melanom malign cu metastaze hepatice si metastaze subcutanate

Secțiunea: Cancerul de piele (Melanom malign)
77 comentarii 1 2 34 INAINTE ›
41 RaulDuke
41 RaulDuke [7763c]
03-06-2012, 11:40

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

ce tampit e asta, dumnezeule ! mare e gradina lui Dumnezeu, dar parca prostii sunt infiniti !!!

bai drogatule, si de unde si cum ai invatat tu lucrurile astea ??? le mai poate invata cineva de la alta sursa decat DE LA TINE ? probabil ca nu, pentru ca nu se afla decat in imaginatia ta. unde le-ai invatat ? citind pe net si la simpozioane de quacks si impostori ? te-am intrebat de 20 de ori: ai masurat vreodata pH-ul CUIVA sau a CEVA pe lumea asta ?

"Eu sint mare in domeniu" - e clar ca esti paranoic si ai delir de grandoare. ti-am mai zis sa te duci la psihiatru, o sa devina noul tau cel mai bun prieten !

"la ce scoala" - incepe intai cu clasa... sa nu zic clasa intai, ca vad ca totusi stii sa scrii (nu mi-ai demonstrat ca stii sa citesti inca) sa zicem du-te la clasa a 2-a sau macar a 3-a, pe undeva, si nu la o scoala "pentru copii speciali" asa cum cel mai probabil ai urmat prima data.

inceteaza cu minciunile, ca nu poti sa raspunzi la nicio intrebare cu cap si coada pusa de cineva care se pricepe cu adevarat, iti schimbi de fiecare data, incet incet, marjele de care esti intrebat (cum faci cu pH-ul), repeti ca o moara stricata ideile alea fixe cu alcalinitatea si cesiu si rubudiu si insulina (ineptii), nu poti sa dai nicio explicatie despre DE UNDE ai tu informatiile astea "miraculoase", ai ca idoli in domeniu niste oameni demonstrati ca sarlatani sau nebuni cu acte in regula, si nici nu poti sa demonstrezi sau macar sa sustii ca ai lucrat in vreun laborator vreodata, sau ca ai vazut vreodata in viata ta cum se masoara un pH sau daca macar ai vazut vreodata masurat pH-ul vreunei singure solutii, in toata viata ta traita degeaba !
42 1Cenusareasa
42 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 18:05

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

desigur ca sint mare !
De ce nu as fi !
Eu nu trebuei s a dovedesc la nimeni ca un mar e bun. Stiu ca e mincat de multa vreme si nu e rau.
Nu trebuie sa aduc dovezi nimanui. Cercetarea a facuto altii si eu o speculez in folosul pacientilor. Eu nu fac cercetare fundamentala , ci doar citeva teste cind fac combinatii ce nu au mai fost folosite. Cum ar fi tandemul DCA si cel cu Cs si Rb.
E la inb=nceput si toate bune pina acum ! E drept ca eu stiu s a fur ideile de la cercatare ce sint probate ca bune stiintific. Eu nu am timp de cercetare.
Informatiile initiale au plecat de la doi laureati ai premiului Nobel ( O Warburg si Linus Pauling ), apoi unul ce trebuia sa ia premiul Nobel in 1981 pt DPT ( adica o tehnica ce sa inlocuiasca IPT - nu te gindi, ca e complicat pt tine ! ). faptul ca fizicieni ca Brewer si Nieper si altii au facut si nu au fost medici, mi-am zi ca se merita sa incerc. Desigur ca nu m-a interesat niciodata medicina si chiar o gasesc necinstita ca tine cancerul la medicina.
E cum te-ai duce sa repari pantofii la profesorul de astronomie . Nu s e pricepe .
Eu nu am nevoie s a demonstrez nimic afara de pacient. In acest domeniu, pacientul e cel mai important. La voi e medicul ! deci si aici este o mare diferenta.

Sint domenii diferite si se pare ca nu intelegi ca ceva nu ar fi medicina la cancer. Tu chiar nu vezi !
Daca dai pe unu in apa , nu trebuie s a demonstrezi ca s-a udat. Ca eu nu am de justificat salariul si nici titluri.
Tu legi meseria ta si cauti asemanre in pasiunea me a pt cancer si pacienti. NU e la fel.
Un pescar merge la lucru si prinde peste . E plictisit si s e gindeste la pensie si salariu.
Un pescar amator s e pregateste pe cheltuiala lui, pierde timpul lui si vine bucuros acasa.
Amindoi prin peste , dar strea de spirit e diferita .

pH marit, coane !Asta e rezolvarea ce a mai buna pina acum !
mai incolo, vom vedea !
43 RaulDuke
43 RaulDuke [7763c]
03-06-2012, 18:18

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

tu nici nu stii cum arata cancerul si cat e pH-ul sangvin, intracelular si de nicaieri. cum pretinzi sa fii luat in serios cand nu stii nimic despre nimic ? stii doar sa citezi niste nume ale unor oameni care nu au avut nicio activitate direct in domeniul medical ?

de ce nu raspunzi, ca atare, la nici una din intrebarile simple si elementare pe care ti le pun fie eu, fie radicus, fie oricine care ar putina minte in cap ? numai un debil mintal zice "io nu am nevoie de cercetare, io doar imi IMAGINEZ si asa e cum zic eu" :D este amuzant, dar si dramatic in acelasi timp... pentru gelatina care se afla in capul tau.
44 1Cenusareasa
44 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 23:37

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

pai am fost si sint destept.
Mai papagalule ! Eu pot creste rososii in gradina fara s a pun seminte /. Pot face bors la putina fara s a stiu cum cheama bactteriile care dau acreala . ca sint bune acele bactrerii e determinat de sute de ani. daca fac un borsh ( ipotetic ), pun in oala fara sa fac labiorator si stiu ca e bun. Deci ce au facut altii bine si publicat ca gaselnitza ( ca nu s e da premioul nobel la oricine trece prin gradina ! ). Eu iau de buna. Cum ai luat si tu de bun tabelul periodic, tabla inmuiltirii.
E cum ai cere mie sa demonstrez ca daca am o piatra in mina si ii dau drumul, va cadea pe pardoseala . ASA CEVA NU SE DEMONSTREAZA ! La scoala poate s e face, sa nva invete cum s a faceti cercetare. Eu nu fac cercetare ! Eu fac SPECULATIE !
In oric e domeniu sint speculanti si inventatorii asta fac mereu. Inventatorii nu sint din rindul profesorilor. Ca ei sint incorsetati in teorii si nu vad mai departe, El stie ca pamintul e flat si gata !
Un inventator se gindeste la ceva ce nu s-a gindit nimeni, dar nu cerceteaza neaparat ( foarte rar ). Ideile speculate nu sint mai putin valoroase ca cele a cercetatorului.
daca pH e mic la cel cu cancer, il marim. Ca esti tu contra ? ca nu priocepi ? Ca nu stiai ca la cancer e fermentatie de gl;ucoza Vs ardere, iatr nu-i bai. Inveti acum !
dar a spune ca nu e adevarat ca nu ai auzit, e alta mincare !
Cit priveste pe altii, daca au luat premiul nobel pt medicina , si in 1931 direct cu cancer, nu are legatura . ca vrei tu, un popindau in halat !
Brewer a fost in fizica si desigur ca a gasit ce tu nu ai cuium s a gasesti, chiar daca vrei, si anume ca la cancer nu mai este voltaj pe membrana . Nu e bai ! Invceti ! ca de asta ai cap ( eram s a zic halat ! ).
pe ceva trebuie s a te bazezi in orice studiu. experienta altora poate sa fie baza la tine , sau chiar o rastorni.
Ca e canceru una cu acidul.poate vei invatat si tu !
Ajuta sa intelegi !
45 RaulDuke
45 RaulDuke [7763c]
04-06-2012, 00:06

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

CAPUL TAU e "flat" iar speculatia ta e proasta. pH-ul NU e mai mic la "cel cu cancer", tu doar bati campii ca un disc stricat. or fi luat altii diverse premii nobel pentru multe lucruri pe lume, dar tu nu ai nicio legatura cu nici unii dintre ei.

pH-ul e LA FEL la toata lumea ! daca spui altceva nu demonstrezi decat ca esti batut in cap.
46 radicus
46 radicus [411c]
04-06-2012, 01:58

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Nenea 1CenusaArsa. Insulina e una si glucoza e alta. Cum poti spune ca C256H381N65O79S6=C6H12O6? Cum se poate ca DMSO (C2H6OS) este confundat cu insulina (C256H381N65O79S6) de catre tumorile maligne iubitoare de glucoza (C6H12O6)? Toate cele trei au o structura moleculara mult diferita intre ele.
Si ca o comparatie intre `panaceul pentru cancer`, DMSO si medicamentul de care se discuta in acest topic, ipilimumab, pentru a se vedea de ce am spus despre prima ca este o substanta bruta: DMSO - C2H6OS, ipilimumab - C6742H9972N1732O2004S40. Cine crede ca vindecarea cancerului sta in tincturi facute in ligheanul din bucatarie ar trebui sa primeasca gratuit o camasa care poate fi purtata doar cu mainile incrucisate.
47 1Cenusareasa
47 1Cenusareasa [83c]
04-06-2012, 05:04

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

ipilimumab - C6742H9972N1732O2004S40

E bun de bagat in gaura lui Kourus !
Exact cum am spus, mai limric !
cancerul nu s e vindeca cu DMSO , mai parafina . Ci cu Cesioum si rubidium. DMSO este ptr transport, mai coacaza !
Celulele canceroas e sint iubitoare de glucoz a si insulina .
Pe mine ma doare-n pix ce formula are Frunzaverdemumab.! Asta e treaba voastra , nu a mea ! Eu omor cancer si ma doare-mn paispe cum e insulina . Stiu doar ca celulele canceroas e o cacepta inauntru si nu Cucumubab-ul tau ! Si asta imi ajunge. da , fac solutie de cesium si rubidium in sticla de coca cola si punb DMSO in stropitor ca cel de la geamuri.
Lighean n-am ca e bun sui acolo. Cs si rb sint saruri si poti sa e pui si in paharul de la inghetzata .
Nu traieste nimic sa fie microbi. De ce s a nu fie in lighean ? Ce ar fi rau cui ...ligheanul.
Cs si Rb sint cele mai alkaline elemente pe pamint, nu tincturi, mai naftalina !

Desigur ca vindeca cancerul, cancrerul nu poate trai in mediu alkaline.
DMSO transporta si ajuta la intrare.
Tu habar nu ai avut despre DMSO , as a ca plimba ursul cu ligheanul tau cu tot !
Se discuta ca Rahattmumab nu lucreaza. solutia este desigur una logica. A;lkalinizare rapida si patrundere in celulal canceroasa ( cu dedicatie ),.
Pe mine nu ma doare nicaieri de medicamente , ca nu folosesc nici eu si nici nu invat pe altii. dar daca tu s pui ca medicina are ceva pt cancer, du-te si te cauta !
da, un corp alkaline nu face cancer si nupoayte mentine cancer. Daca esti ingust la minte, taci dreaq !
Eu nu compar Cs si Rb cu sulomumabul tau. Eu nu dau o coacaza pe ce o fi alifia voastra , ca nu e buna de nimic.
Sia sta am facut. Am spus ca nu merge.
Mai alifie, pe vreme a cind nu erau medici, nu era cancer. Atunci cum s e descuirca lumea sa nu aiba cancer. Asta fac eu. Vad ce se facea si nu s e mai face. daca e ceva in lighean, facem in lighean !
daca e ceva din pamint, il scoatem di pamint. Oamenii nu au avut atita cancer. Ceva au facut ei bine . Si crede-ma ca au facut fara indicatiile pretioase a oncolagiilor. Te mai legai de bicarb=onat . In corp este produs, natural, Sodium bicarbionate . Cum asta ar putea fi rau ?
La ora asta simoncini are succes 100 % cu bicarbonat ( nu ia pacientiioperati ), ca daca ar ave a un singur pas gresit, filfizoni ca voi ati si sari si il muscati de varice.
Eu pun chimicale mele in sticle golite de coca cola si e bun !
48 RaulDuke
48 RaulDuke [7763c]
04-06-2012, 09:04

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

tu esti un psihopat in permisie de la casa ne nebuni! nu omori nicio celula tu, inafara de cei cativa neuroni care ti-au mai ramas la deal de gatul ala pe care torni porcarii inutile. tu esti un QUACK la fel ca toti nenorocitii care prezinta astfel de dobitocenii si nu cunosti nimic despre nimic, asa ca tu esti cel care trebuie sa taca din gura si sa nu mai minta oamenii fara motiv.

normal ca nu exista atata cancer cand nu existau medici, ca cine ajungea la 45 de ani era considerat batran.

dar cu tine nu se poate discuta pe argumente, ca tu imediat dai din cap, te intorci cu spatele si spui linia ta obosita, cu greselile conceptuale, ca un papagal dresat prost. unde sunt cesiu si rubudiu ALKALINE ma, esti batut in cap ? cum poate un element din tabel sa fie ALCALIN ? am mai discutat asta, dar nu ai raspuns, pentru ca se vede treaba ca nici nu ai citit. ca pe orice lucru rational, mintea ta stramba nu l-a putut accepta.

deci repet: trateaza-te pe tine si pe familia ta incesta cu solutii "logice" facute in sticla de cola, si lasa-i pe oamenii care gandesc in pace!
49 radicus
49 radicus [411c]
04-06-2012, 11:34

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

1Varicela, tu ai habar de unde vine denumirea de `cancer` si cand tumorile maligne au fost denumite, generic, `cancer`? Cancerul era foarte des observat inca de acum 5000 de ani si a existat de cand specia umana exista! Dar cum sa fie diagnosticati daca nu existau medici? Poate erau doar niste spirite rele care salasluiau in corp sau era pedepsit omul de zeitati. Sa spui ca in trecut oamenii nu faceau cancer denota o ignoranta uluitoare.
Ia si citeste:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/cncr.25553/pdf
Sa-l dai exemplu pe sarlatanul no.1 pe plan mondial, Simoncini, spune totul despre `cunostintele` tale.
Du-te si fa-ti niste suc in sticla de Cola cu Rb, Cs, Kk, DDT, DMS, DMSO si ce mai vrei tu, bea-l sanatos si lasa-ne sa respiram usurati ca s-a descoperit vindecarea cancerului. Acum, toti bolnavii, fuga in bucatarie, luati bicarbonat si mancati!

PS: Daca toate teoriile tale conspirationiste la adresa medicinei, in special a oncologiei, se bazeaza pe ipoteza ca n-a existat cancer in preistorie sau antichitate, inseamna ca ai dat-o in bara rau de tot si ar trebui sa-ti revizuiesti ideile cat mai poti. Old man!
50 radicus
50 radicus [411c]
04-06-2012, 11:55

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Arpopo de procentul ala de 100% a lui "Smochini". Se refera la pacientii vindecati de chinuri in vecii vecilor, amin?
51 RaulDuke
51 RaulDuke [7763c]
04-06-2012, 20:50

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

nu prea are niciun rost sa-i prezinti lui 1Cenusareasa linkuri cu argumente si documentatie, pentru ca el nu citeste, nu se informeaza, nu invata (asa cum singur declara), el doar STIE !!! tipic pentru orice psihotic... si deci sanse mici sa o scoata cineva la capat cu el, altcineva decat medicul lui psihiatru ajutat de 2 brancarzi mari si cu tranchilizante la dispozitie.

trec peste aspectul prostiei, nebuniei, al ignorantei, nu stiu ce, din partea lui si a acestor sarlatani. ma adresez direct deserviciului enorm pe care el si oamenii ca el il aduc oamenilor bolnavi in general si comunitatii romedic.ro IN SPECIAL ! nu pot sa spun ca a incalcat propriuzis regulamentele prin postarile sale, dar face ceva profund rau, mult mai rau decat asta. ca atare cred ca adminii ar trebui sa ia masuri inclusiv pe viitor, daca nu pentru restrictionarea acestor aberatii, macar pentru informarea si protejarea utilizatorilor acestui forum.
52 m3ryro
52 m3ryro [1c]
05-06-2012, 00:56

Membru din 05-06-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna seara! Nicolina, mama mea a facut tratamentul cu ipilimumab la spitalul coltea si nu a fost vorba de nicio spaga. Imi pare rau ca numai este disponibil acest tratament la coltea, dar am o veste buna pt tine. Tratamentul se face inca la timisoara si poti lua legatura cu doctorul Stefan Curescu sau daca vrei sa faci tratamentul cu vemurafenib poti incerca tot la el sau la Bucuresti la doctora Stanculeanu. Eu am fost saptamana trecuta la Bucuresti si am inscris-o pe mama mea, acum astept sa vad daca are gena braf ca sa ii poata administra tratamentul.
Pe dna doctor Stanculeanu o poti gasi la institutul oncologic fundeni la etajul 6 iar pe dl doctor Curescu la spitalul din timisoara la clinica de oncologie. Iti doresc mult succes!

Pt dl raul: vroiam sa stiu ce tratamente as mai putea incerca daca mama mea nu are gena braf. Stiu ca a msi aparut un vaccin pe care l-am gasit in belgia intr-un studiu clinic. Daca ma puteti ajuta cu ceva informatii va multumesc mult!
53 RaulDuke
53 RaulDuke [7763c]
05-06-2012, 08:56

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

din pacate oficializat si acceptat si dovedit ca eficient, din moment ce ati incercat ipilimumab si a fost evidentiata progresia (poti, te rog, sa ne dai mai multe date despre cazul mamei tale ? in ce perioada a facut tratamentul si cum s-a vazut progresia? stii ca uneori sub ipilimumab leziunile pot sa creasca, ca mai apoi, in timp, sa se stabilizeze si chiar sa scada, pe o durata foarte lunga. s-a luat acest lucru in calcul ? exista niste protocoale care tin cont de aceste lucruri.); deci, inafara de ipilimumab nu mai e standard decat varianta cu vemurafenib, in cazul mutatiei activatoare BRAF (pentru care exista sanse de aproximativ 60%). restul variantelor, care intr-adevar, sunt multe, tin numai de STUDII CLINICE la ora actuala, nefiind finalizat niciunul de faza 3 (ultima faza), desi multe dintre acestea arata rezultate foarte foarte bune. despre cel din belgia, nu stiu exact la ce va referiti, sunt multe in derulare, dar daca e ceva facut pe bune, intr-un spital clinic (sau mai multe), monitorizat si standardizat, probabil ca este cea mai buna varianta de acceptat in momentul de fata.

te asteptam cu detalii despre caz.
54 nicolina.manole
54 nicolina.manole [29c]
08-06-2012, 10:43

Membru din 08-05-2012

Subiecte: 3

Comentarii: 29

buna ziua, din pacate bugetul nu ne mai permite alte drumuri la Bucuresti pt a incerca sa vedem daca mai obtinem acest tratament din alta parte. A facut acum o saptamina, prima serie, de citostatice cu dacarbazina insa acum are dureri f mari in zona ficatului si in spate la coaste. Are temperatura corpului de 37.3 si frisoane f mari. Tremura si sub plapuma imbracat cu 2-3 plovere pe el. Ii administrez zilnic injectii cu tramadol si algolcamin insa degeaba. A slabit in ultima luna 10 kg.
In aceasta situatie credeti-ma ca de cite ori intru pe forum si asta o fac aproape zilnic nu mai am puterea sa gindesc pt a intreba ceva despre starea lui si ce putem sa mai facem. Nu fac altceva decit sa citesc despre ce scriu altii. Atit...
55 RaulDuke
55 RaulDuke [7763c]
09-06-2012, 00:10

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

temperatura trebuie monitorizata sistematic, de mai multe ori pe zi. daca are febra/frisoane dupa citostatice, trebuie neaparat sa fie revazut de medic. chiar daca nu puteti merge la bucuresti asa des, nu inteleg de ce este nevoie ? puteti sa-l prezentati la cea mai apropiata camera de garda, sau macar la un medic de familie si sa-i faceti niste analize de rutina de sange, pentru ca riscul de infectie este crescut in aceasta perioada si trebuie verificat ! nu se poate sa stea asa, pur si simplu, mai ales ca nu e musai o problema de oncologie... se poate trata oriunde.
56 nicolina.manole
56 nicolina.manole [29c]
11-06-2012, 08:37

Membru din 08-05-2012

Subiecte: 3

Comentarii: 29

buna ziua,
cind am spus ca nu mai putem merge la Bucuresti m-am referit la obtinerea ipilimumabului. binenteles ca am fost la medicul oncolog de la noi din teritoriu, i-am prezentat situatia si n-ea bagat pe tratament. voi reveni cu detalii.
O zi buna.
57 RaulDuke
57 RaulDuke [7763c]
11-06-2012, 08:59

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

la fel !
58 nicolina.manole
58 nicolina.manole [29c]
15-06-2012, 09:32

Membru din 08-05-2012

Subiecte: 3

Comentarii: 29

Buna ziua,
Tatal meu continua sa aibe febra chiar si sub tratament. Medicul oncolog a spus ca e posibil sa aibe o infectie in corp si de o saptamana face tratament (perfuzii) la spitalul de oncologie unde este internat ambulatoriu si acasa ia zinat. De vreo doua zile a descoperit in zona sternului, imediat in josul lui unde este acel gol si incepe stomacul un nodul f mare, un pic mai mare decit un ou. Acesta este intern si se simte la palpare numai daca sta intins pe spate. Ia mai iesit un nodul si mai mare lung cam de 9-10 cm si lat de vreo 3-4 cm in partea stanga pe ultima coasta a sternului.
As vrea sa va intreb daca acestea sunt tot metastaze? Banuiesc ca cea de pe coasta este metastaza osoasa dar cealalta din capul stomacului sub stern ce este? Poate fi o metastaza la stomac? Mentionez ca acum o saptamana tatal meu a facut prima serie de citostatice cu dacarbazina si ia scazut LDH-ul de la 790.90 la 690.
Din moment ce iau aparut acele metastaze sub acest citostatic trebuie sa il schimbam ? Sau este pe ultima suta de metri?Va rug sa imi spuneti parerea dv medicala legata despre cele relatate mai sus.
59 RaulDuke
59 RaulDuke [7763c]
16-06-2012, 01:25

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

ma tem ca nu se poate spune de pe urma unei discutii pe internet "ce sunt niste umflaturi". la ce descrii, da, este posibil sa fie metastaze osoase sau, mai degraba, daca nu exista dureri, metastaze subcutanate. dar asta nu se poate spune decat pe baza a cel putin unui consult. totusi melanomul malign metastatic evolueaza foarte des de aceasta maniera si din pacate nu prea este nimic de facut inafara de lucrurile despre care am discutat pana acum.

neavand acces nici la ipilimumab, nici la vemurafenib nici la vreun studiu clinic cu vreun astfel de medicament mai nou si mai inovator, cu rezultate mai bune, singura solutie ramane tratamentul simptomatic, astfel incat in perioada ramasa totusi sa fie cat mai putin chinuitoare cu putinta. din pacate dacarbazina este medicamentul inca STANDARD in melanomul malign metastatic la ora actuala, cu ratele de raspuns CELE MAI MARI (citate undeva pe la 20%), dar cu rezultate extrem de modeste. nici un alt chimioterapic nu prea are sanse, in acest moment, sa dea rezultate mai bune, din pacate. tratamentul suportiv/simptomatic ramane singura varianta, ma tem: respectiv daca apar metastaze cerebrale sau osoase foarte dureroase, sa se practice iradiere; daca apar dureri, sa primeasca tratament antialgic corect si adaptat si crescut treptat, dupa nevoie, daca e foarte obosit, daca are greturi sau varsaturi, daca nu se poate alimenta sau hidrata, daca are dificultati respiratorii, etc etc etc...

imi pare rau pentru situatia in care va aflati si regret ca nu am alte vesti mai imbucuratoare sa va ofer, dar consider ca, desi trebuie sa sperati la ce e mai bine, trebuie totusi sa fiti informati si sa va asteptati la ce e mai rau. Mult noroc si curaj pentru viitor !
60 nicolina.manole
60 nicolina.manole [29c]
19-06-2012, 11:10

Membru din 08-05-2012

Subiecte: 3

Comentarii: 29

Buna ziua,
As dori sa va intreb daca vemurafenib-ul se face numai la Bucuresti sau se poate face si la spitalul din teritoriu?
Am sunat la spitalul Fundeni si au zis ceva de un dosar ce se depune la casa de asiguri. La care casa de asigurari se depune ? In Pitesti sau Bucuresti?Multumesc.
Răspunde la topic
77 comentarii 1 2 34 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp