Rezultat RMN

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
2 comentarii 1
1 Yna
1 Yna [0c]
18-03-2018, 13:20

Membru din 17-03-2018

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna ziua, in ianuarie 2018 am facut un RMN la coloana vertebrala deoarece aveam dureri groaznice.Am fost la medicul neurochirurg si mi a dat tratament o luna de zile si repauz la pat.La acest RMN mi sau descoperit noduli fibromatosi pe uter.si intramurali.Dupa ce am terminat tratamentul pentru coloana ma simt un pic mai bine dar durerile lombare persista.Am fost si la ginecolog, aici mi a zis ca am noduli dar sunt mici si sa nu mi fac griji, si ca am un nodul cam de 3 cm pe ovarul drept si are ceva lichid.Asta ma ingrijoreaza si nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.Imi este frica sa nu am cancer ovarian.Imi puteti spune ce sa fac,, ??
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
20-03-2018, 15:18

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Yna, 18-03-2018, 13:20:03):


cel mai important lucru de facut ar fi identificarea si prezentarea la un medic ginecolog in care sa ai incredere.
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp