Raul, interpretare pe intelesul meu te rog ... e vorba despre mama mea

Secțiunea: Interpretare analize si examen anatomopatologic
2 comentarii 1
1 Camelias
1 Camelias [0c]
19-02-2016, 00:02

Membru din 27-01-2016

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Mama a fost internata pentru investigatii in Galati pentru sindromul ascitic, de la interne a trecut la ginecologie unde s-au observat chisturi bilaterala si diagnosticul a fost neoplasm ovariam st. III
Am venit la Bucuresti unde a mers la Chirurgie spitalul Militar.
Am facut CT, nu am CD-ul, doar rezultat rezumat din partea chirurgului, rezumat cu care am fost pentru parere la oncologul de la Sp. Militar
S-a recomandat paracenteza, toracocenteza si in functie de starea chimica generala citoreductie.
Pe data de 28 ianuarie a facut citoreductia, la 21 de zile am luat rezultatul biopsiei si am nevoie de o explicatie pe intelesul meu ...nu ma ajuta medical dar am nevoie sa inteleg un pic.

Pot transcrie epicriza, rezumatul CT si recomdarea scrisa a oncologului ca le am pozate
Am si rezultatul hispatologic si cel citologic
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
19-02-2016, 15:27

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Camelias, Azi, ora 00:02:16):


cat timp a durat operatia ?
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp