iodoterapia... va rog informatii

Secțiunea: Alte tratamente in cancer
3 comentarii 1
1 ionescu camelia
04-06-2010, 08:02

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 1

in luna iunie am facut tiroidectomie totala pt cancer papilar tiroida in septembrie o radioterapie cu iod in italia din luna octombrie luata in evidenta in iasi doctorul meu endocrino imi spune mereu ca imi face programarea la cluj pt alta sedinta cu iod dar nici pana acu nu stiu nimic ...nu este prea mare distanta intre terapii va rog spuneti-mi cum si cate sedinte cu iod pot face avand trigliceride279iarcolesterol224 ...ca tratament iau lympantil si vasilip multumesc
2 ionescu camelia
30-01-2009, 15:55

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 1

metastaze sau doar chisturi pe ovare va rog dati mi un raspuns
3 trandafiradriana1
04-06-2010, 08:02

Membru din 04-06-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

buna ziua.am fost operata de tiroida si rezultatul biopsiei indica un microcarcinom papilar sclerozant , marcherii tumorali calcitonina este 2, tiroglobulina este 0.1 .as vrea sa va rog daca poate cineva sa ma indrume sa fac iodoterapia care mi-a a fost recomandata si sunt programata pe data de 06.12.2010, tinind cont ca la iod fac soc anafilactic.va multumesc
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp