recidiva de MPNST cu grad scazut de malignitate

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
4 comentarii 1
1 doar eu
1 doar eu [0c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 0

am fost diagnosticata cu tumora maligna a tecii nervilor periferici (MPNST) de joasa malignitate-la gamba stanga-am fost operata la bucuresti,anul trecut in ianuarie.nu mi s-a dat nici un tratament. anul acesta,in februarie,m-am operat la iasi, diagnosticul fiind recidiva de MPNST cu grad scazut de malignitate.nu am urmat nici un tratament. pt ca nu mi s-a dat.vineri,10 octombrie, sunt programata pt o noua operatie, la cluj.
am facut rnm-ul si rezultatul a fost recidiva in parti moi,coapsa stanga, Hemangiom (femural drept).la ce ma pot astepta? sau mai bine zis, mai am vreo speranta?
2 lyanageorgescu
2 lyanageorgescu [101c]

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 101

Bineinteles.In momentul de fata cred ca sunteti operata.M-ar interesa rezultatele HP.Clujul este centru medical de renume, dar si la Iasi sunt oncologi [ si nu numai] foarte buni, ex. dl. conf. Lucian Miron.Sanatate!
3 ramonasat
3 ramonasat [3c]
29-10-2008, 01:11

Membru din 29-10-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Buna, numele meu este ramona problema mea este urmatoarea ,tatal meu a fost depistat cu o yumoare retroperitoneala in luna ian sa operat in luna oct sa internat din nou si tumoarea a recidivat cu infiltrati in ficat, are ht de 25,1 si hb 8 , si iodofilie, asta am retinut din ce am citi in foaia de observatie, tin sa precizez ca are si diabet si insuficienta cardiaca, este si post accident cerebral vascular de 16 ani cu paralizie pe partea dr..
Dr. zice ca nu se mai poate opera si a venit acasa , este palid si nu mananca bine. Va rog daca a mai trecut cineva prin asa ceva spunetim la ce sa ma astept? conctret nu ma bagati in termeni medicali ca nu inteleg ,diag. este de lipoxisarcom malign cu recidiva de 15/21. am sa caut raspuns zilnic Va multumesc anticipat
4 ramonasat
4 ramonasat [3c]
29-10-2008, 01:11

Membru din 29-10-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Buna, numele meu este ramona problema mea este urmatoarea ,tatal meu a fost depistat cu o yumoare retroperitoneala in luna ian sa operat in luna oct sa internat din nou si tumoarea a recidivat cu infiltrati in ficat, are ht de 25,1 si hb 8 , si iodofilie, asta am retinut din ce am citi in foaia de observatie, tin sa precizez ca are si diabet si insuficienta cardiaca, este si post accident cerebral vascular de 16 ani cu paralizie pe partea dr..
Dr. zice ca nu se mai poate opera si a venit acasa , este palid si nu mananca bine. Va rog daca a mai trecut cineva prin asa ceva spunetim la ce sa ma astept? conctret nu ma bagati in termeni medicali ca nu inteleg ,diag. este de lipoxisarcom malign cu recidiva de 15/21. am sa caut raspuns zilnic Va multumesc anticipat
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp