am facut legatura ca de fapt preventiv cu dozele mari de vitamnine si Q 10 au disparut, nu aveau cum sa dispara de la aer!
Stiti care este problema, medicii stiu ce invata la facultate, si eu am fost studenta si stiu, aia stiu ce mi sa predat, in cazul dvs, nu va ocupati de cercetare, nu e treaba dvs. In schimb documentatia care va vine este doar cea ce este acceptata de colegiul de medici, altceva nu e voie, nimeni nu se risca sa fie haiduc si sa incerce sa faca o clinica cu tratamente altenativa pe care nu le cunoaste si sar putea chiar sa aibe probleme! Clar ca in acaste condtiti ne contrazicem aici la infinit! Nu vreau sub nici o forma sa va atac, dar eu daca as fi medic si as sti ca e mama mea as face totul pentru ea indiferent de interditiile pe care le primesc prin sistem!
Si ca si incheiere, tata a re o familie de prieteni farmacisti de 30 de ani, saptamnina trecuta au trecut pe la tata si au vazut tratamentul naturis de la el de pe masa, ea imediat a mentionat ce bune sunt suplimentele respective, dar a mai adaugat ceva interesant, a spus ca de 30 de ani de cind este farmacista incearca sa-si trateze orice boala pe care o are cu medicamente cit mai naturale, considera cele farmaceurice otrava la compozitia pe care le au, ea a terminat o facultate in domeniu, de ce oare a avut curajul sa faca asa o afirmatie daca este meseria ei? Pe mine ma si speriat, nu mi-a venit sa cred sa aud asa afirmatie de la o farmacista!
4 domi88
4 domi88 [94c]
05-04-2014, 00:08

Membru din 18-12-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 94

Referitor la Vitamina C si Q10, si la doza recomandata. Un supliment alimentar actioneaza diferit de la o persoana la alta. Probabil in cazul dvs nu ati avut probleme insa asta nu inseamna ca la toata lumea e asa, motiv pentru care recomand sa fie utilizata doza standard. Vitamina C si Q10 administrate in exces se elimina, deci luati degeaba doze mai mari. In unele cazuri se elimina fara alte probleme iar in alte cazuri apar si cele la care am facut referire.
Chimioterapia e una si nu se compara eficienta ei cu o vitamina, in ceea ce priveste tratarea unei forme de cancer. Este adevarat faptul ca utilizarea in paralel creste semnificativ speranta de viata. Am spus faptul ca sunt scumpe datorita faptului ca, produse similare se gasesc cu mult mai ieftine. Pe langa cercetare am avut si am tangenta si cu pacientul. Am analizat si am recomandat tratamente complementare la tratamentul chimioterapic la peste 400 de pacienti bolnavi de cancer, deci stiu despre ce este vorba. Unele suplimente potenteaza efectul antitumoral al chimioterapiei iar altele inhiba sau chiar provoaca reactii adverse. Nu am spus niciodata faptul ca nu sunt bune sau eficiente, dar trebuie administrate corespunzator.
5 Serina
5 Serina [8c]
05-04-2014, 00:27

Membru din 02-04-2014

Subiecte: 3

Comentarii: 8

Aici sunt total de acord cu dvs, trebuie neapartat administrate corespunzator! Si dupa ureche mu merge nimic, Vizavii doar de Q 10, am pus un studiu despre q 10 si acolo rezultatele pozitive au fost date la acest dozaj! Iar Dr Pauling, care are premiu nobel pe acesta cercetare vizavii de eficienta vitamninei C, aceste dozaje le-a recomandat ca fiind eficiete, tratamentul mamei este parte din cercetarile acestul Dr. Si in ziua de astazi, dupa moartea acestui Dr, se mentine clinica lui si sunt continuate aceste cercetari!
Răspunde la topic
5 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp