reinterpretare RMN

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
3 comentarii 1
1 LuluN
1 LuluN [1c]
05-07-2010, 16:14

Membru din 29-07-2009

Subiecte: 3

Comentarii: 1

Buna ziua,
As fi dorit o a doua opinie pentru un RMN si nu stiu daca exista in Bucuresti si clinici care acorda consultatii ptr. investigatii deja efectuate. Solicit aceste lucru datorita unei suspinciuni de metastze osoase neconfirmate ulterior prin scintigrafie.
Cu multumiri,
2 radicus
2 radicus [411c]
05-07-2010, 16:14

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Exista diferite clinici de imagistica, le platesti RMN-ul si apoi consultatia. Chiar si la clinici de stat se poate plati. Pentru rezultate anterioare nu stiu daca vor oferi consultatie fara un nou RMN, dar incercati, e posibil sa reinterpreteze (contracost) fara refacerea RMN-ului. Daca apar in raport "zone de osteoliza" dar nu exista o tumora primara sansele sa fie metastaze osoase scad. Iar neconfirmarea prin scintigrafie scad din nou sansele la ce e mai rau. Posibil sa fie doar boli benigne ale sistemului osos.
3 Ionescu Roxana
17-07-2015, 10:04

Membru din 17-07-2015

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Buna ziua!

Exista in Bucuresti o astfel de clinica, se numeste clinica Phoenix. Au o platforma online pe care incarcati imaginile de la investigatia veche si primiti rezultatul in baza lor. Procesul este foarte simplu iar eu am primit rezultatul in 2 zile (http://diagnostic2.com/). Costurile sunt mai mici decat in cazul in care sa fiti nevoita sa repetati investigatia.


Sanatate!
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp