Tarceva - rezultate?

Secțiunea: Chimioterapie
27 comentarii 1 2
21 bibiruza
21 bibiruza [3c]
19-05-2014, 09:37

Membru din 25-04-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Buna Mihaela. -------------
sunt multumita de tarceva, dupa 6 luni de tratament cu citostatic boala a intrat in regresie cu 75 la suta si speram ca dupa 6 luni de tarceva speram sa fie mai bn.Deocamdata nu avem reactii adverse grave, nu stiu ce sa zic ne rugam in continuare sa fie bine.

(*modificat de admin)
22 MARTON
22 MARTON [617c]
19-05-2014, 14:21

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

FELICITARI pt rezultate BIBIRUZA si mai posteaza si dieta pe acre ai folosit-o pe timpul tratamentului pt a vedea si alti pacienti ce a ajutat la aceste rezultate excelente, chiar daca fiecare pacient reactionam diferit la tratament.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
23 bibiruza
23 bibiruza [3c]
19-05-2014, 15:30

Membru din 25-04-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Dieta, sa stiti ca nu tine la sange, mananca din toate cate putin in afara de carne de porc, isi ia tratamentul la timp, atmosfera din familie este buna, incercam sa-i tinem moralul ridicat, sunt aproape cat pot de el pentru ca locuiesc la 150 km distanta am ajuns sa fac naveta saptamanal, dar nu ma plang, facem naveta galati-bucuresti pentru citostatice, si nu s-a lasat de serviciu, chiar daca e pensionat lucreaza in continuare si tot timpul este in contact cu lume, discuta.Exista problema intr-adevar cu deranjatul la stomac tot timpul si tarceva a accentuat putin mai mult dar luam medicamente, ceaiuri si ce sa va mai spun nu ne-am pierdut credinta.Tot timpul ma rog sa fie bine macar cum e acum.Sanatate multa tuturor!
24 mihaelaandreea
24 mihaelaandreea [29c]
20-05-2014, 21:31

Membru din 04-05-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 29

Buna biburuza! Multumesc ptr raspuns.Am sa iti las mesaj pe primat cu adresa mea de mail poate mai corespondam si acolo.Tatal tau a luat si supilimente natursite pe perioada chimioterapiei?Si daca da ce anume?Cum s-a simtit de la citostatice?Si tata a facut azi a 2-a tura de citostatic gemcitabina dar si acum la fel ca si prima data a avut hemoglobina mica 8.7 si inainte de citostatic a tb sa ii se administreze sange, 2 unitati..voi ati intampinat problema asta?Tata in schimb are unele probleme cu constipatia si am inteles ca si pastilele ptr greata accentueaza constipatia.
Multumesc si va doresc multa sanante si putere tie si familiei tale!
25 MARTON
25 MARTON [617c]
21-05-2014, 00:23

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

Mihaela eu fac chimio cu sutent si din cate mia explicat doctora acest tratament da perioade de constipatie si perioade de diaree, lucruri pe care le patesc si eu, si cand am contipatie beau ceai de menta care ma ajuta in acele momente inclusiv cu burta care se intareste sau sunt balonat.
Legat de analize eu nam avut niciodata probleme mari chiar daca fac acest tratament de cinci luni, din contra la mine cateodata imi sangereaza gingiile sau imi curge sange din nas.
Pt greata la mine are efect telina cruda, asta am descoperito singur incercand dar nu recomand astfel de experimente.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
26 mihaelaandreea
26 mihaelaandreea [29c]
30-05-2014, 19:17

Membru din 04-05-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 29

Marton, nu sm retinut ce tip de neoplasm ai?.Cu greata vad ca ne descurcam bine, acum i-a dat metroclopamid ptr ca tata era de parere ca Osteronul il constipa..dar se pare ca si de la metro avem aceeasi problema.Ptr constipatiesi nu numai) i-am luat ceai Hyper tum, dar se pare ca fara o microclisma nu scapa, ptr ca iise pune efetiv un dop si numai poate iesi afara...acum am inceput sa ii dau suc de Noni dimineata 30 ml, sper sa nu interfereze cu injectiile Clexane ptr coagularea sangelui.ieri a fost a 3 a zi dupa citostatice si a facut febra 38, 4 am sunat dr si ne a zis sa ii administram antibiotic augumentin si ciprionl, i-am dat doar augumentin ptr ca i-a scazut febra imediat dupa1 pastila de algocalmin, si continuam pana la 5 zile cu augumentinul.

Multumesc si multa sanatate!
27 soareiulian
27 soareiulian [7c]
07-01-2015, 21:26

Membru din 06-01-2015

Subiecte: 0

Comentarii: 7

Răspuns pentru (Irina DB, 30-05-2014, 19:17:16):

Am ramas cu 2 cutii de TARCEVA 100 mg. Daca este cineva cu adevarat interesat sa ma contacteze ----------------*

REPET ! Doar cine are nevoie !!!

SANATATE !!!

(*modificat de admin)
Răspunde la topic
27 comentarii 1 2
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp