Sarcom cu celule rotunde

Secțiunea: Sarcoame
6 comentarii 1
1 valylie
1 valylie [1c]
06-06-2012, 23:23

Membru din 06-06-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna ziua!!!
Am fost diagnosticat cu sarcom cu celule rotunde anul trecut in februarie.am facut chimioterapie (6 sedinte).Cum pot cere si parerea unui alt medic? Ce ar trebui sa fac si unde sa merg..cluj. bucuresti?
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
31-05-2012, 20:51

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

totusi, parerea altui medic PENTRU CE ANUME ? poti sa detaliezi putin mai mult, cronologic, istoricul bolii tale ?
3 1Cenusareasa
3 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 16:40

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

nu trebuie . Al doilea tot in chemo te tine !
mai incolo te avanseaza le radatii ( da din cele care rup tot pe unde trec ). Chiar dadc nu trebuie. Sint ieftine !
Deja esti pe un scaun fierbinte . L a cancer este la fel la Dorohoi ca si la Paris sau N York.
Doar asistentele la N York sint mai grase. ca tratament e la fel.
Doar australia discuta si se recalculeaz a efectele chemo si daca se merita .
Chemo este o otravire a intregului corp. Stiu ca vorbesc ca moise-n pustie , dar poti transforma si acest procedeu inuman in unul bun. Taind cjemo pina la un sfert si luat DMSO . Asta va face concentrarea otravii la o mas a mica. Cresti pe canceri otrava si salvezi restul corpului. Stiai ca chemo iti ia imunitatea si de acum depinzi de aceste chimicale ? Stiai ca te otravesti , la propriu ? Stiai ca vei ave a probleme mari cu memoria ?
Nu trebuie opinia altuia . Al doile a face exact la fel. Poti s a te duci in Denmaok, ca e la fel.

Compania Merk a facut un test ( facut in secret , dar dat de gol de cel ce a inventat vit B12 sublinguala - s-au certat de la bani, desigur ! ). S-a testat pe 15 pacienti cu cancer si numai la unul nu s-a oprit cancerul din crestere. La 9 din ei tumorile au scazut binisor.
Doza a dost de 390 mg de Co q10. Si nimic mai mult.

Vracii faceau asta demult, dar a facut si merk ( cel ce face medicamente ). Ca speculant de idei, nu putea sa imi scape asta . Nici un tratament pt cancer nu trebuie s a fie fara Co q10.
Nu trebuie a doua opinie !
4 RaulDuke
4 RaulDuke [7763c]
03-06-2012, 18:12

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

1Cenusareasa nu este medic, este un nebun care vorbeste ca sa se afle in treaba; spune numai minciuni si aberatii.

ce legatura are memoria cu chimioterapia ?
5 valylie
5 valylie [1c]
06-06-2012, 21:22

Membru din 06-06-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Eu nam probleme cu memoria de la chimioterapie.
Am fost diagnostiacat in februarie 2011 cu sarcom am facut chimioterapie(6 sedinte), cind am terminat am facut rmn si miau zis ca tumoarea a ramas pe loc fata de rmnul din ianuarie 2011 dar chimioterapia a oprito.am mai facut un rmn in aprilie 2012 si miau zis ca tumoarea sa mai micsorat.dar toti prietenii imi zic sa merg si sa ma consulte si alt medic si nu stiu unde sa merg.sau sa trimit rmnurile care le am!!!!!! parerea altui medic asupra diagnosticului meu ca cica medicii de aici nu prea se pricep la pus diagnostice dar eu am toata increderea in medicul care ma tratat.
6 RaulDuke
6 RaulDuke [7763c]
06-06-2012, 23:23

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

valylie, spune-ne si noua mai multe detalii despre cazul tau, in ordine cronologica. ce arata rmn-urile, ce a zis biopsia, ce ti-au zis medicii ultima data, ce tratamente si cand ai facut, etc. numai in felul asta o sa te putem ajuta mai bine...
Răspunde la topic
6 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp