oamani buni, miracole se intampla!

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
6 comentarii 1
1 mamilika
1 mamilika [8c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 8

Scriu cu toata sinceritatea, in speranta ca ii poate fi cuiva de ajutor. Stiu ce simti atunci cand ti se pune un diagnostic greu si nu ma joc cu sperantele oamenilor necajiti. Incerc doar sa va fac cunoscuta o metoda prin care multi oameni se vindeca. De vreo 17 ani un Maestru este la noi in tara si ii invata pe oameni cum se pot vindeca. Unii dintre ei au sansa de a se vindeca chiar in timpul cursurilor. Altii isi insusesc inalta invatatura si se vindeca practicind constiincios. Asa m-am vindecat si eu si sunt profund recunoscatoare divinitatii ca mi-a scos in cale acest OM minunat caruia ii datorez viata. Asa de multe as avea de spus, dar cuvintele sunt prea mici ca sa descrie ce schimbari profunde s-au produs in viata si sufletul meu. Si, mai presus de propria-mi vindecare simt o profunda recunostinta pentru vindecarea fiicei mele in ciuda diagnosticului pus de doctori. Viata este mai mult decat ce credem noi ca este. Sunt atat de multe lucruri minunate pe care noi nu le stim despre noi. Avem puteri nebanuite pe care nu le constietizam toata viata. Sta in puterea noastra sa ne cunoastem si sa aflam calea spre vindecare. Aveti incredere si credinta ca oricine poate face aceasta, mai ales cand esti invatat de un Maestru.
Sanatate!
2 mamilika
2 mamilika [8c]
06-12-2008, 17:19

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 8

Sunt si medici la curs care vin de ani de zile. Din fericire incep sa se deschida catre acest subiect tot mai multi medici. Parerea mea este ca viitorul medicinii este medicina energetica. Trebuie facut orice pentru a-i vindeca pe oameni si daca pentru asta trebuie sa ne schimbam mentalitatea si prejudecatile, atunci sa o facem.
3 jaquelinne
3 jaquelinne [20c]
06-12-2008, 17:40

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

Interesant...
4 mamilika
4 mamilika [8c]
07-12-2008, 20:16

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 8

multumesc pentru comentariu. Uneori un singur cuvant inseamna f. mult. Am dat click pe numele tau si am citit comentariile tale. Am inteles ca te framanta multe intrebari existentiale. Cred ca ai putea sa gasesti multe raspunsuri la cursurile Maestrului. Asta daca a venit momentul sa le afli. Se vorbeste de multe ori ca e bine sa ai o relatie directa cu Dumnezeu, dar nimeni nu ne invata concret cum poti sa faci asta. Sau poate nu eram eu capabila sa inteleg iar altii puteau. Aici nu e vorba nici de inteligenta, nici de cultura generala, ci de ceva mai putin palpabil. E vorba de vibratia personala, de evolutia spirituala lucruri pe care nu prea le poti obtine nici din carti , nici cu bani. Sufletul omului nu se vede si de aceea multi cred ca nici nu exista. Nici campurile energetice nu se vad cu ochiul liber, dar ele au fost evidentiate de cativa ani cu ajutorul stiintei. Si totusi, nici macar asa, multi dintre noi nu acceptam ca ele exista. Aura se poate vedea si sta in puterea noastra sa exersam ca sa o putem distinge tot mai clar. Si aici e vorba de a evolua. Energia Universala ne hraneste zi de zi chiar daca noi nu credem ca ea exista, chiar daca nu-i multumim niciodata ca ne sustine viata. Atunci cand insa simtim ca bateriile noastre sunt descarcate si o boala se instaleaza in trupul nostru e bine sa invatam despre aceasta forta inepuizabila care abia asteapta sa o folosim in vindecare. Invatam sa ne conectam la ea de cate ori avem nevoie pana cand corpul isi recupereaza energia pierduta. Trebuie doar sa crezi si sa practici. Sanatate!
5 quantum
5 quantum [2c]
10-12-2008, 11:46

Membru din 07-11-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 2

mamilika,mi-ar placea sa discutam.ai entuziasmul cel aveam si eu,acum cca 4 ani in Ungaria cand am avut placerea sa cunosc niste oameni deosebiti din Romania,medici,avocati si psihologi ce s-au reunit la niste cursuri de medicina cuantica.oameni carora le multumesc ca mi-au deschis mintea catre aceasta cale a medicinii.
6 Lungoci Nicolae
21-02-2015, 14:59

Membru din 21-02-2015

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Răspuns pentru (mamilika, 30-11--0001, 00:00:00):



Am rugamintea sa primesc pe mail informatii cu privire la cele scrise de D-vs pe topic in 01.01.2014
Răspunde la topic
6 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp