Metastaze osoase la 8 ani dupa cancer san

Secțiunea: Metastaze
7 comentarii 1
1 marciuc
1 marciuc [2c]
16-12-2014, 21:50

Membru din 16-12-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Buna seara,

Daca se poate imi spuneti ce tratamente se recomanda in cazul pe care o sa il descriu. Mama a fost tratata acum 8 ani de cancer san, operatie in care sa scos tumora si cativa ganglioni, chimioterapie si radioterapie. Pt ca anul acesta a inceput sa o doara mana si umarul iar medicii nu au diagnosticat o corect a facut o ecografie si in urma investigatiulor sa observat metastase la clavicula si 2 coaste iar tumora a intrat si in unul din muschi. Detalii medicale nu va pot da pt ca nu locuim impreuna dar vroiam sa stiu ce tratamente se aplica de regula in asemenea situatii, chimioterapie, radioterapie, hormonal ? Multumesc.
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
19-12-2014, 11:39

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (marciuc, 16-12-2014, 21:50:53):


pai cam acestea sunt optiunile in situatia pe care o descrii, in mare. din pacate cum se alege exact intre ele tine fix de detaliile pe care nu le poti furniza. daca afli mai multe, te asteptam sa postezi si sa ne ajuti sa ne facem o idee mai buna.
3 marciuc
3 marciuc [2c]
03-09-2017, 23:01

Membru din 16-12-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Răspuns pentru (RaulDuke, 19-12-2014, 11:39:38):

Buna seara,
revin dupa mult timp, o sa va descriu pe scurt cum au evoluat lucrurile , in tara nu au putut sa ii faca mamei radioterapie din motive de aparatura, pozitionare a tumorii pentru tumorile din clavicula si muschi , asa ca prin casa de sanatate a plecat la Hamburg la o clinica unde au iradiat cu succes tumora(ianuarie 2015), a revenit in tara si a facut chimioterapie iar dupa a facut lunar tratanent hormonal si un tratament injectabil pt tesutul osos( ea avand si osteoporoza severa). Acum in august 2017 au gasit tumori osul cranian, vertebra, plaman, va urma in curand radioterapie si chimioterapie.(pentru a 3 oara de cand a fost diagnostocata cu cancer la san acum 10 ani). Nu stiu exact ce vreau sa va intreb, vreau ca mama sa traiasca si vreau sa nu sufere si vreau sa ma indrumati catre informatii pretioase poate de ultima ora cu care as putea sa o ajut pentru ca ea lupta cu toata fiinta cu tot sistemul si cu trupul ei care nu o asculta. Nu cad in deznadejde si sunt constienta ce se va intampla la un moment dat dar vreau sa o ajut comva.Doamne ajuta.
4 RaulDuke
4 RaulDuke [7763c]
04-09-2017, 10:14

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (marciuc, 03-09-2017, 23:01:14):


ce anume radioterapie face de data asta? are o durere localizata undeva anume?
5 Ale dreptate
5 Ale dreptate [3c]
03-10-2017, 08:51

Membru din 02-10-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Mama mea a depistat ca are cancer la san in luna sptembrie, a inceput chimio si la fel si alte investigatii, acum am aflat ca are metastaze osoase la foarte multe oase din corp! Sunt disperata si as vrea sa o duc in alta tara, te rog din suflet daca poti sa ne dai mai multe detalii despre cum ati ajuns la Hamburg as fi foarte recunoscatoare! Multumesc
6 lupu
6 lupu [9c]
06-11-2017, 09:07

Membru din 06-11-2017

Subiecte: 0

Comentarii: 9

"chimioterapie, radioterapie, hormonal ? "

Din pacate, altceva nu exista .Se pare. De ec numai asta , nici Dzeu cel bun si rabdator nu stie .
7 marciuc
7 marciuc [2c]
06-11-2017, 20:59

Membru din 16-12-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Răspuns pentru (Ale dreptate, 03-10-2017, 08:51:32):

Buna seara , imi pare rau ca nu am vazut mai devreme mesajul dvs. Mama a plecat prin casa de sanatate la Hamburg. Acolo a stat in chirie, am gasit ceva ieftin printr o cunostinta. In Germania sunt clinici care fac in paralel tratament clasic cu cel naturist... si cu rezultate f bune. Pentru eficienta remarcabila a unor produse naturale in tratarea cancerului intrati pe grupul de pe facebook" Grup de sprijin impotriva cancerului" si veti gasii informatii pretioase si rezultatele unor studii pentru tratarea cancerului cu doze mari de vitamine...Va spun doar cateva peoduse si tratamente cu rezultate f bune chiar vindecari sau remisii de cancer: Vitamina C intravenos, ozonoterapie, detoxifiere cu zeolit sau il mai gasiti ca detixamin, curcuma, vit c liposomala, miere cu ghimbir ( tin legatura cu o doamba care nu mai are nici o tumora dupa ce a consumat cantitati mari de miere si ghimbir...cantitati egale in blender) , coenzima q10, melatonina.....cancerul trebuie atacat din toate directiile nu se administreaza doar suplimente pt imunitate ci si pt alcalinizare..detox. E bine sa mergeti la un medic naturist. Alimentatie fara proteina animala fara fainoase si dulce. Spovedanie, impartasanie. Liniste si dragoste. Informatii pretioase gasiti pe acel grup. Doamne ajuta.
Răspunde la topic
7 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp