rog un raspuns urgent, poate fi cancer la san?

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
5 comentarii 1
1 adina86
1 adina86 [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Sunt Adina,locuiesc in irlanda de aproape 2 ani ,in urma cu aproximativ 3 luni, mi-a iesit o besica mica ,de culoare alba pe sfarcul de la sanul stang,e drept ca ma doar sanul putin.Am fost putin cam ocupata cu munca si nu prea am dat importanta,dar besica tot acolo se afla.Va rog frumos sa-mi dati un sfat,este ceva grav,crede-ti ca ar trebui sa-mi iau mai repede concediu sa ma duc acasa in Romania sa imi fac niste analize?Astept un raspuns urgent.Va multumesc mult.Toate cele bune!
2 drweather
2 drweather [6c]
12-01-2009, 21:39

Membru din 09-01-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 6

Avind in vedere frecventa crescuta a canceruli la sin,orice manifestare anormala la acest nivel impune un control clinic la un ginecolog.Nu analize,pt ca la analize cind apare cancerul e deja prea tirziu.Deci cit mai repede la un examen clinic ginecologic.In mod normal orice femeie ar trebui sa faca acest examen macar o data pe an,char daca nu observa nimic anormal.
3 adina86
3 adina86 [2c]
12-01-2009, 21:59

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

V a multumesc mult pt raspuns,astept incontinuare si alte comentarii.Toate cele bune!
4 jaquelinne
4 jaquelinne [20c]
12-01-2009, 22:19

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

Adina,dar in Irlanda nu poti merge??Cred ca poti gasi si acolo un medic ginecolog care sa te examineze.Deasemeni o ecografie mamara este indicata!!Nu cred ca este cancer,dar mai bine sa fii sigura decat sa stai cu teama!Stii cum se spune;este mai bine sa previi decat sa tratezi!!
Numai bine
5 adina86
5 adina86 [2c]
13-01-2009, 18:50

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Multumesc mult Jaquelinne,sunt doctori aici in Irlanda,dar sincer a-si prefera sa merg in tara la medicul la care ma duceam eu de obicei, deoarece pot vorbi mult mai liber si mai deschis cu el decat cu alti de prin alte tari,dar cred totusi ca voi apela pana la un urma la un medic ginecolog de aici.Multumesc mult.Sanatate va doresc!
Răspunde la topic
5 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp