Sangerarea vaginala dupa histerectomie

Secțiunea: Cancerul de col uterin
3 comentarii 1
1 Penelopa
1 Penelopa [1c]
08-02-2018, 18:25

Membru din 14-09-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna ziua,
Asa cum am descris pe larg in fisa mea - am fost diagnosticata cu cancer col uterin St 1b2, g2, in August 2016. De atunci am facut chimio neoadjuvanta, histerectomie radicala laparoscopica cu pastrarea ovarelor si apoi 25 sedinte radioterapie.
Dupa operatie, biopsia col - 2 cm vagin - uter au aratat ca nu exista nici in fel de celula maligna, doar etoziuni PE col - remisie totala. 15 ganglioni scosi, 0 invadati.
Ultimul CT in octombrie arata totul ok, RMN pelvis in 7 noimbrie, de asemenea ok.
Azi insa am avut o pata roz pe lenjerie si am detectat putina secretie roz in vagin.
Am intrat in panica - stiu ca acesta nu este un semn bun. Puteti sa ma ajutati cu o opinie? E posibila o recidiva locala daca RMN-ul de acum 3 ,luni a fost curat?
Va multumesc anticipat pt raspuns!
Nu gasesc un ginecolog care sa ma primeasca urgent iar la Dr meu din Cluj merg abia peste 2 saptamani.
Cancer col 1b2 - august 2016
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
08-02-2018, 20:06

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Penelopa, Azi, ora 18:25:10):


teoretic e posibil, dar cu examenul IRM facut recent, e imporabil. asteapta, cel mai bine, sa consulti medicul ginecolog!
3 Penelopa
3 Penelopa [1c]
08-02-2018, 22:05

Membru din 14-09-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Va multumesc mult!
Incerc maine sa ajung la un medic ginecolog si...sper sa nu fie ce e mai rau.
Toate cele bune!
Cancer col 1b2 - august 2016
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp