rezultat mamografie.. ar trebui sa ma ingrijoreze?

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
3 comentarii 1
1 menacao
1 menacao [0c]
11-12-2012, 18:00

Membru din 11-12-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 0

buna ziua!am 42 de ani, si in urma unei mamografii, a venit si rezultatul care suna cam asa:-sani cu o structura heterogen densa.Bilateral fara focare de microcalcificari sau opacitati spiculate.In ambii sani, difuz se schiteaza cateva densitati nodulare partial mascate de tesutul fibroglandular.In sanul drept profund prepectoral corespunzator cadranului supero-extern se schiteaza o opacitate nodulara cu contur usor lobulat cu diametru axial maxim de 12 mm.Limfonoduli axilari bilaterali bine delimitati, infracentimetrici.As dorii sa stiu daca acest rezultat ar trebui sa ma ingrijoreze, si ce ar trebui sa fac in continuare.Va multumesc!
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
11-12-2012, 17:52

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

rezultatul trebuie vazut de medicul care a recomandat mamografia.
3 Sofia30
3 Sofia30 [5c]
11-12-2012, 18:00

Membru din 21-11-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 5

Pentru mine medicii cu adevarat buni sunt niste ingeri! Nu o data mainile lor au facut minuni! Si mai ales in cazul cancerului unde intotdeauna e nevoie de o veste buna... Eu am fost la Donna Medical Center la Dr. Claudia Teodorescu crezand ca am cancer mamar la sanul stang. Simteam si eu ceva cand palpam, mai citesem cateva lucruri pe net si bineinteles ca m-am dus cu gandul la ce era mai rau. Dupa control insa, am aflat ca era un nodul, nimic iesit din comun dar ceva ce trebuie totusi tinut sub observatie. Nu e cancer, asta conteaza! Va multumesc dna. Teodorescu!
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp