leucemie acuta mieloblastica

Secțiunea: Leucemie
3 comentarii 1
1 alexandru63
1 alexandru63 [1c]
07-02-2014, 12:50

Membru din 07-02-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 1

am 63 de ani, pe 9 ianuaie am fost diagnosticat cu LAM, procent blastii 27. dupa prima sedinta de citostatice, cand am revenit la tratament, procentul crescuse la 45. ce s-a intamplat?
2 MARTON
2 MARTON [617c]
07-02-2014, 12:27

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

Alexandru in timpul tratamentului anumite valori se vor modifica ar trebui sa intrebi medicul curant daca ar trebui sati faci probleme.Eu dupa ce fac analize merg si discut cu medicul cum au iesit imi recomanda anumite alimente sau sa ocolesc anumite alimente daca unele analize nu sunt bune, tu nu faci asta?Transmitemi o adresa de mail sati dau cate ceva legate de tratament si sa mai discutam daca doresti.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
3 alexandru63
3 alexandru63 [1c]
07-02-2014, 12:50

Membru din 07-02-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 1

multumesc pentru raspuns. am vorbit cu medicul, nu este deloc bine. a crescut procentul celulelor rele. sunt fiica lui. tata nustie asta, nu i-a spus nici d-na dr, e mai bine pentru el sa nu stie
------------*


(*modificat de admin)
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp