posibilitate chirurgicala neoplasm pulmonar

Secțiunea: Operatii chirurgicale in cancer
2 comentarii 1
1 elllla
1 elllla [0c]
25-04-2010, 13:15

Membru din 25-04-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna seara tatal meu a fost diagnosticat cu neoplasm pulmonar la Ct s-a evidentiat: masa macronodulara ~56/56/72 mm contur sters, imprecis tratat, suprafata si iodofilie heterogena situata la nivelul segmentului apical al lobului pulmonat stang ce vine in contact cu aorta toracica descendenta pe o distanta d 22 mm si mansoneaza bronhia si artera pulmonara a segmentului. Adenopatii mediastinale cu diametrul de ~10mm precarinar,~12mm hil drept si ~6 mm in fereastra aorto-pulmonara.AS DORI SI EU SA STIU DACA SE POATE OPERA SI DACA IMI PUTE-TI RECOMANDA PE CINEVA.
2 elina
2 elina [43c]
25-04-2010, 13:15

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 43

Buna ziua! Eu va recomand sa prezentati cazul tatalui dumneavoastra domnului doctor Nistor Claudiu de la Clinica de Chirurgie Toracica - Spitalul Militar Central ; este un medic foarte bun; numai bine
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp