noduli pe creier, dupoa citostatice

Secțiunea: Tumorile cerebrale
3 comentarii 1
1 mn_damian
1 mn_damian [1c]
23-04-2010, 14:25

Membru din 14-04-2010

Subiecte: 2

Comentarii: 1

Buna seara! am o matusa de 41 de ani care a trecut printr-o gramada de incercari foarte grele. Prima dintre ele a fost diagnosticarea cu cancer de col uterin, stadiul IIB, in urma caruia sarmana matusa a ramas fara uter si ovare, acestea fiind-ui inlaturate. Apoi anul trecut, dupa nu mai mult de 2-3 ani, a inceput sa sangereze la tuse. Dupa mai multe analize sa constatat ca avea cancer la plamanul stang stadiul 3A stadiul IIB, cu metastaza. Tratamentele nu au fost cu folos si a trebuit din nou operata. In urma operatiei doctorii au fost nevoiti sa ii inlature intreg plamanul stang. Dupa operatie a facut o serie de citostatice, insa acestea au avut efecte negative si a inceput sa aiba un fel de crize dureroase la cap. Si in urma unor totmografii i s-au descoperit mai multi noduli pe creier. Sarmana mea matusa, care imi este si nanasa de botez, este cu moralul la pamant. Nimeni nu o mai poate face sa isi revina cat de cat, sa ii dea un pic de speranta. As vrea sa stiu va rog , din cate a-ti inteles cam ce sanse are sa mai traiasca si cam ce ar trebui sa faca ca sa poata sa isi vada copilasii crescand? Va multumesc si imi cer iertare pentru lipsa de detalii si termeni specifici. Va salut in speranta unui raspuns cat mai curand
2 scarface
2 scarface [78c]
13-04-2010, 22:45

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 78

Nodulii de pe creier sunt des la cancer nimic periculos ci un fel de oglindire a cancerului si dispar odata cu tumoarea. Dr. Hamer a descoperit de mult acetst lucru. Spuneti-i sa-i ceara ajutorul Domnului Iisus , sa se roage la El, sa stea de vorba cu El in inima, si nu prin mers la biserica si inchinat la icoane unde Domnul nu este. Minuni se intampla des si cunosc multi astfel de bolnavi care au fost salvati prin rugaciune in ultima clipa. Insa viata nu se termina aici. Pentru moral exista niste remedii homeopate exceptionale.
Puteti merge la un medic homeopat sau scrieti-mi un mesaj sa va recomand pe cineva.
Tratamentele facute nu au cum sa ajute pe nimeni si au fost o mare greseala, dar fiecare este liber sa faca asa cum a fost invatat (gresita).
3 Geaninaleabu
3 Geaninaleabu [4c]
23-04-2010, 14:25

Membru din 10-04-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 4

ce prostii vorbesti! am vazut pe cineva care avea cancer de ovare, depasit stadiul deja si cu noduli in creier si nu au avut ce sa ii faca, a murit in timp foarte scurt- dar era stadiu foarte avansat si nu s-a putu face nimic
poate in cazul de mai sus se poate face: radioterapie, chimioterapie, operatie- analize cat mai complete si un oncolog bun
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp