Probleme san stang

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
3 comentarii 1
1 nadia_vlaicu
1 nadia_vlaicu [1c]
02-07-2018, 21:23

Membru din 02-07-2018

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna seara,
Numele meu este Nadia Vlaicu, am 49 de ani si in urma unor dureri axilare si in omoplat am facut o mamaografie in care medicul radiolog spune ca sanii sunt cu structura grasoasa, heterogena, fara opacitati spiculate, fara focare microcalcifieri vizile mamografic, fara imagini de distorsiuni arhitecturale. Opacitati benigne axilare stangi cu aspect ganglionar, inflamator. Dupa aproximativ trei luni, am facut o echografie mamara, iar rezultatul este : ambii sani cu ecostructura predominant lipomatoasa. San drept cu formatiuni chistice milimetrice, fara noduli, ectazii ductale sau distorsiuni arhitecturale. Fara adenopatii axiale supra si subclaviculare. San satang: fromatiuni chistice milimetrice, izolate, fara noduli, ectazii ductale sau distorsiuni arhitecturale. Fara adenopatii axiale supra si subclaviculare. Scor BIRADS 2. Mentionez ca in jurul varstei de 26 ani am avut o scurgere mamelonara care a fost rezolvata prin tratament, la vremea aceea mi s-a spus ca este o dereglare hormonala. In urma cu 12 ani am avut probleme cu sanul stang, fiind vorba din nou de o dereglare hormonala, iar in urma tratamentului si aplicatiilor locale nu am avut probleme pana la sfarsitul anului trecut. Medicul radiolog mi-a recomandat sa consult si un medic oncolog.
Cu multumiri,
2 nadia_vlaicu
2 nadia_vlaicu [1c]
02-07-2018, 21:26

Membru din 02-07-2018

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Răspuns pentru (nadia_vlaicu, Azi, ora 21:23:28):

Specific ca sunt la menopauza de 6 ani si nu am nici o nastere. Nu stiu daca au vreo relevanta aceste aspecte.
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
03-07-2018, 15:22

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (nadia_vlaicu, 02-07-2018, 21:26:31):


din fericire nu vorbim de un diagnostic de cancer. ma tem ca nu putem sa te ajutam prea mult pe acest forum.
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp