interzis plaja toata viata?

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
33 comentarii 1 2
21 Mr. Nick
21 Mr. Nick [70c]
03-02-2009, 17:13

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

D-na Rada 69, ati fost "supusa" unui tip de hipnoza?

D-na Morgan, nu va mai dau nici un exemplu, exemple aveti la tot pasul, daca nu puteti sa le vizualizati asta este!

Va doresc numai bine amandurora si Dumnezeu sa va binecuvanteze cu tot ceea ce doriti!
22 rada 69
22 rada 69 [8c]
10-02-2009, 23:08

Membru din 11-07-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 8

Da, am fost supusa unui tip de hipnoza, a fost o experienta, numai ca realitatea e ca ieri am sunat la Cluj, unde m-am operat si dr. mi-a spus ca din 15 ganglioni scosi din axila 6 erau invazivi, iar marginile tumorii excizate ( mi-a facut sectorectomie ) erau prea aproape de tesutul sanatos.
In consecinta, ideea e ca urmeaza o alta interventie chirurgicala, chimioterapie...
Eram fericita ca scapasem asa ieftin, dar n-a fost sa fie. Oricum miercuri, sapt viitoare, ma duc la Cluj, sa vorbesc cu medicul care m-a operat sa-mi expuna variantele, mi-a spus ca ar fi trei variante.
Multa sanatate si numai bine!
23 Mr. Nick
23 Mr. Nick [70c]
11-02-2009, 16:31

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

Buna ziua!
Ma gandeam eu ca ati fost supusa unui tip de hipnoza, datorita fenomenelor psihodeletice pe care le-ati experimentat...stati linistita, totul se va rezolva, gaditi pozitiv si totul va fi BINE.

O zi superba intr-o saptamana minunata!
24 morgan
24 morgan [10c]
12-02-2009, 18:11

Membru din 30-01-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 10

Psihodeletice ???? astea sunt fenomenele prin care energia se transforma in materie? :))))
Cred ca vroiai sa spui psihedelice......
Ehe.... si sferto-doctismul asta al tau....
25 Mr. Nick
25 Mr. Nick [70c]
12-02-2009, 19:26

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

Psihodeleticele sunt medicamente pe care dvs. ar trebui sa le luati pentru a nu mai fi asa de nesimtita...daca si eu sunt incult....bye bye!
26 Mr. Nick
26 Mr. Nick [70c]
12-02-2009, 19:27

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

psihedelice=psihodeletice (termen adaptat dupa DSM IV-TR)
27 morgan
27 morgan [10c]
12-02-2009, 23:02

Membru din 30-01-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 10

Nu am spus ca esti incult. Stii sa scrii si chiar ai invatat numele unor medicamente folclorice. Stii chiar sa cauti pe Google unele informatii. Mai greu este sa faci legatura cu realitatea.
28 jaquelinne
28 jaquelinne [20c]
13-02-2009, 00:03

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

morgan,ai putea sa vii cu niste informatii utile pentru doamna aceasta care trece printr-o perioada critica in momentele astea??Poti lua informatiile si de pe google,dar ajut-o si nu te mai lua aiurea de Nick sau de alte persoane!!!
Off doamne,cata rautate....
29 Mr. Nick
29 Mr. Nick [70c]
13-02-2009, 00:05

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

D-na Morgan, dvs. lasati pacientii sa moara pe hol si va bateti joc de mine?
Cum adica: "chiar ai invatat", "Stii chiar sa cauti" etc., pai aveti sezatia ca vb cu un oligofren? Nu inseamna ca daca am 22 de ani, sunt.....

"Mai greu este sa faci legatura cu realitatea" - asa este, aveti dreptate, dumneavoastra nu stiti sa faceti diferenta intre realitate si fictiune; eu nu caut pe google, 99% din informatii vin din encefal, daca stiti ce este!
In plus, nu vad care ar fi problema...sau va deranjeaza ca unii au bunul simt sa caute pe google?

Daca nu incetati sa imi vb cu "aere superioare", eu...
Chiar nu mai vreau sa comentez...am niste probleme cu stomacul si din cauza "aerelor de superioritate" absurde pe care dumneavoastra le aveti, starile de greata s-au accentuat, stiti vreun medicament folcloric pt. acest simptom? Stiti sa navigati pe Google si sa faceti legatura cu realitatea?
30 Mr. Nick
30 Mr. Nick [70c]
13-02-2009, 00:34

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

Am uitat sa spun faptul ca va respect, dar va rog frumos sa nu mai faceti afirmatii care nu-si au locul, asta pentru ca stiu mai multe decat va imaginati...ca nu le afisez, este altceva! Trec printr-o perioada foarte grea din viata mea, daca erati in locul meu nu cred ca supravietuiati asa cu una cu doua...va rog frumos!

Numai Bine si nu mai faceti supozitii la adresa mea, care pe deasupra sunt nefondate, mai bine folositi-va abilitatile si cunostintele, pentru a va ajuta semenii aflati in suferinta si nu numai. :)
31 rada 69
31 rada 69 [8c]
13-02-2009, 08:52

Membru din 11-07-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 8

Draga Morgan, as aprecia interventiile tale, daca l-ai combate pe Nick in folosul meu. Am inteles de cand am probleme de sanatate ca medicina nu este chiar o stiinta exacta, ca sunt mai multe pareri, ca asa probabil evolueaza lucrurile. De aceea probabil si in Cluj unde ma tratez eu, deciziile despre ce urmeaza sa fac se discuta intr-o comisie de vreo saptamana.
Insa mi se pare ca tu vrei doar sa-l sanctionezi pe Nick si nu sa ma ajuti pe mine in vreun fel.
Voi reveni saptamana viitoare dupa ce ma intorc din Cluj, sa va povestesc ce voi face mai departe.
Se pare ca voi intra in clubul "siliconatelor":)))))
Va pup, numai bine!!!!!
32 jaquelinne
32 jaquelinne [20c]
13-02-2009, 14:36

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

Doamna rada,morgan este cam rautacioasa de felul ei sau cel putin asa mi se pare!
Noi vom fi alaturi de dumneavoastra cu un sfat,o vorba buna si fiti sigura ca daca ascultati cu strictele spusele medicilor,o sa va faceti bine!!Mai ales ca la Cluj sunt medici renumiti!
Ne vom gandi la dumneavoastra si va asteptam peste o sptamana,sa ne aduceti vesti dintre cele mai bune!!
Curaj si multa sanatate va doresc!!
33 morgan
33 morgan [10c]
13-02-2009, 22:44

Membru din 30-01-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 10

Rada, eu ti-am spus parerea mea - si nu numai- despre expunerea moderata la soare dupa interventile oncologice. Imi pare rau daca situatia ta s-a complicat si sunt convinsa ca ajutorul iti va veni de la medici si nu de la samani, vrajitoare si ineptii postate pe forumuri. Nu am pretentia ca raspunsurile mele sa aiba valoare de diagnostic, dar cel putin eu ma bazez pe un minim de bun simt medical.
Poti sa-i intrebi pe medici de la Cluj, dupa ce totul se va fi rezolvat cu bine, daca mai poti sa faci plaja.

Mult succes si sanatate !!!
Răspunde la topic
33 comentarii 1 2
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp