Metastaze de la un cacer tratat acum 7 ani

Secțiunea: Metastaze
2 comentarii 1
1 Victoria
1 Victoria [1c]
12-12-2014, 09:51

Membru din 12-12-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna ziua,
As dorii si eu mai multe explicatii la problema mea...ca sa pricep ,sa ma luminez la cap ca nu mai inteleg nimic...
In anul 2006 am fost descoperita cu un cancer in stadiu III b pe care l- am depasit dupa 5 serii de chimio ,operatie mastectomie totala cu extragerea tuturor ganglionilir axiali din care nu a iesit invaziv nici unul...apoi inca 3 serii chimio .am continuat cu 25 de sedinte de radioterapie...in noiembrie 2007 am facut PET CT in budapesta care a concluzionat ca nu mai sunt urme de celule canceroase ...totul OK.Fericire mare ...au urmat controale la 3 luni... La sase luni... Mamo,eco analize sange,ecoabdominale anual...anul acesta surpriza...in urma unei ecografii suspecte am facut iarasi PET CT si...imaginide adenopatii metabolic active retopectoralesi axilare stangi cu diametrul de 2,5 respectiv 1,6 cm... SI...in segmentul VII al ficatului,subcapsular posterior se evidentiaxa o leziuneexpansiva hipercaptanta pentru radiotrasor spontan hipodensa si un microchist hepatic esential situat tot in segmentul VII cu diam maxim infracentimetric...deci metastaze...am inceput din nou chimio cu carbo...si gemcitabine . Am facut doar prima parte ziua 1 ca la ziua 8 a trebuit sa nu mai fac pt ca mi-au scazut trombocitele sub 50000... Sa vede la ziua 21 ce mai urmeaza...

Ma interseaza si pe mine o parere autorizata ...am uitat sa spun ce era mai important prietenul meu cancer are receptorii triplu negativi... CE SANSE MAI AM ???? IN LUNI ? IN ANI???
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
13-12-2014, 14:28

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Victoria, 12-12-2014, 09:51:46):


am impresia ca mi-ai scris si pe privat...
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp