Metastaze ficat plecate de la cancerul cailor biliare,operat deja

Secțiunea: Metastaze
3 comentarii 1
1 Aurelia Ceoromila
31-08-2018, 15:57

Membru din 14-08-2018

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Tata 83 ani a facut icter mecanic,a fost operat de bila pt ca se presupuneau calculi biliari dar biopsia a dat rezultat un cancer al cailor biliare. Dupa o luna de la operatie pe care a depasit-o foarte bine a facu CT si au fost gasite doi noduli de 4 si 10 mm leziuni parca le spune. Cum putem sti daca sunt metastaze sau nu? Nu i s-a dat nici un tratament,doar recomandare pentru o interventie laparoscopica pentru o chimioterapie tintita. Acum e foarte bine,are uneori ceva durere in partea dreapta,dar mananca bine,a recuperat din greutate. Ca tratament am improvizat ceva din recomanarile altora Cardo Mariano si CUlevit. Ma puteti ajutasa ma sfatuiti ce strada sa apuc poate are sanse tinand cont ca sunt foarte mici acesti noduli? Multumim din inima
Informații
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
06-09-2018, 18:40

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Aurelia Ceoromila, 31-08-2018, 15:57:58):


trebuie sa ajunga la un consult de oncologie medicala, in primul rand.
3 Aurelia Ceoromila
10-01-2019, 23:24

Membru din 14-08-2018

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Bună seara ,îmi cer scuze pentru că nu am mai trecut de mult timp pe aici. Vreau sa va spun că se pare că acest tratament cu Cardo Mariano și Culevit a funcționat foarte bine. Tata a făcut o rezonanță magnetica nucleară pe 10 octombrie 201 8 și am avut surpriza să descoperim că au dispărut acele leziuni secundare, el se simte bine, are energie și poftă de mâncare și a revenit la greutatea dinainte. O să încerc să copiez rezultatele de la RMN și să le pun aici să vă dați o părere. Nu știu ce sa cred. Încep să am dubii dacă au existat sau nu, dacă acel examen CT de după operație nu a fost eronat. ..]
Informații
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp