neoplasm glotic sd disfonic coarda vocala dreapta

Secțiunea: Cancerul orofaringian
1 comentarii 1
1 Lushu
1 Lushu [0c]
17-05-2009, 23:37

Membru din 17-05-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 0

imi puteti da ceva sfaturi legate de acest diagnostic, tatal meu are 73 de ani si a fost diagnosticat cu neoplasm glotic (carcinom pavimentos infiltrativ de c.v. dreapta g lll) sd disfonic. rezultatul endoscopiei arata o hipertrofie de coarda vocala dreapta cu suprafata neregulata cu mobilitate normala a corzilor vocale, iar la examenul histopatologic apare diagnosticul de carcinom pavimentos cheratinizant infiltrativ. nu stiu nimic despre acest diagnostic sau despre operatia care ar trebui sa o faca. ce imi puteti spune despre diagnostic si ce sfaturi imi puteti da, sa stiu la ce sa ma astept pe viitor. gen care sunt sansele de reusita la operatie, ce va trebui facut dupa operatie, regim sau tratamente. multumesc
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp