Rezultat IHC

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
3 comentarii 1
1 AURORA 2014
1 AURORA 2014 [0c]
15-05-2014, 21:51

Membru din 15-05-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna ziua!
Mama mea a fost diagnosticata cu cancer la san, are 59 de ani.
A facut test IHC si are urmatorul rezultat:
- ER pozitiv 50%
- PR pozitiv 70%
- cerb B2 - pozitiv membranar complet, intens peste 10% din celulele tumorale (scor3+)
- Ki 67 pozitiv 20%
Imi puteti spune ce stadiu este?
Memtionez ca a inceput sedintele cu chimioterapie.
2 MARTON
2 MARTON [617c]
15-05-2014, 17:10

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

Medicul care o are in supraveghere ar fi trebuit sa va dea aceste detalii, dar daca nu vi lea dat ar trebui sa il intrebati voi, ce stadiu este, ce este de facut, cat dureaza chimio, ce efecte sunt, la ce simptome sa fiti atenti, ce sanse de vindecare sunt ( TEORETICE pt ca fiecare pacient reactioneaza diferit), sa aveti numarul lui de telefon pt ca vor urma ceva simptome si este bine sa i le aduceti la cunostinta pt a va putea ajuta cu ele.
Dati clik pe numele meu si trimitetimi o adresa de mail si va voi trimite informatii utile.
SANATATE MAXIMA SI MULTA PUTERE PT VIITOR.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
15-05-2014, 21:51

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Ar trebui sa ai un bilet de externare unde scrie stadiul. Stadiul nu se precizeaza de pe urma imunohistochimiei ci in urma examenului clinic si radio-imagistic.
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp