INTERPRETARE CT

Secțiunea: Cancerul de vezica urinara (carcinom vezical)
22 comentarii 1 2
21 RaulDuke
21 RaulDuke [7466c]
19-11-2018, 11:12

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7466

Răspuns pentru (maria maria, 18-11-2018, 23:53:01):

sincer... ar trebui sa cunosc mai bine cazul ca sa pot raspunde mai precis decat atat, dar acest lucru nu se poate face inafara unei consultatii. totusi... ce anume doreste chirurgul sa opereze? existand metastaze multiple, cred ca ar trebui inceputa chimioterapia. de operat nu as pune problema decat daca acea tumoare colonica este ocluziva si sunt probleme semnificative de tranzit intestinal (se blocheaza). altfel... ce anume vrea sa opereze? cine este medicul oncolog la care aveti/doriti programare?
22 maria maria
22 maria maria [8c]
19-11-2018, 14:45

Membru din 21-10-2018

Subiecte: 0

Comentarii: 8

Răspuns pentru (RaulDuke, Azi, ora 11:12:15):

Buna ziua domnul doctor,

Nu stiu ce informatii sa va dau decat daca imi cereti dumneavoastra. Nu stiu cine este chirurgul respectiv pentru ca nu m-a pus in legatura cu dansul. Doar mi-a transmis ca "din multitudine ade pareri" s-a oprit la dansul. Dl. chirurg i-a spus sa merg mai intai la chimioterapie si apoi dansul ma opereaza dupa sarbatori. Dar ce doreste sa opereze nu stiu, de oarece doamna doctor nu m-a pus in legatura nici cu dansul. Pentru chimio, mi-a spus sa merg la Oncofort (Gral), la doamna doctor Roxana Chiritoiu, cu mentiunea sa nu ma duc la altcineva deoarece, are o cunostinta al carui tata face chimio la dansa si ca este foarte multumit. Mai mult nu stiu nici eu. Am reusit sa fac programare pentru data de 22.11.18 (joi seara). Inainte de asta, mi-a facut programare la Imunomedica fara sa stiu dar intre timp, a vorbit cu acest domn medic chirurg si iar s-a schimbat. A anulat programarea si m-a trimis la oncofort.

Sincer, ma inteapa ficatul destul de rau, ma tine la respiratie, ma balonez rau, nu mai pot sa mananc cine stie ce desi imi este foame si abia mai suport sa iau medicamentele mele de inima. Am intrebat-o daca pot lua o protectie pentru ficat, avand in vedere ca exista metastaze (m-am gandit si eu ca omul nestiutor), raspuns: "Nuuu...nu lua nimic, nici calmante ca dai "tratamentul peste cap..". Nu i-am mai spus ca nu mai iau niciun medicament sau ulei sau orice altceva, nu avea niciun rost.

De aceea ziceam eu ca "ma asteapta la colt..", pentru ca simt ca nu este in regula ceva. Pot spune totusi ca, de cand mi-ati spus sa nu mai iau "prostiile" acelea, nu ma mai doare asa tare, ramane totusi partea cu balonarea si mancarea. Beau sucuri facute de mine, am grija ce mananc dar, probabil astea sunt simptomele.

Am mare incredere in opinia dumneavoastra, mare rau de tot si va multumesc din tot sufletul meu !!!
Sunt o luptatoare si nu voi ceda asa usor!
Răspunde la topic
22 comentarii 1 2
P Admin
P Admin
05-12-2018, 11:06
Onco Team Diagnostic
Onco Team Diagnostic

HISTOPATOLOGIE, IMUNOHISTOCHIMIE, BIOLOGIE MOLECULARA - toate intr-un singur loc. 
Risc minim de epuizare a tesutului, diagnostic complet.
Timp mai scurt pentru un diagnostic complet.

Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Accept cookies Informare Cookies Folosim cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.